آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

رونالدو، مسی را به رقابت فراخواند؛ لیگ عربستان بهتر از MLS!

کریستیانو رونالدو به حضور لیونل مسی در لیگ آمریکا واکنش نشان داد.

جوان پرتغالی شیاطین سرخ، پدر فوتبالی‌اش الکس فرگوسن و خانه‌ای که مهد پرورش او برای فوق ستاره بودن به شمار می‌رفت را به مقصد مادرید ترک کرد؛ فقط با یک هدف؛ رویارویی مستقیم و نزدیک با لیونل مسی! آنها یکدیگر را صدا زدند و قاب مستطیل سبز را برای سال‌هایی بیشتر از یک دهه عرصه خودنمایی‌شان کردند. داستان مسی و رونالدو آنقدر پیچید و پیچید که هنوز هم کودکانی که با فوتبال آشنا می‌شوند ناگزیرند برای پذیرش در جمع‌های فوتبالی یکی را انتخاب کنند؛ مسی یا رونالدو! این بار عادت قدیمی مقایسه شدن با مسی، رونالدو را در موقعیتی قرار داده که به رقیب طعنه می‌زند. فوق ستاره پرتغالی به لیگ عربستان رفته و فوق ستاره آرژانتینی سر از آمریکا در آورده است. 2 لیگی که هر 2 برای بالاتر بردن سطح فوتبال کشورهایشان اقدام به جذب تسخیرکنندگان قاب فوتبال دنیا کرده‌اند. بنابراین طبیعی است اگر انگیزه رقابت هنوز هم بین مسی و رونالدو و بین هواداران مسی و رونالدو باقی مانده باشد، آن انگیزه، رقابت بین 2 لیگ آمریکا و عربستان خواهد بود. تیر اول را رونالدو به مسی زده و فوق ستاره تیم النصر ادعا می‌کند لیگی که در آن توپ می‌زند نسبت به لیگ پذیرای لیونل مسی در سطح بالاتری قرار دارد.

 

مصاحبه رونالدو

مدتی است بهترین گلزن تاریخ تیم‌های ملی دنیا فرصت شمردن گل‌های جدیدش در لیگ قهرمانان اروپا، فرصت هت‌تریک کردن و شکستن رکورد، فرصت فتح عناوین تیمی و فردی و مجال دویدن در رقابت‌های معتبر و با کیفیت قاره سبز را پیدا نمی‌کند. شرایط جدید یقینا برای رونالدو در این روزها و مخصوصا اولین روزها آسان نبوده است. فوق ستاره سابق رئال مادرید شاید این روزها دلتنگ حجم بالای رسانه‌ای فوتبال در اروپا باشد. با این حال او ثابت کرده برای خواسته‌هایش می‌جنگد و این بار در مصاحبه‌ای به صورت غیرمستقیم تلاش می‌کند تا رسانه فوتبال در عربستان را مثل سطح فوتبال در لیگ این کشور ارتقا ببخشد. رونالدو با همان اعتماد به نفس همیشگی و البته صریح و بی‌پرده سخن می‌گوید و مدعی است: «لیگ عربستان تا سال بعد از لیگ‌های هلند و ترکیه عبور خواهد کرد. روند آمدن بازیکنان مهم به لیگ عربستان ادامه دارد و تا سال بعد بازیکنان بیشتری می‌آیند». او در مصاحبه‌اش از خجالت رییس یوفا هم در آمده و اضافه می‌کند: «برخلاف حرف چفرین، بازیکنانی که به اینجا می‌آیند در پایان فوتبال خود نیستند.» کریستیانو رونالدو با همان اعتماد به نفس همیشگی و با همان شخصیتی که پیش از بردن عناوین متعدد خودش را به عنوان بهترین بازیکن تاریخ قلمداد می‌کرد، صحبت‌هایش را اینطور ادامه می‌دهد: «من مسیر را برای آمدن به عربستان باز کردم. حقیقت پنهان کردنی نیست. آمدن من به عربستان تاثیر بسیاری در ورود سایر بازیکنان به این کشور داشت.» او حتی فوتبال باشگاهی ایتالیا را مدیون خودش می‌داند و می‌گوید: «سری‌آ قبل از من مرده بود و با ورود من به یوونتوس زنده شد. کریستیانو رونالدو هر کجا می‌رود، آنجا را زنده می‌کند و همراهش توجه، علاقه و سود را می‌آورد.» صحت و سقم ادعای رونالدو، بحثی فارغ از این قاب را می‌طلبد اما باید پذیرفت دستکم بخشی از صحبت‌های اسطوره تیم ملی پرتغال کاملا درست و با وجود صریح بودن، قابل دفاع است. بخشی از مصاحبه رونالدو که دفاع از آن به عملکرد او و تیمش درون زمین مربوط می‌شود باز هم مثل همیشه با نام لیونل مسی گره خورده. رونالدو باز هم مطابق عادت، مسی را برای رویاوریی صدا زده و باید منتظر شنیدن پاسخ اسطوره آلبی سلسته باشیم.

رقابت حتی از راه خیلی دور

آنها پیش از این تلاش می‌کردند رئال مادرید و بارسلونا را بستری برای رویارویی مستقیم خود قرار دهند. این بار زمین بازی عوض شده و ال‌کلاسیکو میزبان اسطوره‌هایش نیست. حتی ابعاد رقابت رونالدو و مسی به شدت تغییر کرده و در یک تیم و یک دربی خلاصه نمی‌شود. آنها این بار گروهی به بزرگی یک لیگ را برای رقابت برگزیده‌اند و هر کدام نماینده خاص و ویژه بالاتر بردن سطح فوتبال 2 کشور با هزاران کیلومتر فاصله هستند. رونالدو قرار است لیگ عربستان را ارتقا ببخشد و مسی در صدد تهییج موج فوتبال در ایالات متحده شده. اولین رویارویی کلامی را رونالدو شروع کرده و مصاحبه‌اش با صراحت تمام عنوان می‌کند: «لیگ عربستان از ام‌ال‌اس بهتر است.» او نامی از لیونل مسی نبرده اما چه کسی است که باور کند رونالدو این پیام را به رقیب خود نفرستاده باشد. برنده بازی در این میدان جدید، زننده گل‌های بیشتر یا طرف موفق در بردن عناوین نیست. برنده کسی است که موفق شود سطح بالاتری از لیگ‌های فعلی‌شان را با تداوم حضور در این لیگ‌ها به نمایش بگذارد. رونالدو همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش اضافه کرده: «صددرصد به اروپا باز نمی‌گردم. فوتبال اروپا بخشی از کیفیتش را از دست داده است.» اگر دلتان برای مقایسه مسی و رونالدو تنگ شده بود؛ این شما و این هم شروع مجدد رقابت در قاب و قالبی نوین!

65 / 100

گروه نرم افزاری ماهور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا