آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

سخت‌ترین گروه در جام جهانی نوجوانان؛ برزیل و انگلیس روبروی ایران!

تیم نوجوانان ایران در گروه C جام جهانی 2023 با تیم‌های برزیل، انگلیس و کالدونیای جدید همگروه شد.

تیم نوجوانان ایران که با هدایت عباس چمنیان سابقه تاریخ‌سازی در جام جهانی زیر 17 سال را در کارنامه خود دارد و در سال 2017، نوجوانان ایران موفق شدند به جمع 8 تیم برتر راه پیدا کنند، حالا بعد از یک دوره غیبت در این رقابت‌ها، با هدایت حسین عبدی توانسته سهمیه حضور در جام جهانی را به‌دست آورد و شاگردان عبدی خود را برای حضور در جام جهانی 2023 آماده می‌کنند. مراسم قرعه‌کشی جام جهانی زیر 17 سال امروز (جمعه) به میزبانی مقر فیفا در زوریخ سوئیس برگزار شد و 24 تیم شرکت‌کننده در این رقابت‌ها در قالب 6 گروه 4 تیمی تقسیم شدند تا براساس قانون، 2 تیم برتر هر گروه به همراه 4 تیم برتر سوم بتوانند جواز حضور در مرحله حذفی رقابت‌ها را به‌دست آورند.

 

نوجوانان ایران، در سخت‌ترین گروه جام جهانی در کنار برزیل و انگلیس قرار گرفتند. کالدونیای جدید، دیگر هم‌گروه تیم ملی نوجوانان ایران است. ایران در این گروه، برای صعود کار سختی دارد و باید بتواند از دو بازی سخت مقابل دو قدرت فوتبال جهان، امتیاز بگیرد. حتی صعود ایران به عنوان تیم سوم هم، مستلزم کسب بیش از 3 امتیاز خواهد بود.

 

کشور اندونزی، میزبان جام جهانی زیر 17 سال در سال 2023 است؛ مسابققاتی که از 10 نوامبر تا 2 دسامبر 2023 (19 آبان تا 11 آذر 1402) قرار است به انجام برسد و شاگردان حسین عبدی امیدوارند که بتوانند خاطره خوش آخرین حضور ایران در جام جهانی زیر 17 سال را تکرار کنند و بار دیگر بتوانند در جمع 8 تیم برتر جهان قرار گیرند و خود را در قامت یک مدعی نشان بدهند و مجدداً تاریخ‌سازی کنند. تیم ایران براساس سیدبندی انجام شده پیش از انجام مراسم قرعه‌کشی در سید سوم قرار داشت.

گروه نرم افزاری ماهور

 

گروه‌بندی جام جهانی زیر 17 سال

گروه A: اندونزی، اکوادور، پاناما و مراکش

گروه B: اسپانیا، کانادا، مالی و ازبکستان

گروه C: برزیل، ایران، نیوکالدونیا و انگلیس

گروه D: ژاپن، لهستان، آرژانتین و سنگال

گروه E: فرانسه، بورکینا فاسو، کره جنوبی و آمریکا

گروه F: مکزیک، آلمان، ونزوئلا و نیوزیلند

62 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا