آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

جنگ سهمیه در اوج هیجان؛ زورآزمایی ۳ تیم برای جانشینی سرخابی‌ها!

رقابت برای رسیدن به رتبه چهارم جدول در پایان لیگ بیست‌ودوم در اوج هیجان و حساسیت پیگیری می‌شود.

لیگ برتر فوتبال ایران در دوره بیست‌ودوم در شرایطی رو به اتمام است که جدول رده‌بندی رقابت‌ها به چند قسمت متفاوت تقسیم شده است. به طور مثال، کورس قهرمانی با حضور 3 تیم پرسپولیس، سپاهان و استقلال شکل گرفته که در این کورس، پرسپولیس بیشترین شانس و استقلال کمترین شانس را دارد اما احتمال تغییر در کورس قهرمانی وجود ندارد. برای تعیین رتبه چهارم جدول هم رقابتی مشابه کورس قهرمانی پابرجاست و 3 تیم برای رسیدن به این جایگاه تلاش می‌کنند.

 

مسئولان کمیته صدور مجوز حرفه‌ای‌سازی مشغول بررسی مدارک ارائه شده از سوی تیم‌ها هستند و دهم خردادماه قرار است اسامی تیم‌های دارای مجوز برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا اعلام شود. استقلال و نساجی در فصل گذشته موفق به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا شدند و در فصل جاری هم احتمال کسب سهمیه سرخابی‌ها در کنار تیم سپاهان وجود دارد که در این میان شایعه حذف و عدم صدور مجوز حرفه‌ای‌سازی برای سرخابی‌ها باعث شده تا تیم‌های پایین‌تر در جدول رده‌بندی به کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا امیدوار شوند.

 

همه چیز برای آسیایی‌شدن تراکتور آماده است!

تراکتور تبریز در 5 بازی اخیر خود در لیگ برتر فرم ایده‌آلی داشته و شاگردان پاکو خمس توانسته‌اند 4 پیروزی و یک تساوی به‌دست آورند که این عملکرد درخشان باعث شده تا سرخ‌پوشان تبریزی در کورس رقابت برای رسیدن به رتبه چهارم بتوانند بالاتر از دو نماینده استان کرمان قرار بگیرند. تراکتوری‌ها که در ماه‌های گذشته تمامی بدهی‌های خارجی خود را هم پرداخت کرده‌اند و مدارک‌شان را در اختیار کمیته صدور مجوز حرفه‌ای‌سازی قرار داده‌اند، امید زیادی دارند تا در صورت حذف احتمالی سرخابی‌ها بتوانند بار دیگر شانس حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به‌دست آورند.

 

شاگردان پاکو خمس با 49 امتیاز رتبه چهارم جدول را در اختیار دارند و در 2 بازی پایانی فصل باید به مصاف تیم‌های تراکتور تبریز و نساجی مازندران بروند که کسب 4 امتیاز از 2 بازی پایانی، حضور سرخ‌پوشان تبریزی در رتبه چهارم را مسجل می‌کند و در صورت لغزش احتمالی مس رفسنجان و گل‌گهر سیرجان، احتمال تثبیت جایگاه چهارمی برای شاگردان پاکو خمس با کسب حداقل امتیاز هم وجود دارد.

 

از احتمال تاریخ‌سازی مس با «ربیعی» تا سقوط آزاد گل‌گهر

مس رفسنجان در 3 بازی از 4 مسابقه گذشته خود پیروز شده و شاگردان محمد ربیعی که رکورد امتیازی خود در یک فصل لیگ برتر را شکسته‌اند، حالا در سودای رسیدن به بهترین رتبه‌شان در تاریخ لیگ برتر هستند؛ آن‌هم در شرایطی که فصل گذشته در رتبه ششم به کار خود در لیگ بیست‌ویکم پایان دادند اما حالا تیم پنجم جدول رده‌بندی هستند و به لطف پیروزی در بازی رودررو مقابل تراکتور تبریز، حالا این شانس را دارند تا با توجه به فاصله 3 امتیازی با تراکتور، جانشین این تیم در جدول رده‌بندی شوند.

 

مسی‌ها در 2 بازی آینده باید مقابل استقلال و پیکان قرار گیرند که نارنجی‌پوشان امید زیادی به حفظ جایگاه خود در رتبه پنجم جدول دارند. با توجه به سهمیه (1+3) ایران برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا، در صورت عدم صدور مجوز سرخابی‌ها و در نقطه مقابل، دریافت مجوز باشگاه مس رفسنجان، آن‌ها شانس حضور در فصل آینده رقابت‌های آسیایی را دارند.

 

گل‌گهر سیرجان هم در ادامه سیر نزولی خود در جدول رده‌بندی، بعد از ناکامی در حفظ موقعیت چهارم جدول، حالا شاگردان سعید الهویی رتبه پنجم را هم دیگر در اختیار ندارند و با 45 امتیاز در جایگاه ششم حضور دارند. فاصله 4 امتیازی گل‌گهر تا تراکتور باعث شده تا سرمه‌ای‌پوشان سیرجانی از شانس حداقلی برای ثبت پایانی موفق در لیگ بیست‌ودوم برخوردار باشند؛ به‌ویژه که در دو بازی پایانی فصل باید مقابل پرسپولیس تهران و صنعت‌نفت آبادان قرار بگیرند و با این اوصاف، شاگردان الهویی در صورت حذف احتمالی سرخابی‌ها از لیگ قهرمانان آسیا، کمترین شانس را نسبت به رقبای خود در مسیر کسب سهمیه آسیایی دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا