آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

سریال تعطیلی‌ها به فوتبال ایران رسید؛ هفته اول رسماً لغو شد

با اعلام رسمی سازمان لیگ، هفته نخست فصل جدید لیگ برتر لغو شد.

مسئولان سازمان لیگ براساس برنامه‌ریزی انجام شده به دنبال آن بودند تا فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر را از روز پنجشنبه دوازدهم مردادماه آغاز کنند. طبق برنامه‌ریزی انجام شده، قرار بود هفته نخست فصل جدید لیگ برتر روزهای پنجشنبه و جمعه (دوازدهم و سیزدهم مردادماه) برگزار شود اما حالا با توجه به تصمیم وزارت بهداشت مبنی بر تعطیلی سراسری روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، مسئولان سازمان لیگ هم در این راستا تصمیم به تعطیلی مسابقات لیگ برتر گرفتند.

 

سازمان لیگ با انتشار اطلاعیه‌ای در این‌باره توضیح داد: «با استناد به اعلام سخنگوی محترم دولت مبنی بر تعطیلی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در سراسر کشور و نظر به قوانین بین‌المللی فوتبال صادره ازسوی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) مبنی بر پیروی از دستورالعمل‌های بهداشت و درمان کشورها، به اطلاع می‌رساند تمامی رقابت‌های تحت پوشش و مدیریت سازمان لیگ فوتبال کشور در این دو روز لغو می‌شود. بر همین اساس تمامی رقابت‌های هفته نخست لیگ برتر فوتبال کشور فصل ۱۴۰۳-۱۴۰۲ نیز لغو و برنامه جدید مسابقات متعاقبا اعلام خواهد شد».

 

لیگ بیست‌وسوم در شرایطی دیگر قرار نیست از روز دوازدهم مردادماه آغاز شود که مسئولان سازمان لیگ تا پایان هفته پنجم برنامه‌ریزی کرده بودند اما حالا با توجه به تغییر و تحولات انجام شده، به نظر می‌رسد که برنامه سایر هفته‌های فصل جدید لیگ برتر هم دستخوش تغییر می‌شود و همین مسئله بدان معناست که دربی پایتخت هم که قرار بود در شهریورماه و پیش از اردوی تیم ملی برگزار شود، احتمالاً به بعد از فیفادی و مهرماه موکول خواهد شد.

گروه نرم افزاری ماهور

 

مدیران فدراسیون فوتبال در روزهای گذشته به دنبال آن بودند تا بتوانند مجوز حضور تماشاگران زن را در ورزشگاه‌ها دریافت کنند که گفته می‌شود در این‌باره قرار است فردا (چهارشنبه) جلسه‌ای فوق‌العاده در وزارت کشور برگزار شود. در این میان، گویا مجوز حضور تماشاگران زن در 5 ورزشگاه صادر شده و مسئولان فدراسیون امیدوارند که در سایر ورزشگاه‌ها هم شرایط برای حضور تماشاگران زن فراهم شود تا با توجه به فشارهای فیفا، خطرات جانبی عدم حضور زنان در ورزشگاه‌ها از فدراسیون فوتبال دور شود.

 

مسئولان سازمان لیگ هنوز برنامه جدید لیگ بیست‌وسوم را اعلام نکرده‌اند اما گفته می‌شود که با تاخیری حداقل 3 تا 7 روزه احتمالاً فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران آغاز خواهد شد و احتمالاً متعاقب این تعویق، برنامه سایر هفته‌های لیگ بیست‌وسوم هم دستخوش تغییر خواهد شد که حالا همگان چشم‌انتظار تعیین‌تکلیف برنامه جدید مسابقات لیگ برتر هستند؛ آن‌هم در شرایطی‌که بسیاری از تیم‌های میهمان در روزهای گذشته برای سفر به شهرهای موردنظر خود برای انجام اولین بازی در لیگ بیست‌وسوم، بلیت‌های خود را تهیه کرده بودند!

51 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا