آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

جانشین سیلوا در استقلال انتخاب شد؛ ایمان سلیمی، سومین خرید تابستانی آبی‌ها

مدافع فصل گذشته مس رفسنجان با امضای قراردادی دو ساله به استقلال پیوست.

استقلالی‌ها در هفته‌ای که گذشت روزهای پرالتهابی را پشت سر گذاشتند؛ از انتخاب سرپرست مدیرعاملی جدید تا انتقادهای تند جواد نکونام علیه فعالیت نقل‌وانتقالاتی آبی‌ها و البته برگزاری چند نوبت تجمع اعتراض‌آمیز هواداران مقابل ساختمان باشگاه و ساختمان وزارت ورزش‌وجوانان. در روزهای گذشته علی خطیر که به تازگی در نقش سرپرست مدیرعاملی استقلال مشغول به فعالیت شده، با انجام یک مصاحبه حمایتی، تمام قد از جواد نکونام حمایت کرد و وعده رقم زدن اتفاقات خوب را به هواداران استقلال داد.

 

خطیر در روزهای گذشته چند نوبت با جواد نکونام جلسه برگزار کرد تا فهرست بازیکنان موردنظر این سرمربی جوان را دریافت کند. گفته می‌شود که نکونام نسبت به جذب امیر عابدزاده، یاسین سلمانی، محمدرضا خالدآبادی، امیرحسین حسین‌زاده، مهدی قایدی و سعید عزت‌اللهی و البته دو بازیکن خارجی اعلام نیاز کرده و همین مسئله باعث شده تا مدیران باشگاه استقلال با توجه به عملکرد ضعیف این تیم در بازار تابستانه، وارد مذاکره با گزینه‌های موردنظر نکونام شوند تا رضایت این سرمربی جلب شود.

 

آبی‌پوشان پایتخت که 18 روز دیگر در اولین بازی خود در فصل جدید لیگ برتر باید در آبادان مقابل صنعت‌نفت به میدان بروند، در دو هفته گذشته در نقل‌وانتقالات عملکرد کم‌رنگی داشتند و همین مسئله باعث شد تا استقلال با جذب دو بازیکن به ضعیف‌ترین تیم بازار تابستانه بدل شود. خطیر با توجه به شرایط به‌وجود آمده، به صورت موازی با چند بازیکن وارد مذاکره شد که امروز (یکشنبه) توافقات با مدافع موردنظر جواد نکونام نهایی شد تا بعد از جدایی رافائل سیلوا، یک مدافع جدید به فهرست آبی‌پوشان پایتخت اضافه شود.

 

طلسم‌شکنی آبی‌ها با جذب سلیمی

ایمان سلیمی که فصل گذشته در تیم مس رفسنجان حضور داشت و در ترکیب این تیم 13 مسابقه لیگ برتری به میدان رفت و عملکرد خوبی را از خود به جای گذاشت، گزینه موردنظر جواد نکونام برای اضافه شدن به فهرست استقلال بود. از ترکیب خط دفاعی فصل گذشته استقلال، جدایی رافائل سیلوا از جمع آبی‌پوشان پایتخت قطعی شده و گفته می‌شود که رایزنی‌ها با عارف غلامی ادامه دارد و سرنوشت این مدافع باتجربه نامشخص است و همین مسئله باعث شد تا نکونام نسبت به جذب سلیمی پافشاری کند.

 

مدافع 27 ساله که در تیم آلومینیوم هرمزگان به فوتبال ایران معرفی شد و در کارنامه‌اش تجربه بازی در لیگ برتر، لیگ آزادگان و لیگ اسلواکی را در تیم‌هایی مانند فجرسپاسی شیراز، پارس‌جنوبی جم، سِرِد اسلواکی و تراکتور تبریز دارد، در روزهای گذشته مذاکرات فشرده‌ای را با مدیران باشگاه استقلال انجام داد و سرانجام امروز (یکشنبه) با حضور در ساختمان باشگاه استقلال و دیدار با علی خطیر، قراردادش را به مدت 2 فصل با استقلال امضا کرد تا به سومین خرید تابستانی استقلال تبدیل شود.

 

دغدغه شیرین نکونام در خط دفاع

مهرداد محمدی و آرمین سهرابیان دیگر خریدهای تابستانی استقلال محسوب می‌شوند و طلسم عدم جذب بازیکن استقلالی‌ها بعد از دو هفته، امروز با جذب سلیمی شکسته شد! گفته می‌شود که با توجه به جذب ایمان سلیمی، حالا استقلالی‌ها 3 مدافع تخصصی در اختیار دارند و احتمالاً پرونده تقویت خط دفاعی استقلال با تمدید قرارداد عارف غلامی بسته خواهد شد تا نکونام برای فصل آینده دغدغه انتخاب مدافع میانی نداشته باشد و زوج دفاعی موردنظرش را از میان محمدحسین مرادمند، آرمین سهرابیان، ایمان سلیمی و عارف غلامی انتخاب کند.

مدیران باشگاه استقلال بعد از توافق با ایمان سلیمی و امضای رسمی قرارداد این مدافع باتجربه، حالا به دنبال رفع سایر نقاط ضعف تیم‌شان هستند. در این زمینه گفته می‌شود که جذب امیر عابدزاده در اولویت قرار دارد و مذاکرات نهایی با این دروازه‌بان باتجربه در حال انجام است و موازی با مذاکرات با عابدزاده، رایزنی‌ها برای جذب محمدرضا خالدآبادی، یاسین سلمانی، امیرحسین حسین‌زاده و مهدی قایدی در جریان بوده و به نظر می‌رسد که با توجه به فرصت زمانی کوتاه باقی‌مانده تا شروع لیگ بیست‌وسوم، روند فعالیت استقلال در بازار تابستانه سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت و باید چشم‌انتظار رونمایی از خریدهای جدید طی روزهای آینده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا