آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

سپاهان کابوس ادامه‌دار استقلال؛ سومین باخت پیاپی برای آبی‌پوشان

استقلال برای سومین‌بار پیاپی مغلوب سپاهان شد.

استقلال لیگ بیست‌وسوم را با ۲ برد آغاز کرد تا اینکه در هفته سوم برابر تیم قدرتمند سپاهان قرار گرفت و اولین شکست فصل را برابر این تیم متحمل شد. اتفاقی که فصل گذشته هم افتاده بود. استقلال رفت‌وبرگشت مغلوب شاگردان ژوزه مورایس شد تا آمار بد استقلال برابر سپاهان بدتر شود. استقلال تنها تیمی است که مورایس برابر آن ۳ پیروزی داشته است. استقلال برای چهارمین‌بار اولین شکست فصلش را برابر سپاهان متحمل شد. به جز این فصل و دوره قبل، در لیگ‌های سیزدهم و چهاردهم هم استقلال نخستین باختش برابر سپاهان رقم خورد.

 

پایان برتری استقلال مقابل سپاهان

شکست استقلال برابر سپاهان، شانزدهمین باخت این تیم برابر زردپوشان اصفهانی در تاریخ لیگ برتر بود. سپاهان که رکورددار بیشترین پیروزی برابر استقلال در تاریخ لیگ برتر است با این برد در آمار تقابل‌های رودرو با استقلال برابر شد. استقلال هم ۱۶ بار موفق به غلبه بر سپاهان در لیگ برتر شده است.

 

استقلال که امتیازآورترین تیم تاریخ لیگ برتر است تنها مقابل دو تیم از نظر آماری برتری نداشت که حالا سپاهان هم به این فهرست اضافه شد. استقلال در لیگ برتر ضعیف‌ترین آمار را برابر پرسپولیس دارد. استقلال در برابر ۸ پیروزی در دربی لیگ برتری، ۱۲ مرتبه بازنده شده است. پاس تهران هم همیشه رقیب سرسختی برای استقلال بود. استقلال در برابر ۴ پیروزی مقابل این تیم، ۴ مرتبه هم شکست خورد.

گروه نرم افزاری ماهور

 

سپاهان در اندیشه تکرار رکورد پیکان

استقلال در فصول اخیر جزو تیم‌های قدرتمند لیگ بوده و آمار خوبی از نظر شکست‌ناپذیری دارد. این تیم در ۷۹ بازی اخیر در لیگ برتر تنها ۹ شکست داشته که از این ۹ شکست، ۵ باخت برابر سپاهان بوده است. از این ۵ شکست برابر سپاهان، ۳ باخت به صورت متوالی بوده است. با این‌حال ۳ شکست متوالی بدترین آمار استقلال برابر یک تیم در تاریخ لیگ برتر نیست. استقلال در لیگ ششم رفت‌وبرگشت مغلوب پیکان شد و این نتیجه در لیگ هفتم هم تکرار شد. سپاهان در لیگ‌های ششم و هفتم سابقه ۳ برد متوالی مقابل استقلال را داشت و حالا در صورت پیروزی در بازی برگشت می‌تواند با رکورد بیشترین برد پیاپی مقابل استقلال در تاریخ لیگ برتر برابر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا