آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

شوک جدید به بارسلونا؛ دمبله با پاری‌سن‌ژرمن توافق کرد

به نظر می‌رسد عثمان دمبله امروز از بارسلونا راهی پاریس شود.

عثمان دمبله در آستانه بازگشت به لیگ یک فرانسه است. امروز رسانه‌های فرانسوی «ارام سی» و «اکیپ» در کنار تعداد زیادی از رسانه‌های اسپانیایی خبر داده‌اند «پ‌اس‌ژ» رقم مورد نیاز برای فسخ قرارداد بال تیم ملی فرانسه یعنی 50 میلیون یورو را همین امروز، دوشنبه، پرداخت می‌کند. رسانه‌ها نوشته‌اند عثمان به مسئولان پاریس برای حضور در این باشگاه چراغ سبز نشان داده است.

 

بامداد یکشنبه عثمان دمبله در برتری قاطع بارسلونا برابر رئال مادرید موفق شد چراغ اول در گلزنی را روش کند و پایه‌گذار برتری 3 بر صفر بارسلونا در آن ال‌کلاسیکو تدارکاتی شد.کمتر کسی تصور می‌کرد آن بازی آخرین دیداری باشد که دمبله پیراهن بارسلونا را به تن می‌کند. پاری‌سن‌ژرمن که هفته گذشته هم نشان داده بود برنامه‌ای جدی برای خریدن عثمان از بارسلونا دارد حالا پایش را در یک کفش کرده تا همین امروز، بال 26 ساله فرانسوی را به خدمت بگیرد. آن طور که رسانه‌های مختلف گزارش کرده‌اند طرفین بر سر قراردادی 5 ساله توافق کرده و همه چیز تمام شده است.

 

«ارام‌سی» فرانسه درباره جزئیات رقم فسخ قرارداد عثمان نوشته اگر باشگاهی تا روز 31 ژوئیه (همین امروز) مبلغ 50 میلیون یورو واریز کند، قرارداد این بازیکن با بارسلونا فسخ می‌شود. پاری‌سن‌ژرمن با اطلاع یافتن از این بند قرارداد، حالا به کارهایش سرعت داده تا این انتقال را نهایی را کند. آن طور که این منبع فرانسوی اشاره کرده قرار است نیمی از این مبلغ به حساب بارسلونا واریز شود و نیم دیگر به خود بازیکن پرداخت شود. البته طبق بند دیگر قرارداد عثمان، اگر امروز این قرارداد طبق توافق قبلی فسخ نشود، آن وقت خود به‌ خود اعتبار خواهد داشت و تا پایان 2024، دمبله باید برای بارسلونا بازی کند.

گروه نرم افزاری ماهور

 

از سوی دیگر «اکیپ» هم نوشته مسئولان پ‌اس‌ژ پس از شکست در پروژه جذب رسموس هویلوند، مهاجم دانمارکی آتالانتا که به منچستریونایتد پیوسته، درنظر دارند هر طور شده عثمان دمبله را از بارسلونا بخرند. این منبع در گزارشش به این مورد اشاره کرده ناصرالخلیفی، توافقات اولیه را با بازیکن تیم ملی فرانسه انجام داده و بعید است چیزی مانع از لغو آن شود.

 

رسانه‌های دیگر کشورها هم به داستان دمبله و پاریس پرداخته‌اند. «کادنا سر» نوشته مذاکرات از سوی طرفین به خوبی پیش رفته است. «کوپه» هم در مطلبی عنوان کرده بارسلونایی‌ها حسابی از حفظ این بازیکن فرانسوی ناامید شده و می‌دانند او تصمیمش برای جدایی را گرفته است. این منبع همچنین نوشته عثمان دمبله موضوع جدایی‌اش را با تعدادی از همتیمی‌هایش در میان گذاشته. از سوی دیگر، عنوان شده خوان لاپورتا هم حسابی از دست مسئولان پ‌اس‌ژ بر سر این موضوع عصبانی است.

 

حالا به نظر می‌رسد توپ در زمین دمبله است. این بازیکن فرانسوی که در عصر ژاوی هرناندز دوباره متولد شده، مهره‌ای تاثیرگذار برای بارسلونا محسوب می‌شود اما طبق گفته فابریتزیو رومانو، دمبله به مسئولان پاریس چراغ سبز نهایی را نشان داده و این انتقال امروز نهایی خواهد شد. رومانو هم توافق دمبله با پاریسی‌ها را 5 ساله عنوان کرده است.

 

در همین راستا «اکیپ» هم نوشته ژاوی و دمبله یکشنبه شب درباره این موضوع با یکدیگر صحبت کرده و سرمربی کاتالان‌ها تاکید داشته او مهره مهمی برای تیمش است. ژاوی حتی پس از برتری تیمش برابر رئال مادرید در کنفرانس خبری هم خیلی صریح موضعش درباره عثمان دمبله را مطرح کرد: «این موضوع را تا به الان چندبار گفته‌ام. به نظرم، عثمان پتانسیل این را دارد تا در پست خودش تبدیل به بهترین بازیکن دنیا شود. زمانی که مراسم معارفه‌ام در بارسلونا بود، چنین جمله‌ای را گفتم و امروز دوباره تکرارش می‌کنم؛ او مهره‌ای کلیدی برای من است. البته این را هم بگویم نمی‌توانیم بازار نقل و انتقالات را کنترل کنیم. بندهای متعددی در قرارداد وجود دارد و همه چیز به تصمیم بازیکن برمی‌گردد. خودش باید تصمیم بگیرد. او به خوبی با ما سازگار شده و حتی گفته در اینجا خوشحال است.»

50 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا