آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

طلسمی که سرانجام شکسته شد؛ رونمایی از اولین داوران (VAR) که در ایران قضاوت می‌کنند

کنفدراسیون فوتبال آسیا تیم داوری مسابقه پرسپولیس ایران و النصر عربستان را اعلام کرد.

فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا از هفته آینده آغاز خواهد شد که تیم‌های پرسپولیس، سپاهان و نساجی نمایندگان ایران در این فصل از رقابت‌ها هستند. در هفته نخست مسابقات مرحله گروهی، تیم‌های سپاهان و نساجی باید در خانه رقبا به میدان بروند؛ به‌طوری‌که سپاهان میهمان تیم نیروی‌هوایی عراق است و نساجی هم باید در هند به مصاف تیم بمبئی‌سیتی هند برود. در این میان، پرسپولیسی‌ها نخستین بازی‌شان در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را در خانه برگزار می‌کنند.

 

شاگردان یحیی گل‌محمدی در شرایطی‌که به دلیل محرومیت انضباطی از حمایت هواداران خود محروم هستند، در نخستین گام از فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف النصر عربستان بروند. در کنار حضور فوق‌ستاره‌هایی مانند کریستیانو رونالدو و سادیو مانه همراه تیم النصر در تهران، سوژه ویژه این مسابقه الزام کنفدراسیون فوتبال آسیا به استفاده از تکنولوژی (VAR) است؛ موضوعی که باعث شد تا مسئولان فدراسیون فوتبال ایران به سراغ تامین زیرساخت‌های آن بروند و سرانجام تابوی عدم استفاده از این تکنولوژی قرار است شکسته شود.

 

مسئولان فدراسیون فوتبال ایران در شرایطی با مدیران (AFC) برای استفاده از (VAR) به توافق رسیده‌اند که حضور این تکنولوژی صرفاً برای مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بوده و همچنان مسابقات داخلی در غیاب این تکنولوژی قرار است دنبال شود. در شرایطی‌که قرار است تجهیزات (VAR) تا پایان هفته وارد تهران شود، ساعتی پیش به صورت رسمی تیم کامل داوری مسابقه پرسپولیس ایران و النصر عربستان اعلام شد تا از اولین داوران (VAR) که قرار است در ایران قضاوت کنند، رونمایی شود.

گروه نرم افزاری ماهور

 

تیم داوری از ازبکستان در کنار 3 چهره ویژه برای (VAR)

کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا برای قضاوت مسابقه پرسپولیس ایران و النصر عربستان که روز سه‌شنبه بیست‌وهشتم شهریورماه از ساعت 21:30 به میزبانی ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد، ایلگیز تانتاشف را به عنوان داور اول انتخاب کرده‌اند و آندره‌ای تساپینکو و تیمور گینیولین کمک‌های اول و دوم او هستند و آکرول رسیلایف هم به عنوان داور چهارم فعالیت خواهد کرد که در اتفاقی جالب‌توجه هر 4 داور از کشور ازبکستان هستند.

 

پادوم سیول کورن از کشور تایلند در کنار فردوس نورسافاروف از ازبکستان و اینوکویچی تاکاکی از ژاپن هم تیم داوری (VAR) هستند که با توجه به اتاق تجهیز شده در ورزشگاه آزادی تهران باید در این اتاق حضور پیدا کنند و باید در اولین تجربه رسمی استفاده از این تکنولوژی در ایران، چه اتفاقاتی در دوئل پرسپولیس و النصر رخ خواهد داد. در هفته دوم رقابت‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، سپاهان باید در ورزشگاه نقش جهان اصفهان مقابل الاتحاد عربستان قرار گیرد و نساجی هم باید در ورزشگاه آزادی به مصاف الهلال برود که در این 2 مسابقه هم قرار است از تکنولوژی (VAR) استفاده شود.

58 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا