آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

فرمول جدید در لیگ قهرمانان آسیا؛ شاید تیم‌های ایران خیلی زود رقیب هم شوند!

قرار است بعد از پایان مرحله گروهی، مراسم قرعه‌کشی مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا انجام شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در سالیان گذشته به دنبال آن بوده تا پروژه‌ای تازه در عرصه فوتبال باشگاهی مردان تعریف کند و در این راستا، طرح لیگ نخبگان آسیا نهایی شد که قرار است از فصل آینده این تورنمنت به انجام برسد و تیم‌های باشگاهی تراز اول آسیا در این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کنند و لیگ قهرمانان آسیا 2، سطح دوم رقابت‌های باشگاهی در قاره آسیا خواهد بود که براساس آنچه اعلام شده، فوتبال باشگاهی ایران هم در لیگ نخبگان و هم در لیگ قهرمانان آسیا 2 نماینده خواهد داشت.

 

لیگ قهرمانان آسیا در 24-2023 در شرایطی در حال پیگیری است که با توجه به تغییر و تحولات انجام شده در ساختار رقابت‌ها، این دوره از مسابقات به آخرین دوره از لیگ قهرمانان آسیا تبدیل شده که تیم‌های تراز اول در آن شرکت می‌کنند و از فصل آینده، دیگری خبری از حضور بهترین تیم‌های آسیا در لیگ قهرمانان نیست و بهترین‌های قاره در لیگ نخبگان آسیا حضور خواهند یافت. جالب آنکه در فصول گذشته، چندین بار ساختار برگزاری لیگ قهرمانان آسیا هم دستخوش تغییر شد که یکی از آخرین تغییرات، 40 تیمی شدن رقابت‌ها و صعود مستقیم تیم‌های سرگروه به مرحله حذفی بود.

 

نسخه‌برداری از لیگ قهرمانان اروپا در قاره آسیا!

تیم‌های پرسپولیس، سپاهان و نساجی، 3 نماینده ایران در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا هستند که تا پایان هفته چهارم، عدم حضور نساجی در مرحله حذفی رقابت‌ها مسجل شده اما تیم‌های پرسپولیس و سپاهان این شانس را دارند که در قامت بهترین تیم دوم و یا صدرنشین گروه خود بتوانند خود را به مرحله حذفی برسانند. در هر کدام از مناطق غرب و شرق آسیا، 5 تیم سرگروه به همراه 3 تیم برتر دوم می‌توانند به مرحله حذفی راه یابند تا نهایتاً 16 تیم در مرحله یک‌هشتم نهایی شرکت کنند.

گروه نرم افزاری ماهور

 

العین امارات در منطقه غرب آسیا و پوهانگ استیلرز کره‌جنوبی در منطقه شرق آسیا، تنها تیم‌هایی هستند که صعودشان به مرحله حذفی رقابت‌ها رسماً مسجل شده اما هنوز تکلیف 14 تیم صعودکننده دیگر مشخص نیست. در شرایطی‌که تصور می‌شد به مانند فصول گذشته قرار است بعد از مسجل‌شدن صعود تیم‌ها به مرحله حذفی، تکلیف دیدارهای مرحله یک‌هشتم نهایی براساس چگونگی صعود تیم‌ها از هر گروه بررسی و اعلام شود اما کنفدراسیون فوتبال آسیا در این زمینه ایده تازه‌ای دارد و قرار است رقابت‌های مرحله یک‌هشتم نهایی قرعه‌کشی شود و گفته می‌شود که به مانند رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، مسیر تیم‌ها تا رسیدن به فینال مشخص خواهد شد.

 

دوئل پرسپولیس و سپاهان در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا؟

الهلال، الاتحاد و النصر به عنوان نماینده فوتبال عربستان شانس بالایی برای رسیدن به مرحله حذفی دارند و تیم‌های دیگر از جمله شارجه امارات، نوفباخور ازبکستان و البته پرسپولیس و سپاهان ایران هم می‌توانند خود را به مرحله حذفی برسانند. گفته می‌شود که قرار است در هر منطقه (غرب و شرق)، 5 تیم سرگروه در یک گلدان قرار می‌گیرند و 3 تیم برتر دوم هم در گلدان دیگر. قرعه‌کشی در شرایطی انجام خواهد شد که ابتدا از هر گلدان نام یک تیم خارج می‌شود و سپس دو تیم باقی‌مانده در گلدان یک، برگزار کننده چهارمین مسابقه مرحله یک‌هشتم نهایی خواهند بود! البته گفته می‌شود که تیم‌های هم‌گروه با یکدیگر نمی‌توانند در مرحله یک‌هشتم نهایی رودررو شوند.

پرسپولیس و سپاهان ایران با وجود آنکه امیدوار به صدرنشینی در گروه‌های خود هستند اما اگر یکی از آن‌ها صدرنشین شود و دیگری در قامت تیم برتر دوم به مرحله یک‌هشتم نهایی برسد، احتمال برخورد آن‌ها با یکدیگر در مرحله یک‌هشتم نهایی دور از ذهن نیست! همچنین رویارویی با تیم‌های قدرتمند قاره آسیا به‌ویژه تیم‌های پرستاره عربستانی در مرحله حذفی دور از ذهن نیست و با این اوصاف، باید منتظر دو هفته سرنوشت‌ساز باقی‌مانده از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا باقی ماند.

 

کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز رسماً جزئیات برگزاری مراسم قرعه‌کشی مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان را اعلام نکرده اما براساس اعلام روزنامه الریاضیه عربستان، قرار است که مراسم قرعه‌کشی مرحله یک‌هشتم نهایی، روز هفتم دی‌ماه در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوالالامپور مالزی به انجام برسد. براساس برنامه‌ریزی انجام شده، دیدارهای رفت این مرحله 12 و 13 فوریه 2024 (23 و 24 بهمن) و دیدارهای برگشت در روزهای 19 و 20 فوریه (30 بهمن و اول اسفند) برگزار خواهند شد.

68 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا