آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

قطعی: بریتانیا و ایرلند میزبان یورو ۲۰۲۸

با انصراف ترکیه از میزبانی یورو 2028، حالا میزبانی مشترک بریتانیا و ایرلند قطعی شده است، چرا که این درخواست حالا تنها درخواست نامزدی این تورنمنت است.

ترکیه که پیش از این خواهان میزبانی رقابت‌های یورو 2028 شده بود از این میزبانی انصراف داد و اعلام کرد ترجیح می‌دهد روی میزبانی دوره بعدی رقابت‌ها در سال 2032 تمرکز کند.

 

به این ترتیب در حال حاضر درخواست مشترک بریتانیا و ایرلند تنها درخواست میزبانی یورو 2028 است و برگزاری تورنمنت در این کشورها قطعی شده است. کمیته اجرایی یوفا هفته آینده میزبان این دوره از یورو را رسما اعلام خواهد کرد.

ترکیه پیش از این اعلام کرد دیگر نامزد یورو 2028 نیست و با ایتالیا به توافق رسیده تا به صورت مشترک برای میزبانی یورو 2032 اقدام کنند. درخواست مشترک ترکیه و ایتالیا امروز توسط یوفا پذیرفته شد.

گروه نرم افزاری ماهور

به این ترتیب میزبانی رقابت‌های یورو 2028 توسط بریتانیا و ایرلند قطعی شد. سال آینده شاهد برگزاری یورو 2024 در آلمان خواهیم بود و دوره بعدی در ایرلند و بریتانیا برگزار خواهد شد.

پنج اتحادیه فوتبال کشورهای بریتانیایی شامل انگلیس، اسکاتلند، ولز، ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند در بیانیه مشترکی اعلام کردند: “از اینکه به صورت مشترک درخواست نامزدی‌مان برای میزبانی یورو 2028 را به یوفا ارسال کرده‌ایم خوشحالیم. پیشنهاد ما اتفاقی تاریخی برای فوتبال مردان اروپاست و بار دیگر توجه دنیای فوتبال را به میراث این ورزش در بریتانیا و ایرلند جلب خواهد کرد”.

60 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا