آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

تزریق خون تازه به لالیگا با این دو ستاره

یک آلمانی که در انگلیس بازی می‌کرد و یک انگلیسی که در آلمان بازی می‌کرد، در اسپانیا به هم خواهند رسید.

ایلکای گوندوگان و جود بلینگام، تا به امروز، دو خرید بزرگ بازار تابستانی لالیگا هستند. دو فوتبالیستی که با نقش‌های متفاوت، اما با اهمیتی یکسان، می‌آیند تا هسته اصلی بارسلونا و رئال مادرید را تقویت کنند.

 

آنها تازه وارد و کسانی هستند که قرار است از روز اول هواداران را به وجد بیاورند. یکی از آنها کاپیتان قهرمان اروپا و دیگری از بزرگترین استعدادهای جوان دنیای فوتبال است. آنها دو چهره جهانی جدید فوتبال اسپانیا هستند.

جود بلینگام با قراردادی تا 2029 به سانتیاگو برنابئو رفته تا نماد و رهبر خط هافبک رئال برای یک دهه آینده باشد. با جدایی لوکا مودریچ و تونی کروس در یکی دو سال آینده، همه نگاه‌ها به جود معطوف خواهد شد.

گروه نرم افزاری ماهور

بارسلونا با جدایی سرخیو بوسکتس، نیاز به تغییر و جایگزینی فوری در خط میانی داشت و جذب گوندوگان مانند لواندوفسکی در فصل گذشته، هدفی استراتژیک بود: «من مطمئن هستم که چند سال دیگر در بالاترین سطح بازی خواهم کرد، می‌خواهم به بارسلونا کمک کنم تا به جایی که لیاقتش را دارد بازگردد. این دیدار دوباره با دوست قدیمی‌ام لوا خواهد بود و من برای بازی زیر نظر ژاوی هیجان زده هستم. ما در مورد پروژه صحبت کردیم و همه چیز بسیار طبیعی است.»

 

این آلمانی به تیمی رفته که بوسکتس و جوردی آلبا را از دست داده و یک قهرمان اروپا را گرفته تا مخزن تجربه را دوباره پر کند.

نقش بلینگام در رئال مادرید

از بلینگام نیز انتظار می‌رود که عملکرد فوری در تیم داشته باشد. 103 میلیونی که برای انتقال او هزینه شده، او را مجبور به انجام این کار می‌کند. انتظار می‌رود که مرد انگلیسی رهبر نسلی از جوانان متشکل از وینیسیوس، رودریگو، کاماوینگا، والورده، شوآمنی یا میلیتائو باشد. بلینگام با ویژگی‌های بدنی و فوتبالی‌اش و تبحرش در بازیسازی، قرار است نقشی محوری در خط میانی رئال مادرید داشته باشد و روی گلزنی او نیز حساب می‌شود. او در فصل گذشته 14 گل در همه رقابت‌ها برای دورتموند به ثمر رساند که رقم قابل توجهی برای یک هافبک است و با توجه به کمبود مهاجم در ترکیب آنچلوتی، او می‌تواند به یک سلاح کلیدی تبدیل شود.

حفره‌ای که توسط گوندوگان پر می‌شود

 

گوندوگان نیز شم گلزنی خوبی دارد و نباید به عنوان جانشین سرخیو بوسکتس در نظر گرفته شود. به نظر می‌رسد که فرانکی دی یونگ جای خالی بوسکتس را پر خواهد کرد. گوندوگان چسب و رابط بین خط میانی و حمله بارسا در مونتجوئیک خواهد بود. او با سبک بارسا به خاطر بازی زیر نظر گواردیولا در سیتی، آشناست و در یازده‌تای ترکیب ژاوی کنار گاوی، پدری و دی یونگ قرار است وزنه بزرگی از لحاظ تجربه باشد.

مشخصا لالیگا با ورود دو فوتبالیست سطح بالا غنی‌تر از قبل شده و شاید به این جمع به زودی کیلیان امباپه هم اضافه شود.

64 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا