آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

لیورپول ۴-۳ تاتنهام : زیباترین بازی سال

لیورپول دیشب در آنفیلد میزبان تاتنهام بود و دیدار پرگل و دراماتیک دو تیم در نهایت با پیروزی 4-3 تیم یورگن کلوپ به پایان رسید.

لیورپول دیشب در ورزشگاه خانگی‌اش آنفیلد در یک دیدار حساس به‌مصاف تاتنهام رفت. تیم یورگن کلوپ با اینکه بازی را طوفانی آغاز کرد و در پانزده دقیقه سه گل به ثمر رساند اما نیمه اول با گلی که از هری کین دریافت کرد این نیمه را با برتری 3-1 به پایان برد و در نیمه دوم گل دیگری از سون هیونگ مین دریافت کرد می‌رفت به پیروزی برسد که ریچارلیسون در دقیقه 93 بازگشت بزرگ تاتنهام را کامل کرد اما این پایان کار نبود و دیوگو ژوتا چهارمین گل لیورپول را به ثمر رساند تا بازی با نتیجه 4-3 به پایان برسد.

لیورپول در صورت پیروزی شانس خود را برای کسب سهمیه چمپیونزلیگ افزایش می‌داد. لیورپول در همان 5 دقیقه اول دو بار دروازه تاتنهام را باز کرد. در دقیقه 3 الکساندر آرنولد پاس زیبایی به تیر دوم ارسال کرد و کرتیس جونز که کاملاً رها شده بود، با خونسردی و ضربه‌ای دقیق گل اول لیورپول را به ثمر رساند.

دو دقیقه بعد، لوئیس دیاز کلمبیایی که به‌تازگی بعد از مصدومیتی طولانی به میدان برگشته به گل رسید. خاکپو از دایر عبور کرد و توپ را ارسال کرد و دیاز که از سمت چپ به سمت میانه حرکت کرده بود، با یک شلیک دروازه تاتنهام را برای دومین‌بار باز کرد.

در دقیقه 14 رومرو با حرکتی خشن کودی خاکپو را سرنگون کرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد، محمد صلاح که دو پنالتی قبلی‌اش برای قرمزها را از دست داده بود، این‌بار اشتباه نکرد و درحالی‌که فارستر به سمت راست شیرجه رفته بود، او توپ را به مرکز دروازه فرستاد و اختلاف را به سه گل رساند.

لیورپولی‌ها که با این شروع طوفانی خیال‌شان تا حدی راحت شده بود در دقایق نزدیک به پایان نیمه اول پای خود را از روی پدال گاز برداشته بودند. در دقیقه 39 ایوان پریشیچ از سمت چپ در حالی به راه افتاد که فضای خالی قابل توجهی پیش رو داشت. ویرژیل فن‌دایک خود را به پریشیچ رساند اما ستاره کروات با یک سر توپ استثنایی او را کاملا محو کرده و نقش زمین کرد تا با پاسی تماشایی با پای چپ توپ را در مرکز محوطه جریمه به هری کین برساند. مهاجم تاتنهام هم با ضربه‌ای استادانه دروازه لیورپول را باز کرد تا اختلاف به دو گل کاهش یابد.

نیمه اول با برتری 3-1 لیورپول به پایان رسید و شاگردان یورگن کلوپ با اعتماد به نفس بالایی که از درخشش در این نیمه به دست آورده بودند به رختکن رفتند.

 

تاتنهام اما نیمه دوم را به شکلی کاملا متفاوت با نیمه اول شروع کرد و مشخص بود که شاگردان یورگن کلوپ در این نیمه کار راحتی در پیش نخواهند داشت.

 

در دقیقه 54 تاتنهامی‌ها دو بار توپ را به تیر دروازه کوبیدند ولی نتوانستند به گل دوم خود برسند. کولوسفسکی در نزدیکی محوطه جریمه لیورپول سون را پیدا کرد و او با آوردن توپ به پای راستش شوتی به سمت دروازه شلیک کرد اما این توپ به تیر سمت راست برخورد کرد. چند لحظه بعد سانتر هری کین را رومرو با پرتاب پایش به سمت دروازه فرستاد اما این بار توپ به تیر چپ اصابت کرد تا دو فرصت طلایی برای اسپرز از دست برود.

 

تاتنهامی‌ها در دقیقه 77 مزد نیمه دوم بهترشان را گرفتند و اختلاف را به یک گل کاهش دادند. لیورپول حالا نفس اسپرز را پشت سرش احساس می‌کرد. رومرو که روی پنالتی خودش را مقصر می‌دانست خیلی سعی داشت برای تیمش جبران کند. او با یک پاس تماشایی از بالای سر مدافعان لیورپول سون را صاحب توپ کرد. ستاره کره‌ای به توپ رسید و با شلیکی کات‌دار آلیسون را مغلوب کرد.

در حالی که کار تمام شده به نظر می‌رسید تاتنهام بازگشت بزرگش را در دقیقه 90+3 کامل کرد. روی یک ضربه ایستگاهی سون توپ را ارسال کرد و ریچالیسون با یک ضربه سر توپ را به زمین کوبید. توپ از آلیسون عبور کرد و بازی به تساوی کشیده شد.

اما این پایان درام این بازی زیبا نبود. در دقیقه 90+۵ و بلافاصله بعد از شروع بازی از وسط زمین مورا که تنها چند لحظه بود وارد زمین شده بود با یک اشتباه عجیب در حالی که گویا سعی داشت توپ را به دروازه‌بان بدهد عملا توپ را در اختیار دیوگو ژوتا گذاشت تا او با مغلوب کردن فارستر چهارمین گل لیورپول و گل پیروزی‌بخش بازی را به ثمر برساند.

 

لیورپول با این پیروزی 56 امتیازی شد و به رتبه پنجم جدول صعود کرد. شاگردان کلوپ 33 بازی انجام داده‌اند. تاتنهام اما با حساب این مسابقه از 34 بازی خود 54 امتیازی است و پشت سر تیم کلوپ در رتبه ششم قرار دارد. لیورپول با منچستریونایتد که در رتبه چهارم جدول قرار دارد هفت امتیاز فاصله دارد و این در حالی است که یک بازی بیشتر از یونایتدها انجام داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا