آخرین مطلباخباربازی هاداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

لیورپول چگونه می‌تواند به لیگ قهرمانان صعود کند

بررسی بازی‌های باقیمانده نیوکاسل و منچستریونایتد؛ لیورپول تحت چه شرایطی به چمپیونزلیگ صعود می‌کند ؟

شاید به جرئت بتوان گفت نتایج بازی‌های روز یکشنبه لیگ جزیره بیشتر از هر تیمی لیورپولی‌ها و هوادارانشان را خوشحال و امیدوار کرد.

قرمزهای مرسی ساید که فصل بدی را سپری می‌کنند در هفته‌های اخیر توانسته روند خوبی را در پیش بگیرند و از میانه‌های جدول به رتبه پنجم برسند و فاصله آن‌ها با سهمیه لیگ قهرمانان با یک بازی بیشتر نسبت به منچستریونایتد رده چهارمی به یک امتیاز رسیده است.

 

به طور کلی در جدول رده بندی این فصل از لیگ برتر انگلستان، دو سهمیه اول لیگ قهرمانان به طور قطعی توسط آرسنال و منچستر سیتی رزرو شده و الویت اصلی این دو تیم رقابت بر سر قهرمانی است. اما در رتبه سوم و چهارم جایگاه دو تیم نیوکاسل و منچستریونایتد با توجه به نتایج اخیرشان به شدت به تزلزل افتاده و این دوتیم خطر از دست دادن سهیمه را در هفته‌های پایانی به شدت حس می‌کنند.

 

گروه نرم افزاری ماهور

در رتبه سوم نیوکاسل 65 امتیازی حضور دارد که سی و چهارمین بازی این فصلش را مقابل آرسنال با یک باخت خانگی پشت سر گذاشت.

بعد از آن ها در رتبه چهارم منچستریونایتد 63 امتیازی با 34 بازی حضور دارد کهزمان بدی را برای دو باخت پشت سر هم مقابل برایتون و وستهام انتخاب کرده است. در رتبه پنجم هم لیورپول 62 امتیازی حضور دارد که هر چند دیر و شاید بعد از دیدار با آرسنال و شاید حتی بتوان گفت بعد از درگیری ژاکا و آرنولد به خودش آمده و دوباره در فرم خوبی قرار گرفته که چند سالی بود فوتبال دوستان به این نوع سبک بازی لیورپول عادت داشتند.

 

اما از طرفی لیورپول باید علاوه بر گرفتن حداکثر امتیاز ممکن از 3 بازی باقی مانده اش چشم به نتایج دو رقیب مستقیم خود نیز داشته باشد.

این تیم باید دوشنبه هفته بعد در سی و ششمین هفته رقابت‌های لیگ به مصاف لسترسیتی برود که به شدت خطر سقوط را حس میکند.

بازی رفت دو تیم در آنفیلد با کامبک لیورپول به لطف دو گل به خودی مدافع لستر رقم خورد و در سابقه تقابل‌های دو تیم در کینگ پاور، بعد از دسامبر 2019 که با دبل فیرمینو و گل‌های میلنر و آرنولد لیورپول با برد 4 تایی این ورزشگاه را ترک کرد، لستر همواره در این سه سال در ورزشگاه خانگی خود پیروز بوده است.

بعد از دیدار با لستر لیورپول در آنفیلد به مصاف استون ویلا و سپس در هفته پایانی در سنت مری به مصاف ساتهمپتون میرود که بر خلاف دیدار لستر بعید به نظر می‌رسد که کار سختی برای پیروز در برابر این دو تیم داشته باشند.

استون ویلا با وجود عملکرد نسبتا خوب این فصل خود شانس چندانی برای سهمیه لیگ اروپا ندارد و از طرفی نگرانی بابت سقوط هم برای این تیم وجود نخواهد داشت و ساتهمپتون رده بیستمی و هم به احتمال فراوان در هفته رویارویی با لیورپول به قطعی شدن سقوط خود پی برده است. با این اوصاف احتمال اینکه لیورپول بتواند از دیدارهای باقی مانده خود 9 امتیاز لازم را کسب بکند بالاست و باید منتظر نتایج رقیبان خود باشد تا بتواند شانس خود را برای حضور در لیگ قهرمانان برای هفتمین فصل متوالی بسنجد.

 

اما در طرف دیگر ماجرا منچستر یونایتد و نیوکاسل چه بازی هایی خواهند داشت؟

شیاطین سرخ بعد از عملکرد خیره کننده فابیانسکی و اشتباه عجیب و غریب دخیا در بازی مقابل وستهام شکست خوردند تا حالا در چهار هفته اخیر از 12 امتیاز ممکن فقط 4 امتیاز کسب کرده اند تا حسابی شرایط خودشان در هفته‌های پایانی را سخت تر کنند.

یونایتد سه دیدار هفته‌های پایانی خودش را در برابر ولورهمپتون، بورنموث و فولام می‌بیند که قبل از بازی فولام باید بازی عقب افتاده خودش در مقابل چلسی از هفته سی و دوم را انجام دهد. آن ها باید با ولورهمپتونی بازی کنند که آخرین بار آن‌ها را در اولترافورد شکست داده است و در هفته‌های اخیر نتایج سینوسی از خود به جا گذاشته و بعد از آن قرمزها باید به ورزشگاه خانگی بورنموث بروند که بعید است مشکل خاصی برای پیروزی در این بازی داشته باشند.

 

و بعد از آن در دیدار معوقه خود باید میزبان چلسی باشند که ابدا فصل خوبی را سپری نمی‌کند اما در دیدارهای سنتی مانند این دیدار جایگاه و وضعیت تیم ها نمی‌تواند خیلی در پیش بینی نتیجه دقیق عمل کند و منچستر دیدار سختی را در برابر آبی های لندن خواهد داشت و در نهایت مجددا در هفته پایانی باید در مقابل تیم سفید پوش لندنی یعنی فولام بازی کنند که در سه دیدار اخیر خود بازنده بوده و در جایگاه دهم جدول ایستاده است. برگ برنده یونایتد در هفته‌های پایانی انجام سه بازی از چهار بازی در اولترافورد و داشتن حمایت هوادارانش است و تنها بازی خارج از خانه آن‌ها در برابر بورنموث هم چندان دشوار به حساب نمی‌آید و به نظر شاگردان اریک تن هاخ بهانه زیادی برای بدست نیاوردن تمامی امتیازات ندارند.

 

اما در نهایت شگفتی ساز قابل پیش بینی این فصل لیگ جزیره یعنی نیوکاسل که با هزینه‌های مالکان جدیدش عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشته و از ابتدای فصل همواره در رتبه‌های سوم و چهارم در رفت و آمد بوده است، ابدا میلی به از دست دادن سهمیه در هفته‌های پایانی ندارد و انگیزه‌های بالایی برای حضور در لیگ قهرمانان دارد.

این تیم و مالکان متمول آن در صورت کسب سهمیه لیگ قهرمانان شانس زیادی برای جذب بازیکنان سطح بالاتر و تقویت تیم خود دارند تا بتوانند رویای تبدیل شدن به منچسترسیتی بعدی لیگ جزیره را محقق سازند. اما با باخت این هفته مقابل آرسنال اندکی نگرانی‌ها در مورد سهمیه این تیم بین هواداران آن‌ها افزایش پیدا کرده است.

 

کلاغ ها در چهار بازی باقی مانده خود در ابتدا باید در خانه ی لیدز به مصاف این تیم بروند که با تغییر سرمربی سعی دارد از سقوط دوباره به دسته پایین تر فرار کند. این تیم که با یک بازی بیشتر با ناتینگهام رده هجدهمی هم امتیاز است قطعا در هفته های پایانی تمام تلاش خود را برای بقا انجام می‌دهد و بازی در خانه این تیم برای شاگردان ادی هاو قطعا دشوار خواهد بود. بعد از آن نیوکاسل در خانه خود در مقابل دو تیم برایتون و لستر سیتی صف آرایی می‌کند. 

 

برایتون در این هفته‌ها عملکرد به شدت خوبی داشته و در مقابل ولوز، یونایتد و چلسی به پیروزی‌های ارزشمندی دست پیدا کرده است و امتیاز گرفتن از این تیم حتی در خانه کار آسانی نخواهد بود به خصوص که این تیم در تلاش برای بدست آوردن سهمیه لیگ اروپاست. این دیدار معوقه از هفته بیست و پنجم است. دیدار در مقابل لستر سیتی هم چندان آسان نخواهد بود چون قهرمان فصل 15/16 لیگ جزیره نمی‌خواهد دوباره بعد از ده سال دوباره به چمپیونشیپ بازگردد.

 

و درنهایت نیوکاسل در هفته پایانی باید در استمفوردبریج به مصاف چلسی برود که با وجود شرایط چلسی دیدار چندان دشواری نخواهد بود اما نام و بازیکنان این تیم مانع از آن می‌شود که بتوان دیدار مقابل این تیم را از پیش آسان دانست.

به طور کلی در این رقابت لیورپول بازی‌های کمتر و آسان تری را داراست و فرم بهتر و انگیزه بالاتری دارد و منچستر از امتیاز میزبانی بیشتر برخوردار است اما فرم آن‌ها در هفته‌های اخیر بهم ریخته و بازیکنان این تیم هنوز آن طور که تن هاخ می‌خواهد یک دل و منسجم نیستند و سخت ترین شرایط از آن نیوکاسلی است که امتیازات بیشتری نسبت به هر دو تیم جمع کرده و عملکرد با ثبات تری داشته است.

قرمز‌ها در مسیر صعود دوباره به لیگ قهرمانان احتمالا باید تمام بازی‌های خود را ببرند چشم امید به تیم‌هایی همچون چلسی و برایتون داشته باشند.

آن‌ها برای رسیدن به جایگاه چهارم باید علاوه بر بدست آوردن حداکثر امتیاز ممکن (71)، باید امید داشته باشند که منچستر یونایتد از 12 امتیاز باقی مانده خود حداقل 4 امتیاز از دست بدهد زیرا در شرایط امتیاز برابر برتری چه در دیدار رو در رو و چه در تفاضل گل از آن لیورپول است.(ملاک رتبه بندی لیگ انگلیس در شرایط برابری امتیازات با تیم دارای تفاضل گل بالاتر و سپس گل زده بیشتر و در نهایت دیدار رو در رو است.) 

 

در صورتی که چنین شرایطی پیش نیاید لیورپولی‌ها برای کسب سهمیه باید امید داشته باشند تا نیوکاسل از 12 امتیاز باقی مانده خود حداقل 6 امتیاز از دست بدهد تا در نهایت در شرایط امتیازی برابر لیورپول با بهود تفاضل خود بتواند صعود کند.

 

بر خلاف وضعیت جدول لیورپول کار آسانی برای کسب سهمیه ندارد و شاید همانند گفته خود یورگن کلوپ در کنفرانس خبری اش آن‌ها هیچ شانسی برای حضور در جذاب ترین رقابت‌های فوتبالی جهان در فصل آینده نداشته باشند.

67 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا