آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

پتی: برای مجموعه پاری‌سن‌ژرمن متاسفم؛ جای مسی بودم، آنجا نمی‌ماندم

اسطوره فوتبال فرانسه به دفاع از مسی پرداخت.

امانوئل پتی، هافبک سابق بارسلونا در خصوص علاقه رئال مادرید به کیلیان امباپه و انتقاداتی که علیه مسی در پاری‌سن ژرمن صورت می‌گیرد، سخن گفت.

 

این در حالی است که به نظر می‌رسد کیلیان امباپه قصد دارد یک فصل دیگر را در تیم اول فرانسه باقی بماند اما آینده مسی همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. از پتی در خصوص انتخاب بین هالند و امباپه پرسیده شد و اینکه او برای تیم رویایی خود ترجیح می‌دهد کدام یک را انتخاب کند.

 

پتی در جواب گفت: «نمی‌توانم هر 2 را انتخاب کنم؟ انتخاب بسیار دشواری است اما من امباپه را انتخاب می‌کنم زیرا خودم فرانسوی هستم و امباپه هم از 17 سالگی یک سوپراستار بوده است. به عقیده من اگر او می‌خواهد لیگ قهرمانان اروپا را برنده شود و توپ طلا را به دست آورد، باید پاری‌سن ژرمن را ترک کند. به خاطر دارم فلورنتینو پرس در مصاحبه‌ای اظهار کرده بود درهای رئال مادرید همیشه به روی او باز است. تصور می‌کنم فصل آینده نقطه عطفی برای او باشد.»

 

به چه جرئتی از مسی انتقاد می‌کنید؟

پتی در ادامه سخنان خود با اشاره به مسی اظهار کرد اگر به جای مسی بود در تابستان تیم پاریسن ژرمن را ترک می‌کرد.

 

او گفت: «من هر هفته در رادیو فرانسه برنامه اجرا می‌کنم. در برنامه این هفته بحث شدیدی بر سر مسی و انتقادات از او شکل گرفت. بازیکنان سابق گفتند از دست مسی خسته شده‌اند و او باید باشگاه را ترک کند. من در پاسخ به آنها گفتم چه طور از مسی انتقاد می‌کنید؟ به عقیده شما مشکل پاری‌سن‌ژرمن مسی است؟ او به تازگی با آرژانتین قهرمان جهان شده و شما شاهد این بودید که بازیکنان چگونه در کنار او بازی می‌کنند. آنها به او کمک می‌کنند و او هم بازی عالی از خود به نمایش می‌گذارد. هر چند به عقیده من تا اینجا در پاریسن ژرمن نیز آمار قابل قبولی داشته است.برخی از افراد تصور می‌کنند مشکل تیم مسی و نیمار هستند. زمانی که به تیم نگاه می‌کنید و می‌بینید چه قدر پول برای خرید بازیکن در نقل و انتقالات هزینه شده است چه طور می‌توانید این حرف را بزنید؟ چگونه می‌توانید مسی را در تیم داشته باشید اما تیم را حول او نسازید؟ شما می‌توانید تیم خود را همراه مسی، نیمار و امباپه به بهترین شکل بسازید اما اگر بازیکنان مناسبی پشت آنها نباشند، به نتیجه دلخواه نمی‌رسید.برای همه افرادی که اکنون از مسی انتقاد می‌کنند متاسفم، برای من مسی معنای فوتبال است. تصمیم ترک باشگاه بارسلونا برای او و خانواده او تصمیم بسیار بزرگی بود و مدتی طول کشید تا به پاریس، شهر و باشگاه عادت کند. من اگر جای مسی بودم و مردم من را هو می‌کردند و به خانواده من توهین می‌کردند، بلافاصله باشگاه را ترک می‌کردم.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا