آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

مصدومیت کوناته، لیورپول را دچار تردید می‌کند؛ عمق دفاع، مشکل جدید قرمزپوشان

غیبت احتمالی کوناته، تقابلی ترسناک برای لیورپول روبه‌روی نیوکاسل می‌سازد.

تمرکز لیورپول برای نقل و انتقالات در پنجره روی بازسازی خط هافبک بوده است. لیورپول هنوز هم به جذب هافبک‌هایی بیشتر در کنار مک‌آلیستر، سوبوسلای و اندو فکر می‌کند تا در خط هافبک هیچ مشکلی را نداشته باشد اما کنفرانس مطبوعاتی کلوپ، رگه‌هایی از یک مشکل اساسی و بزرگ در تیم لیورپول را آشکار می‌کند.

 

نقطه ضعف جدید لیورپول

پس از روشن شدن وضعیت مصدومیت آرنولد، کورتیس جونز و تیاگو، کلوپ در کنفرانس مطبوعاتی از تردیدهایی نسبت به حضور ابراهیما کوناته در بازی مقابل نیوکاسل صحبت کرد.

 

مدافع فرانسوی قرمزها، از زمان ورودش به تیم در سال 2021 توانسته خودش را به عنوان زوج اصلی ویرجیل فن‌دایک معرفی کند و در کنار فن‌دایک به تثبیت برسد. اهمیت حضور کوناته در تیم کلوپ بسیار زیاد است و زمانی که آرنولد به جلو حرکت می‌کند و در پست شماره 6 نقش‌هایی را ایفا می‌کند، وظیفه‌ پوشش فضای خالی در جایگاه آرنلود، به عهده‌ او و فن‌دایک می‌شود.

گروه نرم افزاری ماهور

 

وقتی لیورپول مالکیت توپ را از دست می‌دهد و الکساندر آرنولد در حال بازگشت به دفاع راست است، کوناته در موقعیتی قرار می‌گیرد که هم به عنوان مدافع میانی و هم به عنوان دفاع راست تیم نقش‌هایش را ایفا می‌کند. در پایان فصل گذشته، این بازیکن 24 ساله گفت نسبت به گذشته کارهای بیشتری را برای انجام دادن دارد و به نظر می‌رسد حجم بالای کارهای درون زمین، او را کاملا فرا گرفته است. اینها باعث می‌شود مصدومیت او که در گذشته هم بارها به آن دچار شده بود، بیشتر شود و در فصل جدید هم مصدومیت‌های دیگری را تجربه کند.

 

اولین مشکل عضلانی کوناته بعد از گذشت تنها 2 بازی سر باز کرده و باید زنگ خطر را برای لیورپول به صدا دربیاورد و این معمای حل نشده‌ عدم وجود جایگزین مناسب برای کوناته اکنون باید توسط خریدی جدید حل شود.

 

ضعف در خرید گزینه‌ای مناسب

از زمان اضافه شدن فن‌دایک در سال 2018 تا این لحظه، تنها 3 مدافع میانی به ترکیب تیم کلوپ اضافه شده‌اند که تنها از میان آنها کوناته هنوز در باشگاه حضور دارد. کلوپ در این سال‌ها توانسته 4 مدافع میانی مورد نظرش برای ترکیب به خوبی پیدا کند اما وقتی به تاکتیک کلوپ نگاه می‌کنیم و آنچه در نمایش فردی دیده می‌شود، نشان می‌دهد تمام مدافعان به خوبی نقش واگذار شده را ایفا نمی‌کنند.

 

جو گومز و جوئل ماتیپ 2 گزینه بعدی تیم کلوپ در خط دفاع میانی هستند که هیچ وقت نتوانستند وقتی دفاع راست تیم به جلو حرکت می‌کند، همانند زوج دفاعی کوناته و فن‌دایک جای خالی را به درستی پر کنند. حتی آنها هم همانند کوناته مشکلات زیادی را با مصدومیت‌هایشان در تیم ایجاد می‌کنند که هرگز نمی‌شود از آنها به عنوان گزینه‌ای مناسب یاد کرد.

 

مدیران باشگاه در خرید بازیکنان مورد نیاز در خط دفاعی، بسیار بد عمل‌ کرده‌اند و در حال حاضر گفته می‌شود آنها به دنبال مدافع جوان زیر 23 سال هستند که در سمت چپ بازی کند و توانایی حضور در راست را در خود داشته باشد. این خواسته باعث می‌شود گزینه‌های باشگاه برای جذب بسیار کم باشد و گزینه‌ای مانند لوی کولویل که مورد تحسین آنها بود، بعد از امضای قرارداد 6 ساله با چلسی، حضورش در لیورپول کاملا دور از ذهن شده است.

آرزو در دنیای ایده‌آل؛ زندگی در واقعیتی ترسناک…

از یورگن کلوپ در مورد عمق دفاعی‌ تیمش و اینکه آیا می‌تواند فصل را با این مدافعان به خوبی پشت سر بگذارد پرسیده شد، سرمربی آلمانی گفت: «در دنیای ایده‌آل، من بین 6 تا 8 مدافع میانی را لازم دارم تا فصل را با موفقیت به اتمام برسانم. با ترکیب فعلی، ما باید در مواجه شدن با مصدومیت‌ها خوش‌شانس باشیم و کمتر دچار مصدومیت شویم. به کیفیت پسرانی که در اختیار دارم، شک ندارم و استعدادهای بی‌نظیری در تیم حضور دارند.»

 

لیورپول پیش از این نیز به اتفاقاتی مشابه رسیده بود و مشکلاتی شبیه به مصدومیت 3 مدافع اصلی تیم را تجربه کرده اما چیزی که آن زمان اتفاق افتاد، کاملا بد بود و حالا بدتر از گذشته خواهد شد چرا که تغییر تاکتیک کلوپ، باعث شده تا بازیکنان جایگزین نفرات اصلی، خیلی ضعیف‌تر از فن‌دایک و کوناته عمل کنند و این می‌تواند با مصدومیت‌های بیشتر بسیار بدتر از گذشته شود.

 

خریدهای جدید و تغییر تاکتیک؟

مطمئنا یورگن کلوپ بیشتر از هر کسی به ترکیب و قابلیت‌های بازیکنانش اشراف دارد. این کاملا بدیهی است که آنها کار سختی مقابل نیوکاسل دارند و به گفته‌ مربی، شاید سخت‌ترین بازی خودشان را در فصل جدید می‌خواهند تجربه کنند. اگر مصدومیت بازیکنی مانند کوناته قطعی باشد، احتمالا گومز بازیکنی است که جای او را پر خواهد کرد. همه می‌دانند قابلیت‌های او و کوناته هرگز به هم شباهت نخواهد داشت و قطعا گزینه‌هایی مانند اندو، می‌آیند تا بازی را برای مدافعان ساده‌تر از گذشته انجام دهند. احتمالا حرکات آرنولد به سمت پست شماره 6 که هافبک دفاعی است، کمتر از گذشته به چشم بخورد تا ساختار دفاعی تیم کلوپ مقابل بازیکنان قدرتمند نیوکاسل برهم نریزد.

 

البته اگر لیورپول در طول فصل بارها مشکلاتی این‌چنینی را تجربه کند، قطعا مقصر این اتفاقات نقل و انتقالات ناقص آنها و کندی مدیران در جذب گزینه‌های مورد نظر کلوپ بوده است.

70 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا