آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

مقدمه‌ای رساتر از متن برای لیگ برتر؛ مچ‌اندازی مدعیان برای تعیین قهرمان قهرمانان

2 تیم آرسنال و منچسترسیتی در فینال سوپرجام انگلیس به مصاف یکدیگر می‌روند.

به دنبال اتفاق ویژه‌تری از مسابقه امروز نباشید چرا که ممکن است لیگ برتر انگلیس در این فصل هم با همین 2 مدعی برای قهرمانی مواجه باشد. یا حتی اگر مدعیان دیگری هم در میان باشند، باز هم می‌توان حدس زد آرسنال و سیتی در جمع مدعیان حاضر خواهند بود. صدای نفس‌های لیگ برتر انگلیس در فصل جدید شنیده می‌شود و نویدبخش و رساننده این صدا مثل همیشه دیدار جام خیریه یا سوپرجام انگلیس است. 2 تیم منچسترسیتی و آرسنال امروز در اولین بازی رسمی غیر دوستانه فصل جدید خود در مقابل هم قرار می‌گیرند تا مقدمه‌ای برای لیگ انگلیس بنویسند که می‌تواند خلاصه تمام متن فصل پیش رویش باشد؛ کما اینکه این مسابقه، تمام متن فصل گذشته لیگ انگلیس بود.

 

موضع آرسنال؛ خط و نشان

توپچی‌های لندنی که با توپ پر به بازار نقل و انتقالات تابستانی آمده بودند با دست پر از این بازار امروز مقابل منچسترسیتی می‌ایستند. آرسنال فصل جدید به وضوح با تیم فصل گذشته متفاوت است. مهم‌ترین تمایز این آرسنال، نیمکت غنی و پر بارش برای تمام دقایق بازی به شمار می‌رود. میکل آرتتا این بار در رویارویی مستقیم با استاد سابقش پپ گواردیولا دیگر فقط نظاره‌گر تعویض‌های طلایی رقیب نیست و می‌تواند به موازات پپ، یار آماده و تازه نفس به زمین بفرستد. آرسنال برای مسابقه امروز بیش از برد و کسب نتیجه و بیش از شادی جشن قهرمانی به استیلای تاکتیکی و فنی درون زمین احتیاج دارد. از این رو که به رقیب فصل گذشته ثابت کند تغییر و به عبارت دقیق‌تر پیشرفت کرده است. توپچی‌ها باید به لحاظ روحی حریف را تحت فشار قرار دهند و با خط و نشان کشیدن در دیدار جام خیریه تمرکز را از سیتیزن‌ها بگیرند. آرتتا و تیمش در پی یک شروع طوفانی هستند و این انگیزه می‌تواند زمینه‌ساز طوفان بازی امروز باشد.

 

موضع منچسترسیتی؛ تحکیم قدرت

تا پیش از رقم خوردن 3گانه اگر از آنها راجع به بیوگرافی منچسترسیتی می‌پرسیدند در بهترین حالت پاسخ این بود که با چهره‌ای آمیخته به هیجان و کمی اضطراب، فوری و سراسیمه بگویند ما تیمی مترقی و برنده چند جام قهرمانی لیگ برتر انگلیس هستیم. از ابتدای فصل جدید ماجرا به اندازه یک تاریخ بزرگ برای سیتیزن‌ها تغییر کرده. اگر این بار از آنها درباره بیوگرافی سیتی بپرسیم، احتمالا به مخاطب نگاه نمی‌کنند، پس از چند ثانیه گوشه چشمی با تبختر به فرد سوال کننده می‌اندازند و در حالی که مشغول به کار به ظاهر مهم‌تری هستند با حجم صدایی ضخیم‌تر و بدون کمترین اضطراب و سرشار از اعتماد به نفس و اطمینان خاطر می‌گویند ما برنده 3گانه و قهرمان لیگ قهرمانان اروپا هستیم. این دقیقا می‌تواند توصیف تمام انگیزه سیتیزن‌ها برای رویارویی در بازی امروز مقابل آرسنال باشد؛ تفهیم جایگاه و تحکیم قدرت! این بار منچسترسیتی فقط پول و سرمربی و بازیکن ندارد. آنها 3گانه و شخصیت دارند و افتخار آفریده‌اند. چهره تاکتیکی تیم پپ احتمالا با تغییرهایی همراه باشد و کارشناسان رسانه‌های فوتبالی در حال تلاش برای پیدا کردن پست و جایگاه اصلی کواچیچ در زمین تیم گواردیولا هستند. با این حال احتمالا ستون‌های اصلی تیم جدید با همان استراتژی موفق قبلی چیده خواهد شد. ستون‌هایی که همگی به یک نقطه اشاره دارند و یک هدف را دنبال می‌کنند؛ رساندن توپ به هالند و باز کردن دروازه رقبا! ستاره نروژی یک فصل درخشان در لیگ برتر را پشت سر گذاشته و او هم مثل تیمش اندوخته‌های خیلی بیشتری نسبت به فصل گذشته دارد. اگر هالند فصل قبل فقط مهارت و استعداد داشت، هالند جدید تجربه و اعتماد به نفس بیشتر و صد البته انگیزه بردن توپ طلا را در میان سرمایه‌هایش می‌بیند. برخلاف آرسنال، سیتی به نتیجه می‌اندیشد تا با برتری در مسابقه امروز به نوعی اعلام کند هر اتفاقی هم در تیم‌ یا تیم‌های رقیب رخ بدهد، برنده نهایی پپ و شاگردانش خواهند بود.

گروه نرم افزاری ماهور

سابقه رویارویی؛ آبی آسمانی مطلق

سیتی برای آرسنال و آرتتا فقط یک رقیب بزرگ به شمار نمی‌رود. بلکه یک طلسم است. طلسمی به بزرگی 8 شکست متوالی، آن هم بعضا با نتایج سنگین! آرسنالی‌ها هر 8 بازی آخر خود در تمام رقابت‌ها مقابل منچسترسیتی را باخته‌اند و در این 8 بازی هرگز بیشتر از یک گل وارد دروازه حریف نکرده‌اند. این 8 مسابقه شامل 2 برد 4 گله و یک پیروزی 5 گله برای آبی‌های شهر منچستر بوده است. آرسنال علاوه بر غلبه بر شخصیت قهرمان و اعتماد به نفس بالای سیتیزن‌ها باید از مهره‌های قدیمی و جدیدش بخواهد طلسمی بزرگ و سنگین را مقابل حریفی بزرگی و قدرتمند بشکنند. تساوی در کار نیست و سوپرجام برنده می‌خواهد. از همین رو آرسنال یا نهمین شکستش را تجربه می‌کند و یا به سلطه 8 بازی سیتی پایان خواهد داد. لیگ برتر پس از دوری کوتاه مدت با ظاهری آراسته‌تر از قبل و هیجانی بیشتر و صندوقچه‌ای پر از مواهب گرانبهای فوتبالی در مسیر بازگشت به لحظه‌های عاشقان مستطیل سبز است. این لیگ پیش از رسیدنش پیک ویژه‌ای به نام سوپرجام یا جام خیریه را برای دنبال کنندگان فرستاده تا نوید رسیدن روزهای جذاب تماشای فوتبال را به فوتبال دوستان بدهد. دست بر قضا این پیک نویدبخش هم خودش بخش جداگانه‌ای از جذابیت‌های فصل جدید فوتبال باشگاهی در انگلیس و میزبان تقابل مدعیان فصل گذشته لیگ یعنی منچسترسیتی و آرسنال خواهد بود.

51 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا