آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

رکوردی که پس از ۱۰ سال شکسته شد؛ سریع‌ترین گل تاریخ لیگ برتر به نام منشا

گادوین منشا در بازی با ملوان سریع‌ترین گل تاریخ لیگ برتر را به ثمر رساند.

گادوین منشا آقای گل دوره قبل، فصل خوبی را پشت سر نگذاشت و حتی در نیم فصل در فهرست مازاد مس رفسنجان قرار گرفت. مس رفسنجان که در مقطعی از فصل آمار گلزنی قابل قبولی نداشت در هفته‌های پایانی مجدداٰ منشا را در ترکیب اصلی قرار داد و این بازیکن در بازی با ملوان توانست رکوردی در تاریخ لیگ برتر را به نام خود کند.

 

رکوردی که دیگر برای رضایی نیست

سریع‌ترین گل تاریخ لیگ برتر تا پیش از به نام غلامرضا رضایی بود. این بازیکن در لیگ دوازدهم در دیدار پرسپولیس با فجرسپاسی در ثانیه یازدهم دروازه حریف را باز کرد. پس از این گل بازیکنانی موفق به گلزنی در ثانیه‌های ۱۳ و ۱۵ شده بودند ولی رکورد رضایی پس از ۱۰ فصل شکسته شد. گادوین منشا در حالیکه تنها ۹ ثانیه از آغاز بازی مس رفسنجان و ملوان گذشته بود موفق به گلزنی شد تا سریع‌ترین گل تاریخ لیگ برتر به نام این بازیکن ثبت شود.

 

منشا موثرترین آفریقایی تاریخ لیگ برتر

منشا علاوه بر سریع‌ترین گل تاریخ لیگ برتر، یک گل دیگر به ثمر رساند و یک پاس گل داد و در مجموع روی ۳ گل از ۴ گل تیمش تاثیر گذار بود و بهترین روز دوران بازیگری خود در لیگ برتر را پشت سر گذاشت. این بازیکن با این ۳ گل توانست از ابراهیم توره سبقت بگیرد. منشا تاکنون در لیگ برتر ۵۴ گل زده و ۱۶ پاس گل داده و در مجموع ۷۰ گل و پاس گل داشته است. منشا تا قبل از این بازی در این آمار با ابراهیم توره برابر بود. ابراهیم توره در لیگ برتر ۶۰ گل زد و ۷ پاس گل داد. حالا گادوین منشا با اثرگذاری روی ۷۰ گل به تنهای اثرگذارترین بازیکن آفریقایی تاریخ لیگ برتر است. منشا رکورددار بیشترین پاس گل بین بازیکنان آفریقایی در لیگ برتر است و از نظر آمار گلزنی در رده دوم قرار دارد.

گروه نرم افزاری ماهور
50 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا