آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

منچسترسیتی، سرمست از جشن فتح اولدترافورد؛ درخشش تمام‌نشدنی هالند

منچسترسیتی با 3 گل منچستریونایتد را شکست داد.

در مهم‌ترین مسابقه از هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس، تیم‌های منچسترسیتی و منچستریونایتد در ورزشگاه اولدترافورد به مصاف هم رفتند که این مسابقه دقایقی پیش با برتری ۳ بر صفر شاگردان پپ گواردیولا به پایان رسید. خطای هویلوند هالند را پشت ضربه پنالتی قرار داد تا منچستر سیتی پیش بیفتد. مهاجم نروژی در ابتدای نیمه دوم با یک ضربه سر زیبا اختلاف را به ۲ گل رساند؛ پیش از آن که پاس عرضی منجر به گل فیل فودن را ارسال کند.

 

سیتیزن‌ها با بازگشت رودری از محرومیت به روند پیروزی برگشته‌اند و به دنبال پیروزی هفته گذشته مقابل برایتون و برتری وسط هفته مقابل یانگ بویز، بار دیگر طعم برد را چشیدند. منچستریونایتد در هر ۳ مسابقه پیش از دربی در تمام رقابت‌ها موفق به کسب ۳ امتیاز شده‌ بود اما پیروزی‌های این تیم در شرایطی نه چندان دلچسب به دست آمد و بازی امشب نشان داد تن هاخ نمی‌تواند به این پیروزی‌ها دل خوش کند. بحران ادامه دارد.

 

بازی با مراسم یادبودی برای بابی چارلتون، اسطوره باشگاه منچستر یونایتد آغاز شد، در حالی که دوستان و همبازیان او روی چمن اولدترافورد حاضر شده بودند.

گروه نرم افزاری ماهور

با توجه به پیروزی‌های استون ویلا و لیورپول، وقتی سوت آغاز مسابقه به صدا درآمد، منچسترسیتی تا رده پنجم جدول پایین رفته بود اما پیروزی در دربی باعث شد صدر جدول دست‌نخورده باقی ماند چرا که هر ۵ تیم بالای جدول هفته دهم را با برد پشت سر گذاشتند. جدی‌ترین موقعیت در دقایق ابتدایی فرصت فیل فودن بود که با مهار عالی اونانا از روی خط دروازه همراه شد. قفل دروازه سنگربان کامرونی اما تنها تا دقیقه ۲۶ پابرجا ماند. روی یک ضربه آزاد، اثرگذاری راسموس هویلوند منجر به زمین خوردن رودری شد و در ادامه، بعد از بازبینی ویدئویی تصاویر، پل تیرنی در تصمیمی سخت‌گیرانه، حکم به ضربه پنالتی به نفع منچسترسیتی داد. اونانا ۵ روز بعد از مهار پنالتی حساس مقابل کپنهاگن، این بار در برابر ارلینگ هالند ناکام ماند تا ستاره نروژی برخلاف جهت حرکت او، گلزنی در سومین مسابقه متوالی را جشن بگیرد.

حملات منچسترسیتی و واکنش‌های عالی اونانا تا پایان وقت قانونی نیمه نخست ادامه داشت؛ هرچند در وقت‌های تلف‌شده اوضاع تغییر کرد. شیاطین سرخ پیش کشیدند و توپ از چپ و راست روی دروازه میهمان ریخته شد. این حملات اما بی‌حاصل بود و ضربه مک‌تامینی با مهار عالی ادرسون راه به جایی نبرد. آخرین موقعیت بازی در نیمه اول ضربه سر هالند به میانه دروازه بود که با واکنش و پرش عالی اونانا از بین رفت. نیمه اول با برتری یک بر صفر شاگردان گواردیولا به پایان رسید اما به محض آغاز نیمه دوم، هالند اختلاف را دوبرابر کرد. حرکت راحت سیلوا از سمت چپ منجر به ارسالی هوایی شد که هالند با پرشی بلند آن را به گل بدل کرد.

 

این پایان کار نبود و در دقیقه ۸۰، اختلاف به ۳ گل رسید. شلیک منحرف‌شده رودری، واکنش نصفه و نیمه اونانا را در پی داشت. هالند در سمت راست محوطه، آزاد و رها به توپ رسید تا با یک پاس عرضی به آستانه دروازه، فیل فودن را در موقعیت گلزنی قرار دهد. ملی‌پوش ۲۳ ساله هم کار دشواری برای به ثمر رساندن نخستین گل دوران حرفه‌ای خود در ورزشگاه اولدترافورد نداشت و تا بازی با نتیجه ۳ بر صفر به پایان برسد.

در دیگر مسابقه مهم امروز لیورپول با نتیجه ۳ بر صفر در مقابل ناتینگام فارست پیروز شد و با ۲۳ امتیاز در رده چهارم جدول باقی ماند. شلیک اول دیگو ژوتا روی پاس در عمق محمد صلاح توسط ترنر مهار شد اما خود او روی توپ برگشتی سرخ‌ها را پیش انداخت.

۱۰ دقیقه به پایان نیمه نخست فرصت باقی مانده بود که نونیز اختلاف را به ۲ گل رساند. یک‌دوی زیبای صلاح و سوبوسلای به ارسال ملی‌پوش مجارستان به دهانه دروازه همراه شد؛ جایی که نونیز منتظر فرصت بود.

 

این پایان کار نبود و در دقایق پایانی روی اشتباه مرگبار ترنر در خروج از دروازه، محمد صلاح گل سوم لیورپول را به ثمر رساند تا عملکرد درخشانش در این فصل با یک گل دیگر ادامه پیدا کند. در دیگر مسابقه‌های امروز، استون ویلا با نتیجه ۳ بر یک لوتون تاون را شکست داد، برایتون با یک گل مقابل فولام متوقف و اورتون با تک‌گل کالورت لوین مقابل وستهام پیروز شد.

65 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا