آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

منچسترسیتی ۱ (۵)- (۴)۱ سویا: این هم چهارمی!

منچسترسیتی با پیروزی مقابل سویا در ضربات پنالتی فاتح سوپرجام اروپا شد.

ورزشگاه کاراسکاکیس یونان از ساعت 22:30 روز چهارشنبه میزبان دیدار سوپرجام فوتبال اروپا بین منچسترسیتی و سویا بود. رقابت قهرمانان چمپیونزلیگ و لیگ اروپا در پایان 90 دقیقه برنده ای نداشت و سرنوشت کار بعد از تساوی 1-1 به ضربات پنالتی کشیده شد.

 

شاگردان پپ گواردیولا در ضربات پنالتی موفق تر عمل کردند و توانستند با نتیجه 5-4 از سد سویا گذشته و قهرمان سوپر جام اروپا شوند؛ جامی که سابقه فتح آن را نداشتند چون برای اولین بار به آن راه یافته بودند!

 

اریک لاملا روی اشتباه ناتان آکه صاحب فرصت خوبی برای گلزنی در دقیقه 2 شد اما ضربه او دقت کافی را نداشت و به بیرون رفت. شاگردان پپ گواردیولا بعد از این موقعیت توپ و میدان را در اختیار گرفته و چند موقعیت خطرناک در عرض 15 دقیقه روی دروازه سویا ایجاد کردند.

گروه نرم افزاری ماهور

شوت کات دار جک گریلیش که بعد از دریبل بازیکن حریف و به شکل زیبایی زده شد را یاسین بونو با واکنشی به موقع راهی کرنر کرد. سویا کم کم از زیر فشار سیتی خارج شده و با احتیاط در پی ضربه زدن به این تیم بود.

 

شاگردان خوزه لوئیس مندیلیبار در دقیقه 25 یک ضربه مهلک به حریف پرستاره‌شان زده و دروازه سیتی را باز کردند. این گل را یوسف النصیری با یک ضربه سر دیدنی روی ارسال مارکوس آکونیا به ثمر رساند.

سیتی بعد از این گل خیلی تلاش کرد تا دروازه سویا را باز کرده و بازنده راهی رختکن نشود اما موقعیت های این تیم چنگی به دل نزد تا کار در 45 دقیقه نخست با برتری 1-0 سویا به پایان برسد.

 

شاگردان پپ نیمه دوم را یکپارچه تهاجمی آغاز کردند تا هر چه زودتر به گل تساوی برسند. آنها بعد از چند حمله ناموفق بالاخره در دقیقه 62 کار را به تساوی کشاندند. گل مساوی قهرمان فصل گذشته چمپیونزلیگ را کول پالمر روی ارسال رودری با ضربه سر به ثمر رساند.

النصیری که گل نیمه اولش پاسخ داده شده بود در دقیقه 64 فرصتی طلایی برای گل داشت اما ادرسون ضربه او را در موقعیت تک به تک مهار کرد.

 

پالمر با یک حرکت تکنیکی زیبا در دقیقه 70 دیگر موقعیت خطرناک نیمه دوم را خلق کرد؛ موقعیتی که به یک ضربه کات دار و واکنش بی نقص بونو انجامید تا سهم سیتی فقط یک ضربه کرنر باشد.

 

شاگردان پپ که دوست نداشتند کار به ضربات پنالتی کشیده شود با حملات گسترده خود در دقایق پایانی به دنبال گل برتری بودند اما در این کار ناکام ماندند؛ ضربه سر چکشی آکه در دقیقه 1+90 آخرین تلاش آن‌ها بود که بازهم با سدی به نام یاسین بونو مواجه شد.

 

این بازی در پایان نود دقیقه با تساوی 1-1 همراه بود و از آن جایی که 30 دقیقه وقت اضافه ای در کار نبود، تیم ها بلافاصله برای تعیین برنده سراغ ضربات پنالتی رفتند. 4 پنالتی نخست سویا و سیتی تبدیل به گل شد تا اینکه نوبت به ضربه پایانی رسید؛ جایی که کایل واکر ضربه خود را گل کرد اما نمانیا گودلی توپ را به تیر کوبید تا سیتی 5-4 برنده ضربات پنالتی شده و صاحب جام قهرمانی شود.

 

منچسترسیتی: ادرسون، واکر (کاپیتان)، آکانجی، گواردیول، آکه، رودری، کواچیچ، فودن، پالمر، گریلیش، هالند

سویا: یاسین بونو، ناواس، باده، گودلی، آکونیا، جردن، راکیتیچ، اولیور، اوکامپوس، لاملا، النصیری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا