آخرین مطلباخباربازی هاداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

جشن‌های خیابانی ناپل: این شب تا ابد ادامه دارد

بعد از قهرمانی شاگردان لوچانو اسپالتی یک میهمانی خیابانی باشکوه و حماسی در شهر ناپل برپا شد.

خیابان‌های شهر ناپل شب گذشته پر از مردمی بود که می‌خواندند، می‌رقصیدند و یکدیگر را در آغوش می‌گرفتند. در حالی که بچه‌های کوچک با رویای ستاره‌های بزرگ تیم در آن هیاهو فوتبال بازی می‌کردند. پرچم‌های بزرگ ناپولی در سرتاسر شهر آویزان شده و مردم از فرط شادی داخل حوض‌های آب و فواره‌ها می‌شدند تا شبی را جشن بگیرند که 33 سال برای آن انتظار کشیده بودند.

 

به محض اینکه سوت پایان بازی با اودینزه با نتیجه 1-1 که برای قهرمانی ناپولی در سری آ کافی بود زده شد، صدها نفر در میدان‌های شهر دور هم جمع شدند و از فرط شادی آواز خواندند: “ما یک رویا در قلب خود داریم… اینکه ناپولی دوباره قهرمان شود…” رویای آنها به حقیقت پیوسته بود و دیگر وقت جشن گرفتن رسیده بود.

تلاقی نسل جدید و قدیم در این جشن بسیار جذاب بود. نسل قدیمی در حال مرور و مقایسه جشن فعلی با جشن دوران دیه گو مارادونای افسانه‌ای بودند و نسل جدید در حال تجربه اتفاقی بودند که انتظار برای آن شاید از سن بسیاری از آنها بیشتر بود؛ ادواردو یکی از این هواداران جوان است که تنها 13 سال داشت. او در مورد حس خود گفت: “من از فرط شادی گریه کردم چون این یک لحظه تاریخی است.”

این فقط مردم محلی نبودند که مهمانی می‌گرفتند. هوادارانی از سرتاسر ایتالیا و کشورهایی از جمله فرانسه، اسپانیا و بریتانیا به ناپل سفر کردند تا از تماشای این جشن بزرگ لذت ببرند. ناپل با فوتبال زندگی می‌کند و نفس می‌کشد. تمام شهر برای مهمانی آراسته شده است: پرچم‌های آبی و سفید بر فراز خیابان‌های باریک آویزان شده است. سرتاسر شهر را عکس‌های ستاره‌های ناپولی فرا گرفته است. کیک، شیرینی، نوشیدنی، بستنی هم به وفور برای حاضرین در جشن یافت می‌شود.

آملیا بوفی، دانشجوی دانشگاهی که برای جشن گرفتن این پیروزی از رم به ناپل سفر کرده است، می‌گوید: «به نظر می‌رسد دنیا اینجا متوقف شده است. این میهمانی حداقل تا یک ماه ادامه خواهد داشت. این جا حس شگفت انگیزی وجود دارد. ناپلی‌ها عاشق فوتبال هستند.»

 

آخرین باری که جشن قهرمانی سری آ در شهر ناپل برگزار شد به سال 1990 برمی‌گردد؛ جایی که آنها با درخشش مارادونا فاتح ایتالیا شدند. نفوذ فوق ستاره آرژانتینی در دل مردم ناپل را همچنان می‌توان مشاهده کرد. تصاویر دیه گو در سرتاسر جشن قهرمانی جدید ناپلی‌ها به چشم می‌خورد. این هفته بسیاری از هواداران ناپلی با حضور زیارتگاهی که برای مارادونا تعبیه شده برای او گل آوردند و شمع روشن کردند. عده‌ای هم در خلوت خود آرام اشک ریختند.

بعد از اینکه مارادونا از ناپل رفت، افتخارات او دیگر تکرار نشد و هواداران بیش از 3 دهه برای فتح اسکودتوی بعدی انتظار کشیدند. آنها با مشکلات مالی بزرگ مواجه شدند، ورشکست شدند، به سری C سقوط کردند اما دوباره برخاسته و آهنگ قهرمانی سر دادند. اورلیو دی لورنتیس در سال 2004 ناپولی را خرید و نقطه عطف همان جا اتفاق اتفاد. او می‌دانست که می‌تواند به عشق بی‌قید و شرط ناپلی‌ها برای قهرمانی دوباره تکیه کند چون خودش متولد این شهر بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا