آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

ناپولی ۱-۱ سالرنیتانا: قهرمانی امروز نه، شاید پنج‌شنبه!

ناپولی که امشب در صورت پیروزی مقابل سالرنیتانا در خانه خود می‌توانست جشن قهرمانی بگیرد نتوانست به پیروزی برسد و 1-1 متوقف شد.

ناپولی امشب در هفته سی و دوم سری آ در خانه‌اش استادیوم دیه‌گو مارادونا به مصاف تیم هم‌استانی‌اش سالرنیتانا رفت. دیداری که به دلیل نگرانی‌های امنیتی در شهر ناپل با یک روز تاخیر برگزار می‌شد. اما با اینکه پیروزی 3-1 اینتر مقابل لاتزیو باعث شد ناپولی با پیروزی در این مسابقه قهرمانی‌اش را قطعی کند ولی شاگردان اسپالتی به تساوی 1-1 رضایت دادند تا جشن قهرمانی‌شان به تعویق بیفتد.

اینتر با اینکه از لاتزیوی دوم جدولی در نیمه اول عقب افتاد اما در بیست دقیقه انتهای بازی با دو گل لائوتارو مارتینز و یک گل تماشایی از رابین گوسنس موفق شد 3-1 به پیروزی برسد. به این ترتیب ناپولی خیالش راحت شد که با پیروزی در بازی خود مقابل سالرنیتانا قهرمانی‌اش را قطعی خواهد کرد.

 

ناپولی در این نیمه بیش از 10 شوت به سمت دروازه حریفش انجام داد اما هیچکدام نتوانست قفل دروازه سالرنیتانا را باز کند تا این نیمه با تساوی بدون گل به پایان برسد. شاید فشاری که بازیکنان اسپالتی با توجه به اهمیت این بازی در قهرمانی زودهنگام‌شان تحمل می‌کردند در ناکامی آنها برای گلزنی نقش داشت. نیمه اول در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در دقیقه 60 نیمه دوم به دستور لوچانو اسپالتی پیوتر زلینسکی را از زمین بیرون کشید و جاکومو راسپادوری را وارد زمین کرد. در این لحظه کسی نمی‌توانست تصور کند که راسپادوری خیلی زود به تعویض طلایی سرمربی ناپولی تبدیل خواهد شد.

 

در دقیقه 62 ناپولی بالاخره موفق شد مزد حملاتش را گرفته و دروازه سالرنیتانا را باز کند. ناپلی‌ها صاحب یک کرنر شدند. ارسال کرنر و دخالت جاکومو راسپادوری که تنها دو دقیقه قبل وارد زمین شده بود با ضربه سر دقیق ماتیاس اولیورا، دفاع چپ اروگوئه‌ای آتزوری، وارد دروازه سالرنیتانا شد تا ناپولی پیش بیفتد. این گلی است که می‌تواند قهرمانی شاگردان اسپالتی را به همراه داشته باشد.

چهار دقیقه بعد الماس تا یک قدمی دو برابر کردن برتری ناپولی پیش رفت. او با یک حرکت انفرادی به سمت دروازه سالرنیتانا رفت اما شوت نهایی‌اش دقت لازم را نداشت و از کنار تیر سمت راست دروازه حریف بیرون رفت.

 

درحالیکه در دقیقه 82 ناپولی زننده گل برتری‌اش اولیورا را بیرون کشید و ژوان ژسوس برزیلی را وارد میدان کرد تا دقایق باقی‌ماند را با مدیریت بازی سپری کند سالرنیتانا دو دقیقه بعد ضربه سختی به رویاهای شاگردان اسپالتی وارد کرد.

 

در دقیقه 84 بولایو دیا مهاجم سنگالی سالرنیتانا با یک حرکت انفرادی تماشایی از سمت راست به حرکت درآمد و با ناکام گذاشتن مدافعان ناپولی شوتی کات‌دار به سمت دروازه مرت شلیک کرد تا گل تساوی به ثمر برسد. در این گل نباید از پاس تماشایی جیورجیوس کاستانوس هافبک قبرسی سالرنیتانا عبور کرد که پاسی عالی برای دیا در عمق فراهم کرد.

در نهایت بازی با تساوی 1-1 به پایان رسید تا ناپولی این هفته در خانه‌اش نتواند جشن قهرمانی زودهنگام را برگزار کند. شاگردان اسپالتی حالا چشم به بازی بعدی‌شان که روز پنج‌شنبه در خانه اودینزه برگزار خواهد شد هستند تا شاید هفته آینده بتوانند قهرمانی‌شان را قطعی کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا