آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

پایان ۳۳ سال انتظار ناپولی؛ دیگو در آسمان با ما برقص!

ناپولی با کسب تساوی 1-1 مقابل اودینزه، رسماً قهرمانی سری آ را جشن گرفت.

ناپولی که فصل جاری پیش از فرا رسیدن ماه فوریه قهرمانی‌اش در سری آ را تا حد زیادی قطعی کرده بود، سرانجام با کسب امتیاز از خانه اودینزه پس از توقف خانگی مقابل سالرنیتانا با یک هفته تاخیر جشن قهرمانی گرفت و رسماً قهرمان سری آ ایتالیا در فصل 23-2022 شد.

پارتنوپی که این فصل باتوجه به امتیاز از دست دادن‌های لاتسیو و سایر تعقیب‌کنندگان، شانس قهرمانی 6 هفته مانده به پایان مسابقات را داشتند به مدت بیش از یک هفته آماده برگزاری جشن قهرمانی بودند اما تیم اسپالتی انگار دلش نمی‌آمد این انتظار شیرین را خیلی سریع پایان دهد و هوادارانش را در این نشئگی دل‌پذیر نگه داشته بود.

سرانجام کسب امتیاز از خانه اودینزه، انتظار هوادارانی که در ناپل برای قهرمانی رسمی تیمشان لحظه‌شماری می‌کردند را پایان داد و اگرچه ناپولی ابتدا با دریافت گل از میزبان، این احساس را داد که قرار است جشن قهرمانی یک هفته دیگر به تعویق بیفتد اما گل تساوی بخش اوسیمن، سرانجام پارتنوپی را در صدر جدول 80 امتیازی کرد و باتوجه به فاصله 16 امتیاز در فاصله 5 هفته مانده به پایان مسابقات با لاتسیو، شاگردان اسپالتی رسماً فاتح اسکودتو شدند.

اوسیمن با گلزنی در این دیدار، به مرز 46 گل در تاریخ سری آ رسید و با رکورد ژرژ وه‌آ به‌عنوان برترین گلزن آفریقایی تاریخ مسابقات برابر شد. اوسیمن این شانس را خواهد داشت تا در دیدارهای آینده یک گل دیگر به ثمر رسانده و به‌تنهایی رکورددار شود.

حالا هواداران ناپولی، شب هفتم می در دیدار خانگی مقابل فیورنتینا قادر خواهند بود از تیم محبوبشان در لباس قهرمان به میزبانی استادیوم دیگو آرماندو مارادونا استقبال کنند و سومین قهرمانی تاریخ ناپولی را برای اولین بار پس از 33 سال و بدون دیگو آرماندو مارادونا جشن بگیرند.

ناپولی تا پایان فصل مقابل فیورنتینا، مونزا، اینتر، بولونیا و سامپدوریا صف‌آرایی خواهد کرد و درحالی که دیدارهای باقی‌مانده‌اش تشریفاتی شده‌اند، این شانس را خواهد داشت تا قهرمانی با 95 امتیاز را در پایان فصل به ثبت برساند و در این شرایط، تیم اسپالتی رکورد تاریخ ناپولی از نظر کسب امتیاز را خواهد شکست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا