آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

نساجی ایران ۱-۳ نوفباخور ازبکستان؛ وداع زودهنگام نماینده شهر خسته با آسیا!

نوفباخور ازبکستان در هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا موفق شد با نتیجه 3 بر یک مقابل نساجی ایران به پیروزی برسد.

لیگ قهرمانان آسیا به چهارمین هفته از فعالیت خود رسید و نساجی به عنوان اولین تیم ایرانی کار خود را در این هفته از رقابت‌ها آغاز کرد؛ آن‌هم در شرایطی‌که نساجی در 6 بازی اخیر خود نه‌تنها بردی به‌دست نیاورده بود، بلکه آن‌ها تنها یک تساوی داشتند و 5 شکست در 6 مسابقه قبلی تا پیش از رویارویی با نوفباخور ازبکستان در دیدار امروز، در کارنامه نساجی به‌ثبت رسیده بود. بعد از شکست لحظه‌آخری در دور رفت در ازبکستان برابر نوفباخور، شاگردان رحمتی در اندیشه جبران‌مافات کنند.

 

نساجی با توجه به کسب یک برد و پذیرش 2 شکست در دور رفت لیگ قهرمانان آسیا، از شانس حداقلی برای صعود به مرحله حذفی برخوردار است و برای زنده ماندن این شانس، شاگردان رحمتی نیاز مبرمی به کسب 3 امتیاز مسابقه امروز داشتند. در نقطه مقابل، نوفباخور که رقابت تنگاتنگی با الهلال عربستان برای صدرنشینی در گروه چهارم دارد، در اندیشه کسب سومین پیروزی‌اش در فصل جدید رقابت‌های آسیایی بود تا بتواند خود را در یک‌قدمی صعود به مرحله حذفی قرار بدهد.

 

ترکیب نساجی ایران

محمدرشید مظاهری، وحید محمدزاده، امیرمهدی جان‌ملکی، سعید غلامعلی‌بیگی، مرصاد سیفی، مهرداد عبدی (از دقیقه 82: محمود قائدرحمتی)، اسماعیل بابایی، فرشید اسماعیلی (از دقیقه 46: خوزه آنتونیو دلگادو)، محمدرضا عباسی، حسین زامهران (از دقیقه 64: آریا برزگر) و محمدرضا آزادی

گروه نرم افزاری ماهور

 

سرمربی: مهدی رحمتی

 

ترکیب نوفباخور ازبکستان

اوتکیر یوسوپوف، میلوش میلوویچ، جمشید اسکندروف (از دقیقه 89: اخمدوف)، ایگور گلبان، فیلیپ ایوانوویچ، ابراهیم یولداشف، جمشید بولتابائف، ابروبک اسماعیلوف (از دقیقه 78: اسدبک سبیرجانوف)، یووان یاکیچ، تیمورخوجا عبدوخالیکو (از دقیقه 78: دونیور عبدومانوپوف) و اوستون اورونوف

 

سرمربی: سمول بابایان

 

مهدی رحمتی بعد از شکست 3 گله تیمش در لیگ برتر مقابل تراکتور تبریز تصمیم به 3 تغییر در ترکیب تیم نساجی گرفت. فرشید اسماعیلی در کنار حسین زامهران و امیرمهدی جان‌ملکی وارد ترکیب اصلی نساجی شدند و جای امیرمحمد هوشمند، صابر حردانی و علا عباس را گرفتند که غیبت هوشمند و حردانی در مسابقه امروز به دلیل محرومیت بود. با توجه به حضور بازیکنان باتجربه‌ای مانند اسماعیلی و زامهران، انتظار می‌رفت که نساجی در مسابقه امروز نمایش تهاجمی‌تری داشته باشد.

 

دو تیم در روزی‌که استقبال چندان چشمگیری هم از مسابقه انجام نشده بود، کار خود را با قضاوت یوسوکه آراکی از ساعت 17:40 آغاز کردند. تاخیر در برگزاری مسابقه، به دلیل قطع ارتباط داور وسط با اتاق (VAR) بود که بعد از تلاش‌های انجام شده، این مشکل برطرف شد و سوت آغاز مسابقه را داور ژاپنی به صدا در آورد. نساجی بازی را مالکانه آغاز کرد و حسین زامهران در دقیقه 6 این فرصت را داشت تا بتواند اولین گل مسابقه را به سود نساجی به‌ثمر برساند اما شوت سرضرب و پرقدرت او را یوسوپوف برگشت داد. در ادامه این حرکت، نوفباخوری‌ها توانستند با سرعت خود را به خط دفاع نساجی برسانند و روی اشتباه فاحش سعید غلامعلی‌بیگی و پاس اوستون اورونوف، در دقیقه 7 شوت والی و تماشایی ایگور گلبان به گوشه دروازه نساجی رفت تا حساب کار یک بر صفر شود.

شاگردان رحمتی بعد از دریافت گل، بار دیگر مالکیت توپ‌ومیدان را در اختیار گرفتند اما با وجود پاس‌کاری‌های متعدد، خبری از خلق موقعیت جدی گلزنی نبود. روی یک ضدحمله سرعتی و اشتباه خط دفاع نساجی، اوستون اورونوف توانست در دقیقه 21 اختلاف را به 2 گل برساند تا برخلاف جریان مسابقه و نمایش مالکانه نساجی، نوفباخور به گل دوم دست پیدا کند! بعد از ثبت گل دوم نوفباخور، بازهم توپ‌ومیدان در اختیار بازیکنان نساجی قرار گرفت تا آن‌ها بلکه بتوانند با خلق موقعیت جدی گلزنی قفل دروازه نساجی را بشکنند.

 

هواداران نساجی که از عملکرد تیم‌شان در فصل جدید رضایت ندارند، بعد از دریافت گل دوم به سرعت شعار «حیا کن، رها کن» علیه مهدی رحمتی سر دادند و خواستار برکناری سرمربی جوان تیم‌شان شدند. با وجود مالکیت 75 درصدی، تلاش قرمزپوشان برای خلق موقعیت جدی گلزنی در ادامه نیمه نخست بی‌ثمر بود تا نیمه نخست مسابقه با برتری 2 گله نوفباخور ازبکستان خاتمه پیدا کند. نوفباخوری‌ها نیمه دوم را تهاجمی آغاز کردند و توانستند در همان دقیقه اول روی اشتباه دوباره خط دفاعی نساجی با ضربه زیبای اوستون اورونوف به گل سوم برسند تا روز درخشان اورونوف با ثبت 2 گل و یک پاس گل تکمیل شود.

 

رحمتی تصمیم گرفت تا ترکیب تیمش را با حضور خوزه آنتونیو دلگادو تقویت کند. بعد از این گل، نساجی که در آستانه حذف از رقابت‌ها قرار داشت، حملات پردامنه خود را روی دروازه نوفباخور آغاز کرد که در دقیقه 49، محمدرضا آزادی در مقابل دروازه خالی موفق به گلزنی نشد و توپ بعد از تاثیرگذاری او از بالای دروازه به بیرون رفت!

 

دلگادو که در نیمه دوم به ترکیب تیمش آمده بود، فرصت خوبی برای گلزنی در دقیقه 53 داشت که شوت او را یوسوپوف با واکنشی دیدنی برگشت داد. بعد از شوت دلگادو، مجدداً نساجی صاحب فرصت گلزنی شد که ضربه سر مهرداد عبدی با فاصله کم از کنار دروازه نوفباخور به بیرون رفت. شاگردان بابایان در دقیقه 64 روی یک ضدحمله سرعتی موفق به گلزنی شدند که داور مسابقه این گل را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد که تصمیم او از سوی کمک‌داور ویدئویی هم تایید شد.

 

شاگردان مهدی رحمتی بعد از حملات پرشمار سرانجام در دقیقه 67 توانستند به خواسته خود برسند و روی ارسال محمدرضا عباسی، محمدرضا آزادی موفق به گلزنی شد تا نتیجه بازی 3 بر یک شود. بعد از گلزنی آزادی، حملات نساجی روی دروازه نوفباخور ادامه پیدا کرد و مرصاد سیفی این فرصت را داشت تا گل دوم را به‌ثمر برساند اما شوت او را یوسوپوف برگشت داد. در دقایق پایانی مسابقه، با وجود مالکیت بازیکنان نساجی روی توپ‌ومیدان و نمایش دفاعی نوفباخوری‌ها اما خبری از خلق موقعیت جدی گلزنی نبود و شاگردان بابایان توانستند به خوبی بازی را مدیریت کنند تا نبرد تیم‌های نساجی ایران و نوفباخور ازبکستان در هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا، با وجود مالکیت بیشتر نماینده ایران بر توپ‌ومیدان، با نتیجه 3 بر یک به سود نوفباخور خاتمه یابد.

 

نساجی با شکست در مسابقه امروز، در جدول گروه چهارم، 3 امتیازی باقی ماند و با توجه به برد 2 گله الهلال عربستان در بازی همزمان مقابل بمبئی‌سیتی و 10 امتیازی شدن این تیم در کنار نوفباخور ازبکستان، شانس صعود تیم نساجی به مرحله حذفی به صفر رسید و شاگردان مهدی رحمتی وداع زودهنگامی با رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا داشتند و دو بازی پایانی آن‌ها در مرحله گروهی تشریفاتی خواهد بود. نوفباخور هم با کسب دومین برد پیاپی برابر نماینده ایران، 10 امتیازی شد و حالا آن‌ها باید با الهلال در 2 هفته پایانی رقابت‌ها در مسیر صدرنشینی و یا رسیدن به عنوان برترین تیم دوم در میان 5 گروه منطقه غرب آسیا رقابت کنند.

9 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا