آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

تابلو روزشماری که فعال شد؛ ۱۰ روز تا خداحافظی با نفت مسجدسلیمان؟

شکست در دربی خوزستان باعث شد تا نفت مسجدسلیمان فاصله‌ای تا سقوط به لیگ یک نداشته باشد.

نفت مسجدسلیمان در پنجمین سال حضورش در فوتبال ایران، روزهای تلخی را می‌گذراند و زردپوشان کاندیدای نخست سقوط به لیگ یک محسوب می‌شوند. شاگردان ابراهیم اشکش هفته گذشته توانستند در خانه مقابل ذوب‌آهن اصفهان به پیروزی برسند و این برد باعث شد تا امید به اردوی نفتی‌ها بازگردد اما خیلی زود شرایط علیه نفت مسجدسلیمان تغییر کرد و آن‌ها روز گذشته در دربی استان خوزستان مقابل فولاد مغلوب شدند تا همچنان قعرنشین لیگ بمانند و در خطر سقوط زودهنگام به لیگ آزادگان قرار داشته باشند.

 

نفتی‌ها در خوش‌بینانه‌ترین حالت می‌توانند خود را تا رتبه چهاردهم جدول بالا بکشند، اما برای رسیدن به این رویای بزرگ آن‌ها باید 3 بازی آینده خود را برنده شوند و در نقطه مقابل، مس کرمان از بازی‌های آینده خود نتواند 4 امتیاز کسب کند که این روایت آماری به خوبی نشان می‌دهد که احتمال سقوط نفت مسجدسلیمان به لیگ یک قریب‌الوقوع است و شاید در پایان هفته آینده لیگ برتر، پرونده حضور نفت در بالاترین سطح فوتبال ایران بسته شود!

 

برای بقا، به اندازه کل فصل باید برنده شوید!

زردپوشان مسجدسلیمانی تا پایان هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر تنها 3 پیروزی را در کارنامه خود دارند که این آمار ضعیف باعث قعرنشینی شاگردان ابراهیم اشکش در لیگ بیست‌ودوم شده است. نکته جالب‌توجه اینکه نفتی‌ها برای بقا در لیگ برتر باید به اندازه تعداد بردهای خود تا پایان هفته بیست‌وهفتم، در 3 بازی پایانی فصل برنده شوند تا بتوانند در صورت لغزش احتمالی مس کرمان خود را به رتبه چهاردهم جدول رسانده و در لیگ برتر بمانند.

 

سپاهان اصفهان، آلومینیوم اراک و ملوان بندرانزلی 3 رقیب پایانی نفت مسجدسلیمان در لیگ بیست‌ودوم هستند که همگی جزو تیم‌های سخت‌کوش هستند؛ به‌ویژه سپاهان که در کورس قهرمانی می‌جنگد و نیاز مبرمی به کسب 3 امتیاز دارد. طلایی‌پوشان اصفهانی در شرایطی دیدار بعدی خود در لیگ برتر باید به مصاف نفت مسجدسلیمان بروند که پیروزی احتمالی شاگردان ژوزه مورایس باعث مسجل‌شدن سقوط نفت مسجدسلیمان خواهد شد!

 

آمار می‌گوید نفت سقوط کرده است

نفت مسجدسلیمان در دور رفت، 3 بازی پایانی خود را با 3 شکست، 6 گل خورده و بدون گل زده به پایان برد و همین آمار باعث شده تا شاگردان ابراهیم اشکش از حداقل امید و انگیزه برای بقا در لیگ بیست‌ودوم برخوردار باشند. با توجه به وقفه ایجاد شده برای برگزاری مسابقات لیگ برتر، اشکش فرصت خوبی برای ریکاروی ذهنی تیمش دارد تا بلکه با شگفتی‌سازی مقابل سپاهان، آن‌ها بتوانند امیدوار به بقا در لیگ بیست‌ودوم بمانند اما حتی روی کاغذ هم شانس نفت برای بقا در حداقلی‌ترین حالت ممکن به‌نظر می‌رسد.

 

نفتی‌ها بعد از استراحتی 10 روزه، باید روز جمعه 15 اردیبهشت‌ماه به مصاف سپاهان اصفهان بروند که با توجه به شرایط نفت مسجدسلیمان در جدول رده‌بندی، در صورت شکست نفتی‌ها برابر سپاهان و در نقطه مقابل، تساوی مس کرمان در مقابل تراکتور تبریز، حذف شاگردان ابراهیم اشکش از گردونه رقابت‌های لیگ برتر و سقوط به لیگ آزادگان حتمی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا