آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

نوجوانان ایران یک (۱) – (۴) یک نوجوانان مراکش؛ حذف تلخ در پنالتی‌ها

تیم نوجوانان ایران با شکست مقابل مراکش از جام جهانی زیر 17 سال حذف شد.

تیم نوجوانان ایران که پس از پیروزی 5 بر صفر مقابل کالدونیای جدید به مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی زیر 17 سال راه یافته بود، از رسیدن به مرحله یک‌چهارم نهایی باز ماند. شاگردان حسین عبدی به عنوان یکی از تیم‌های برتر سوم موفق به صعود شدند و در این مرحله از رقابت‌ها به مصاف مراکش، صدرنشین گروه (A) رفتند و در نهایت با شکست در ضربات پنالتی با جام جهانی وداع کردند.

 

مراکش در گروه (A) مسابقات با اکوادور، اندونزی و پاناما همگروه بود و با کسب 2 برد مقابل اندونزی و پاناما و یک شکست در بازی با اکوادور و کسب 6 امتیاز، به عنوان صدرنشین به مرحله یک‌هشتم نهایی راه یافت.

 

ایران هم در گروه (C) با پیروزی مقابل برزیل و کالدونیای جدید و شکست مقابل انگلیس به دلیل تفاضل گل کمتر سوم شد ولی جواز حضور در دور حذفی را به‌دست آورد.

گروه نرم افزاری ماهور

 

حذف با پنالتی چیپ

دیدار تیم‌های نوجوانان ایران و مراکش در مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی زیر 17 سال از ساعت 15:30 امروز آغاز شد. شاگردان حسین عبدی در این مسابقه خیلی زود صاحب یک فرصت گلزنی شدند ولی ضربه سر عرفان درویش‌عالی در دقیقه 7، توسط نوفل الحناشی، مدافع مراکش از روی خط برگردانده شد.

 

در دقیقه 18 بازی شوت ابوالفضل زمانی روی یک توپ ارسالی پس از برخورد به مدافع مراکش راهی کرنر شد. جدی‌ترین موقعیت ایران در نیمه نخست، در دقیقه 22 بود که ضربه سر ابوالفضل موردی باز هم توسط نوفل الحناشی از روی خط برگشت داده شد.

 

مراکش در دقیقه 45 اولین موقعیت جدی خود را به‌دست آورد و ضربه سر مهاجم این تیم توسط آرشا شکوری مهار شد تا نیمه نخست با تساوی بدون گل تمام شود.

 

نیمه دوم مسابقه با حملات پیاپی مراکش همراه شد و این تیم چند موقعیت جدی روی دروازه ایران به وجود آورد. دقیقه 55 محمد الحمونی با فرار عالی از سمت چپ صاح موقعیت شد ولی ضربه او را آرشا شکوری با یک واکنش زیبا به کرنر فرستاد. او در ادامه هم شوت عبدالحمید معلی را با یک واکنش دفع کرد.

 

دقیقه 65 ایمن العنیر با دریبل دو بازیکن ایران وارد محوطه جریمه شد و شوت و زیبای او با پای چپ به شکلی خطرناک به بیرون رفت. مراکش در دقیقه 68 هم صاحب یک موقعیت جدی شد ولی ضربه بازیکنان این تیم با برخورد به مدافعان ایران گل نشد. دقیقه 71 نخستین موقعیت ایران در نیمه دوم به‌دست آمد که شوت اسماعیل قلی‌زاده با اختلاف کمی به بیرون رفت.

 

نوجوانان ایران در دقیقه 73 سرانجام به گل رسیدند؛ ضربه سر اسماعیل قلی‌زاده روی ارسال نیما اندرز پس از برخورد به تیر عمودی مراکش وارد دروازه این تیم شد تا ایران یک بر صفر پیش بیفتد. دقیقه 85 آرشا شکوری با یک واکنش تماشایی ضربه آزاد زیبای زکریا وزان را مهار کرد و توپ برگشتی مراکشی‌ها هم با برخورد به مدافعان ایران وارد دروازه نشد. ایران در دقیقه 87 روی یک ضدحمله فرصت عالی برای گلزنی داشت ولی خروج به‌موقع دروازه‌بان مراکش کانع از گلزنی ایران شد.

 

دقیقه (3+90) شوت نیما اندرز روی یک ضدحمله از کنار دروازه به بیرون رفت. مراکش دقیقه (4+90) موفق شد روی یک توپ ارسالی توسط نسیم عزاوزی گل تساوی را وارد دروازه ایران کند. در دقایق پایانی هم مراکشی‌ها چند موقعیت نصفه و نیمه داشتند ولی گل نشد تا بازی در پایان 90 دقیقه با تساوی 1-1 به اتمام برسد و ضربات پنالتی پیروز مسابقه را مشخص کند.

 

در ضربات پنالتی هم تیم نوجوانان مراکش با نتیجه 4 بر یک به پیروزی رسید و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. در ضربات پنالتی ضربه چیپ حسام نفری بیرون رفت، کسری طاهری هم پنالتی خود را از دست داد. ایران باوجود ارائه یک نمایش قابل قبول در رسیدن به مرحله یک‌چهارم نهایی ناکام ماند. مراکش در مرحله بعدی باید به مصاف مالی برود.

ترکیب تیم نوجوانان ایران

آرشا شکوری، عرفان درویش عالی، حسام نفری، نیما اندرز، ابوالفضل ذلیخایی، امیرمحمد رزاق‌نیا، ابوالفضل زمانی، اسماعیل قلی‌زاده، یعقوب براجعه، ماهان صادقی و ابوالفضل موردی.

سرمربی حسین عبدی

 

ترکیب تیم نوجوانان مراکش

طاها بن روزیل، حمزه کوتون، فواد زهونی، عبدالحمید آیت بودلال، نوفل الحناشی، ایوب شیخون، سیف‌الدین شلامو، عبدالحمید مالی، محمد هامونی، محمد امین کتیبا، انس الائویی.

10 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا