آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

نوجوانان برزیل ۲-۳ نوجوانان ایران؛ کامبک رویایی مقابل قهرمان جهان

شاگردان حسین عبدی در تیم نوجوانان ایران موفق شدند در اولین مسابقه‌شان در جام جهانی زیر 17 سال دست به کار بزرگی بزنند و با نتیجه 3 بر 2 مقابل برزیل مدافع عنوان قهرمانی به پیروزی برسند.

جام جهانی زیر 17 سال به میزبانی کشور اندونزی فعالیت خود را آغاز کرده و تیم نوجوانان ایران یکی از 24 تیم شرکت‌کننده در این رقابت‌ها است که شاگردان حسین عبدی با تیم‌های برزیل، انگلیس و کالدونیای جدید همگروه شده‌اند که در اولین مسابقه این گروه، انگلیسی‌ها شروعی رویایی را در این دوره از رقابت‌ها رقم زدند و توانستند بردی 10 گله را مقابل کالدونیای جدید رقم بزنند تا شروعی طوفانی در این دوره از رقابت‌ها داشته باشند.

 

تیم‌های نوجوانان ایران و برزیل از ساعت 15:30 کار خود را در شرایطی آغاز کردند که با نظر حسین عبدی، آرشا شکوری، نیما اندرز، حسام نفری، عرفان درویش‌عالی، اسماعیل قلی‌زاده، امیرمحمد رزاق‌نیا، یعقوب براجعه، ابوالفضل زمانی، ماهان صادقی، ابوالفضل ذلیخایی و ابوالفضل موردی در ترکیب اولیه تیم زیر 17 سال ایران قرار گرفتند و شاگردان عبدی به دنبال آن بودند تا بتوانند مقابل مدافع عنوان قهرمانی عملکرد قابل‌قبولی را از خود به جای بگذارند.

 

تعویض طلایی عبدی علیه مدافع عنوان قهرمانی

برزیلی‌ها بازی را تهاجمی آغاز کردند و به دنبال آن بودند تا بتوانند خیلی زود به گل برسند اما شاگردان حسین عبدی در فاز دفاعی در دقایق آغازین مسابقه عملکرد قابل‌قبولی را از خود به جای گذاشتند. زردپوشان بعد از خلق چند موقعیت نصفه‌ونیمه، توانستند روی یک ضربه کرنر با حرکتی تمرین شده توسط رایان ویتور به گل برسند. بعد از گلزنی، برزیلی‌ها به نمایش تهاجمی خود ادامه دادند و به دنبال رسیدن به گل دوم بودند که به خواسته خود رسیدند و روی اشتباه ابوالفضل زمانی، دروازه ایران در دقیقه (1+45) برای دومین‌بار باز شد تا نیمه نخست با برتری 2 گله تیم نوجوانان برزیل خاتمه یابد.

گروه نرم افزاری ماهور

 

حسین عبدی در بین دو نیمه تصمیم به تغییر و تحولات در ترکیب تیمش گرفت و سیمای تیم نوجوانان ایران را تهاجمی کرد. با وجود آنکه زردپوشان در آغاز نیمه دوم بازی را بهتر آغاز کردند اما رفته‌رفته شرایط به سود تیم نوجوانان ایران تغییر کرد و یعقوب براجعه در دقیقه 54 توانست گل اول را به سود ایران به‌ثمر برساند. بعد از گلزنی براجعه، نمایش تهاجمی نوجوانان ایران ادامه پیدا کرد که روی شروع مجدد عالی آرشا شکوری، دروازه‌بان تیم نوجوانان زمینه‌ساز گل دوم تیمِ عبدی شد و کسری طاهری که در نیمه دوم به ترکیب ایران اضافه شده بود توانست بازی را به تساوی بکشاند.

 

نوجوانان ایران 4 دقیقه بعد از آنکه توانستند بازی را به تساوی بکشند، روی یک ضدحمله سرعتی موقعیت ثبت گل برتری را به‌دست آوردند که این اتفاق رخ داد و اسماعیل قلی‌زاده در دقیقه 73 توانست کامبک شاگردان حسین عبدی را تکمیل کند و روی پاس کسری طاهری، موفق به‌ثبت گل سوم شد. برزیلی‌ها که در نیمه دوم شوکه شده بودند، در سودای آن بودند تا بتوانند جبران‌مافات کنند و از شکست غافلگیرکننده مقابل ایران بگریزند اما تلاش آن‌ها برای رسیدن به گل تساوی بی‌ثمر بود و درخشش آرشا شکوری و خط دفاعی تیم نوجوانان ایران باعث شد تا کامبک شاگردان حسین عبدی دست‌نخورده بماند و آن‌ها شروعی رویایی را در جام جهانی زیر 17 سال رقم زدند.

 

تیم نوجوانان ایران شروعی طوفانی در جام جهانی داشت و کامبک رویایی برابر برزیل باعث شد تا شاگردان حسین عبدی مقابل مدافع عنوان قهرمانی بتوانند به 3 امتیاز کامل دست پیدا کنند. با توجه به برتری 10 گله انگلیس برابر کالدونیای جدید، نوجوانان ایران در پایان روز نخست در رتبه دوم گروه خود قرار گرفتند. در روز دوم رقابت‌های مرحله گروهی جام جهانی زیر 17 سال، تیم نوجوانان ایران روز سه‌شنبه بیست‌وسوم آبان‌ماه از ساعت 15:30 به وقت تهران باید به مصاف تیم نوجوانان انگلیس برود که شاگردان عبدی امیدوارند بتوانند شروع رویایی خود را ادامه بدهند و صعود خود به مرحله حذفی را مسجل کنند.

52 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا