آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

نکونام: تعارف ندارم و هیچ بازیکنی بدون اجازه من جذب نمی‌شود!

سرمربی استقلال با قدردانی از درخشش حسین حسینی مدعی شد که مهار زیبای او باعث شد تا آبی‌ها بتوانند در مسابقه امشب امیدوار بمانند و در نهایت به 3 امتیاز دست پیدا کنند.

استقلال در مسیری متفاوت از فصول گذشته در حال قدم زدن است و آبی‌پوشان پایتخت موفق شدند دومین بازی پیاپی خود با هدایت جواد نکونام را هم با پیروزی پشت سر بگذارند تا با کسب 6 امتیاز کامل، در کورس بالای جدول همپای سپاهان اصفهان و پرسپولیس تهران قدم بردارند؛ آن‌هم در شرایطی‌که در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه، خواسته‌های جواد نکونام برآورده نشد و نگاهی به ترکیب اولیه استقلال در بازی امشب نشان می‌دهد که هر 11 بازیکن از ترکیب فصل گذشته آبی‌ها بودند!

 

جواد نکونام بعد از آنکه تیمش با گلزنی محمدحسین مرادمند توانست در مسابقه امشب برنده شود، به سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی تهران رفت تا در جمع خبرنگاران درباره پیروزی به‌دست آمده در مسابقه امشب صحبت کند. نکونام در شروع صحبت‌هایش به طور ویژه از درخشش حسین حسینی در مهار ضربه پنالتی قدردانی کرد و در ادامه نسبت به سوالات درباره نقل‌وانتقالات استقلال هم واکنش نشان داد و مدعی شد که بازیکنی بدون اجازه او جذب نخواهد شد.

 

در برخی از پست‌ها بازیکن جایگزین نداریم!

نکونام در بخش ابتدایی صحبت‌هایش بعد از پیروزی استقلال مقابل ملوان بندرانزلی گفت: «از این پله‌ها و مسیری که به نشست خبری آمدیم، خسته شدیم. یاد کماسی (مربی بدنساز سابق پرسپولیس و تیم ملی) بخیر. بازی را خوب شروع کردیم، ولی روی غفلت پنالتی دادیم که حسین حسینی ما را در بازی نگه داشت. پس از آن جریان بازی در اختیار ما بود. می‌دانستیم ملوان بازی مستقیم انجام می‌دهد و می‌خواهد روی اوت دستی و کرنر، ضربه بزند. با توجه به اینکه روی ضربات بلند برنامه‌ریزی نداشتیم، روی اوت دستی مشکل داشتیم. رفته‌رفته خوب بازی کردیم و یک صحنه‌ای دقیقه 28 اتفاق افتاد که نمی‌دانم پنالتی رخ داد یا نه. صحنه مشکوکی بود، ولی قضاوت آقای مهدوی خوب بود».

گروه نرم افزاری ماهور

 

سرمربی استقلال با اشاره به مشکلات تیمش درباره نحوه به‌ثمر رسیدن گل آبی‌ها توضیح داد: «در بازی مستقیم، مدافعان ما باید حواس جمع بازی می‌کردند که در نیمه دوم این کنترل را انجام دادیم. در صحنه‌هایی به خاطر خستگی بازیکنان و تغییر کمی که داشتیم ریسک‌مان کمتر بود. ما نمی‌توانستیم تغییری داشته باشیم و در برخی از پست‌ها جایگزینی نداریم. روی ضربات ایستگاهی که کار کرده بودیم، به گل رسیدیم. بازی قبلی ملوان را آنالیز کردیم و در ادامه نگذاشتیم به دروازه‌مان نزدیک شوند. یک موقعیت هم به دست آوردیم که نتوانستیم تبدیل به گل کنیم».

 

3 امتیاز امشب، تقدیم به هواداران استقلال

جواد نکونام درباره سبک بازی ملوان در مسابقه امشب گفت: «ملوان در مجموع خوب بازی کرد. این خوب بودن آن‌ها در دقایقی بود که تیم ما خواب بود. بازیکنانم با این شرایط فوق‌العاده بازی کردند. جای هواداران‌مان خالی بود. اگر بازی در انزلی بود تمام هواداران حضور داشتند. چرا قبلاً این اتفاق در ورزشگاه آزادی نیفتاده است؟ بدون حضور هواداران، انرژی‌مان کمتر می‌شود. هفته سوم با سپاهان بازی داریم و حضور هواداران تأثیرگذار است. امیدوارم ورزشگاه آزادی به شکل قشنگ سابق برگردد. مهم سه امتیاز بازی بود که گرفتیم و آن‌ها را تقدیم به هواداران می‌کنیم. با این بضاعتی که داریم می‌جنگیم تا ببینیم در آینده چه اتفاقی می‌افتد».

 

نکونام در واکنش به اظهارات تارتار که گفته بود استقلال و پرسپولیس تحت حمایت دولت هستند، پاسخ داد: «اگر حمایتی بوده است، ما هم بدانیم بهتر است! بازیکنان ما از سال گذشته 30 تا 40 درصد (مبلغ قراردادشان) را طلبکار هستند. متوجه حمایت نمی‌شوم، ولی نظر ایشان قابل احترام است. حداقل امسال که من آمدم این شرایط نبوده است. فکر نکنم برای هیچ مربی چنین شرایطی بوده باشد، ولی به عشق هواداران استقلال که من را شرمنده‌ کرده‌اند، بازی می‌کنیم».

محمد بازیکن باکیفیتی بود اما …

سرمربی استقلال در واکنش به جدایی منتظر محمد و عدم صدور کارت بازی دیگر بازیکنان جوان تیمش گفت: «من به بخشی از این سؤال واضح جواب می‌دهم. به دلیل بحث بودجه و سقف قرارداد مجبور شدیم این کار را انجام بدهیم. هیچ بازیکنی بدون نظر مستقیم من جذب نمی‌شود. من در کارم تعارف ندارم. منتظر بازیکن باکیفیتی است، ولی به خاطر بودجه و سقف قرارداد مجبور شدیم جابجایی انجام دهیم. در مورد سایر بازیکنانی که نام برده شد، منتظر هستیم کارشان انجام شده و وارد لیست شوند».

 

جواد نکونام درباره درخشش حسین حسینی و محمدحسین مرادمند گفت: «این‌ها بازیکنان باکیفیتی هستند. بازیکنانی که در استقلال بازی می‌کنند، باکیفیت هستند، چون استقلال باشگاه بزرگی است و قطعاً بازیکن بزرگ برای باشگاه بزرگ است. بحث احیا شدن نیست و در برهه‌ای یکسری اشتباهات داشتند، ولی این‌طور نگاه نمی‌کنم و آنها کیفیت خودشان را نشان می‌دهند. من کاری نکرده‌ام و خودشان توانایی‌شان را نشان می‌دهند».

 

اگر روزی بتوانم مثل کی‌روش باشم آن روز بهترین روز زندگی‌ام است

نکونام درباره اینکه می‌گویند تیم‌های او دفاعی بازی می‌کنند، توضیح داد: «دوست دارم هواداران یک چیزی را بدانند. من چند سال است که مربی هستم و روبه‌روی استقلال نیز بازی کرده‌ام. خیلی وقت‌ها سعی می‌کنند سر استقلال را کلاه بگذارند. خیلی از تیم‌ها بازی‌های‌شان را یک بر صفر می‌برند و چیزی نمی‌گویند، ولی برای استقلال این‌طور نیست. شما فوتبال را آنالیز می‌کنید، در فوتبال دو تیم برای بردن بازی می‌کنند. سال گذشته استقلال یک بر صفر در دیداری جلو بود و بی‌مهابا بازیکنان جلو رفته بودند که گل دوم و سوم را بزند و بگویند فوتبال هجومی بازی می‌کند، ولی گل تساوی را خورد. اسمی از بازی نمی‌برم چون شاید درست نباشد. اینجا برد می‌خواهیم و با شرایطی که امسال داریم خوب بازی کنیم یا بد باشیم باید ببریم. باید زحمت بکشیم تا نیم‌فصل شرایط خودمان را تقویت کنیم».

 

سرمربی استقلال در واکنش به الگوبرداری از کارلوس کی‌روش پاسخ داد: «چندین بار گفته‌ام که این صحبت‌ها برای دوستان نیست و برای رقباست. اگر روزی بتوانم مثل کی‌روش باشم آن روز بهترین روز زندگی‌ام است. در مورد کسی صحبت می‌کنیم که در تاریخ فوتبال ایران تأثیرگذار بوده است، مثل بلاژوویچ، برانکو و خیلی از مربیان دیگر. هواداران باید در قبال این صحبت‌ها باهوش باشند. در خیلی از بازی‌ها با اختلاف تنها یک گل بردیم، ولی حریف بوده است که خوب دفاع کرده. وقتی حریف با پنج لایه دفاعی بازی می‌کند عبور از آنها سخت است. بچه‌های ما امروز خوب بازی کردند. در نیمه دوم شروع خوبی نداشتیم، ولی رفته رفته بهتر شدیم. به بازیکنانم گفتم که بهترین عملکرد را زمانی دارید که می‌برید چون خوب هم بازی کنید و ببازید کسی درباره خوب بازی کردن صحبتی نمی‌کند. وقتی می‌گویم سر استقلال را کلاه می‌گذارند به خاطر همین صحبت‌هاست».

 

10-11 بازیکن‌مان به تیم‌های ملی می‌روند و دیگر بازیکن نداریم!

جواد نکونام درباره اینکه چقدر به قهرمانی استقلال در فصل جاری امیدوار است، گفت: «استقلالِ امسال را با هیچ سالی نمی‌توان مقایسه کرد. یکسری مشکلات را در فوتبال ندیده بودم که امسال دیدم، ولی تمرکزمان روی بازی‌هاست. بازی به بازی جلو می‌رویم. اینکه مدیریت باشگاه با گفتن اینکه پنجم شویم یا چهاردهم حمایت می‌کنند جای خوشحالی دارد، ولی زبان فوتبال را بلدم. باید آن‌قدر بجنگم و تلاش کنم تا به موفقیت برسم. اینجا اتفاقاتی دیدم که در ذهنم یک لحظه هم نبوده است».

نکونام در بخش پایانی صحبت‌هایش با اشاره به اردوی پیش‌روی تیم ملی گفت: «ما به سمت بازی‌های تیم ملی و امید می‌رویم و آنطور که شنیده‌ام نزدیک به 11-10 بازیکن ما قرار است در اردوی تیم ملی و امید حضور یابند که باعث خوشحالی است ولی انشاء‌الله شما بیایید تا با هم فوتبال بازی کنیم چون بازیکن کم داریم. اینجوری با خبرنگاران هم فوتبال بازی می‌کنیم».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا