آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

نگاهی متفاوت به تصمیم جنجالی یحیی؛ قانون سد راه جدایی گل‌محمدی!

با وجود طرح خبرهای پرشمار، براساس قوانین جدید، یحیی گل‌محمدی قادر به فسخ یک‌طرفه قراردادش نیست.

یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس در روزهای گذشته با اقدامات خبرساز خود سوژه رسانه‌ها بوده و گفته می‌شود که او رفته‌رفته به درهای خروجی باشگاه پرسپولیس نزدیک می‌شود. گل‌محمدی بعد از آنکه در هفته هفتم لیگ برتر روی نیمکت سرخ‌پوشان پایتخت حضور پیدا کرد و در جشن قهرمانی تیمش در سوپرجام هم حاضر بود، بلافاصله علیه مشکلات مالی باشگاه موضع گرفت و روز بعد از برگزاری جشن قهرمانی در سوپرجام، او اخطار (نوتیس) خود را برای مدیران باشگاه ارسال کرد.

 

گل‌محمدی با وجود آنکه 100 درصد قرارداد فصل گذشته خود را دریافت کرده، نسبت به عدم پرداخت آپشن‌های قهرمانی در لیگ برتر، جام حذفی و البته سوپرجام به او و بازیکنانش معترض است و همین مسئله باعث شده تا در کنار اخطار برای مدیران باشگاه، او از حضور در تمرینات پرسپولیس هم امتناع کند. سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت در ادامه کُنش‌های جنجالی خود، روز گذشته از ایران خارج شد و به کشور امارات سفر کرد تا شائبه احتمال جدایی‌اش از پرسپولیس بیش از پیش تقویت شود.

 

مدیران باشگاه پرسپولیس در 2 روز گذشته سعی داشته‌اند تا با یحیی گل‌محمدی جلسه‌ای را برگزار کنند که این اتفاق با عدم حضور سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت محقق نشده است. عصر روز چهارشنبه، جلسه هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس برگزار شد اما عدم حضور یحیی گل‌محمدی باعث شد تا تصمیم مهمی در این جلسه اتخاذ نشود. روز گذشته هم در جلسه‌ای با حضور مدیران باشگاه پرسپولیس و مدیربرنامه‌های یحیی گل‌محمدی، طرفین با یکدیگر مذاکرات مثبتی داشتند اما سفر یحیی گل‌محمدی به خارج از کشور باعث شده تا همچنان آینده نیمکت پرسپولیس مبهم باشد.

گروه نرم افزاری ماهور

 

یحیی نمی‌تواند از پرسپولیس جدا شود!

سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت در حالی برای مدیران باشگاه اخطار (نوتیس) ارسال کرده و مدعی است که تمامی مراحل فسخ را طی کرده و می‌تواند قرارداد خود با پرسپولیسی‌ها را بعد از پایان مهلت 10 روزه، در صورت عدم پرداخت مطالباتش فسخ کند که بازخوانی قوانین جدید نقل‌وانتقالات حکایت از آن دارد که این امکان برای یحیی گل‌محمدی فراهم نیست. طبق قوانین جدید، در صورتی بازیکنان و یا مربیان می‌توانند علیه باشگاه قرارداد خود را یک‌طرفه فسخ کنند که در 4 ماه منتهی به ارسال اخطار (نوتیس) آن‌ها، واریزی از سوی باشگاه انجام نشده باشد اما براساس اعلام مدیران باشگاه پرسپولیس، آن‌ها در فصل 20 درصد پرداختی داشته‌اند و با این اوصاف، امکان فسخ یک‌طرفه قرارداد برای یحیی گل‌محمدی وجود ندارد.

 

گل‌محمدی در کنار اینکه امکان فسخ قرارداد را ندارد، در صورتی‌که بتواند اثبات کند که در 4 ماه گذشته دریافتی نداشته و واجد شرایط فسخ قرارداد است، تا پایان فصل از سرمربیگری در فوتبال ایران محروم خواهد شد؛ به‌طوری‌که در طبق آیین‌نامه جدید نقل‌وانتقالات آمده است: «هر مربی در میانه فصل با فسخ یک‌طرفه جدا شود نمی‌تواند تا پایان فصل در تیم دیگری مربیگری کند». با این اوصاف، شرایط برای جدایی یحیی گل‌محمدی از پرسپولیس فراهم نیست و به نظر می‌رسد که سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت راهی جز مصالحه با مدیران باشگاه ندارد.

 

آشتی‌کنان در راه است

رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس در جلسه روز گذشته با مدیربرنامه‌های یحیی گل‌محمدی، از او خواست تا پیامش را به سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت منتقل کند و گل‌محمدی را برای برپایی جلسه حضوری در تهران در هفته آینده دعوت کرد. حالا گفته می‌شود با وجود سفر یحیی گل‌محمدی به امارات، او به‌زودی به تهران بازخواهد گشت و با وجود حواشی ایجاد شده در 72 ساعت گذشته، در جلسه‌ای با حضور مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره باشگاه پرسپولیس شرکت می‌کند.

مدیران باشگاه پرسپولیس به دلیل پرداخت همزمان پاداش برد (خارج از قرارداد) و البته درج آپشن قهرمانی در قراردادها، مورد سوال نهادهای نظارتی قرار گرفته‌اند و امیدوارند که بتوانند با قانع‌کردن دستگاه‌های نظارتی و تامین منابع مالی، اختلافات مالی به‌وجود آمده با یحیی گل‌محمدی را از بین ببرند و با این سرمربی باتجربه برای ادامه همکاری به توافق برسند. با این اوصاف، اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، در هفته آینده گل‌محمدی با مدیران باشگاه پرسپولیس مصالحه خواهد کرد و در دیدار روز پنجشنبه 27 مهرماه هم که سرخ‌پوشان پایتخت در ورزشگاه پاس قوامین تهران میهمان پیکان تهران هستند، گل‌محمدی روی نیمکت پرسپولیس حضور پیدا می‌کند.

70 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا