آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

آه خدای من، ارلینگ هالند!

هیولای نروژی منچسترسیتی، خود‌ را به حالت ناشناس تغییر داد تا اینگونه بتواند مقابل آرسنال گلزنی کند.

بعضی از قیافه‌ها امضای کار یک بازیکن می‌شود و تا ابد با همان ویژگی ظاهری در چهره هواداران فوتبال باقی می‌مانند. مثل رود گولیت و کارلوس والدراما با موهای بلند فر که هنگام دویدن روی هوا افشان می‌شد. یا حتی زیدان با سری تراشیده که همه او‌ را با این قیافه به یاد می‌آوردند. مثالی از این قبیل آنقدر زیاد است که نمی‌توان از تمام آن‌ها نام بر زبان آورد؛ بازیکنانی مثل رونالدینیو، رونالدو نازاریو در جام جهانی ۲۰۰۲، ادگار داویدز با موهای از پشت بسته شده و عینکی روی صورت تا….

 

با این حال، وقتی نام ارلینگ هالند به گوش شنیده می‌شود ظاهر او با موهایی طلایی و از پشت بسته شده به سان یک جنگجوی اروپایی در ذهن نقش می‌بندد. غولی که از چهره خشنش نشان می‌دهد رحم ندارد و این را همه طوره ثابت کرده است.

 

ارلینگ در جدال فینال گونه سیتی و آرسنال با همان ظاهر همیشگی در زمین مسابقه حاضر شد. موهای از پشت بسته شده، تی‌شرت آبی آسمانی، شرت سفید و کفش‌های سفید – فسفری رنگ از کمپانی نایک.

گروه نرم افزاری ماهور

هوش بالا، استفاده حداکثری از موقعیت‌های گلزنی، چهارچوب شناسی و البته قرار گرفتن در نقاط کور برای ضربه زدن به حریف، هالند را به ماشین گلزنی سیتی و پپ گواردیولا تبدیل کرده است. او در بازی امشب تمام این خصوصیت‌ها را داشت اما عنصری به نام بدشانسی باعث شد که در گلزنی به آرسنال بدشانس باشد.

 

او در نیمه اول به خصوص پس از اینکه به زیبایی و عین ناباوری در محوطه جریمه دو مدافع آرسنال را پیش روی خود می‌دید، توپ‌ را برای گوشه دروازه حریف هدف گرفت اما رمزدیل با کف دست آن را برگشت داد تا اولین شگفتی درست همینجا رقم بخورد. سپس چند دقیقه بعد، باز هم هالند خود را در موقعیت گلزنی قرار داد اما اینبار شوت خطرناکش به جای چسبیدن به تور دروازه، به تابلوهای تبلیغاتی پشت دروازه بوسه زد تا نوبت گلزنی برای او به نیمه دوم برسد.

با  این حال هالند اینبار با موهای بسته دوست داشت گل نزند و فقط پاس گل دهد. او پس از اینکه پاس گل اول سیتی را برای دی‌بروینه فراهم کرد، پاس گل سوم تیمش را هم برای فوق ستاره بلژیکی فراهم نمود تا نقش جدیدی داشته باشد.

 

اما این پایان کار نبود؛ انگار هالند برای گلزنی در فینال پریمیر لیگ احتیاج به یک فرمول یا رمز داشت. یک چیزی که آن را ناشناس کند بلکه به این واسطه موفق به گلزنی شود.

راه حل ساده‌ای که در همان زمین مسابقه کشفش کرد و آن هم باز کردن کش مو بود. حالا بازیکنی با موهای لخت بلند و طلایی در زمین دیده می‌شد که برای شناسایی‌اش باید اسم پشت پیراهن او‌ را می‌دیدیم. 

ارلینگ هالند با ظاهر شاید یک یا دو دقیقه فرصت لازم داشت تا دروازه توپچی‌های بدون باروت در جدال امشب را باز کند. فرصتی که با پای چپ آن‌‌ را به بهترین شکل به ثمر رساند و در ادامه همان شادی معروفش را انجام داد؛ سرعت گرفتن و سُر خوردن روی چمن سبز ورزشگاه اتحاد و تقسیم شادی با هواداران خوشحال سیتی.

 

هالند حالا با ۳۳ گل در صدر جدول گلزنان لیگ جزیره آقایی می‌کند. او حالا تنها یک گل با رکورد آلن شیرر برای دستیابی به عنوان برترین گلزن تاریخ لیگ برتر و دو گل برای شکستن آن فاصله دارد. رکوردی تاریخی که شاید جیمی کرگر بهترین واکنش را به آن داشته است؛ آه خدای من!

53 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا