آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

همه عجایب خریدهای خارجی یحیی؛ سهمیه‌هایی که می‌سوزند!

تصمیمات یحیی گل‌محمدی با توجه به قوانین جدید نقل‌وانتقالاتی می‌تواند در فصل آینده برای پرسپولیس دردسرساز شود.

پرسپولیس فهرست خود برای حضور در لیگ بیست‌وسوم را در شرایطی چینش کرده که نام گیورگی گولسیانی و وحدت هنانوف به عنوان دو بازیکن خارجی در فهرست سرخ‌پوشان پایتخت به چشم می‌خورد. البته که از حیث سهمیه خارجی، با توجه به قوانین جدید نقل‌وانتقالاتی، محمدحسین کنعانی‌زادگان هم به‌واسطه حضورش در تیم الاهلی قطر و سپس انتقال به پرسپولیس، یک سهمیه خارجی محسوب می‌شود تا از (1+5) سهمیه بازیکن خارجی پرسپولیس، 3 سهمیه آن‌ها مصرف شده باشد.

 

یحیی گل‌محمدی با وجود رسیدن به روزهای پایانی فعالیت بازار تابستانه، همچنان به دنبال جذب بازیکن خارجی است و گفته می‌شود بعد از رایزنی‌های گسترده انجام شده، سرانجام توافقات با یک دروازه‌بان برزیلی و یک مهاجم مالیایی در حال انجام است تا فهرست سرخ‌پوشان پایتخت برای حضور در فصل جدید رقابت‌های باشگاهی بیش از پیش تقویت شود؛ آن‌هم در شرایطی‌که در لیست بازیکنان بزرگسال پرسپولیس تکمیل است و جذب بازیکن جدید که سن او بالای 23 سال باشد می‌تواند چالش جدیدی را برای کادرفنی پرسپولیس ایجاد کند.

 

گل‌محمدی در حالی گولسیانی و هنانوف را در اختیار دارد که این دو بازیکن جایی در تفکرات سرمربی پرسپولیس برای حضور در ترکیب اصلی در فصل جدید لیگ برتر ندارند؛ به‌طوری‌که گیورگی گولسیانی برخلاف فصل گذشته نیمکت‌نشین شده و زوج مرتضی پورعلی‌گنجی و محمدحسین کنعانی‌زادگان مورد اعتماد یحیی گل‌محمدی هستند و در سمت راست خط دفاعی هم سرمربی پرسپولیس به دانیال اسماعیلی‌فر اعتماد دارد تا عملاً وحدت هنانوف شانسی برای حضور در ترکیب اصلی پرسپولیس نداشته باشد.

گروه نرم افزاری ماهور

 

3 سهمیه خارجی پرسپولیس می‌سوزد؟

مسئولان فدراسیون فوتبال برای فصل جدید قوانین مهمی را در مباحث نقل‌وانتقالاتی وضع کرده‌اند که یکی از قوانین وضع شده، استفاده از بازیکن خارجی در بیش از 40 درصد بازی‌های فصل است. جالب آنکه در این‌باره جریمه سنگینی هم برای باشگاه‌ها در نظر گرفته شده و هر باشگاه که از بازیکن خارجی جذب شده خود در بیش از 40 درصد بازی‌ها استفاده کند، سهمیه بازیکن خارجی‌اش را برای فصل آینده از دست خواهد داد که در بین 16 تیم لیگ برتری این مسئله می‌تواند بیش از پیش به پرسپولیس آسیب بزند!

 

سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت در خط دروازه به دنبال جذب ننکا میگوئل جونیور است که این دروازه‌بان برزیلی با توجه به حضور علیرضا بیرانوند در خط دروازه پرسپولیس، احتمالاً از شانس حداقلی برای حضور در جمع 11 بازیکن اصلی سرخ‌ها برخوردار خواهد بود تا ننکا اولین تهدید برای کاهش سهمیه بازیکن خارجی پرسپولیس باشد. گولسیانی هم با توجه به حضور موفق زوج پورعلی‌گنجی و کنعانی‌زادگان شانس کمی برای حضور در ترکیب پرسپولیس دارد تا دومین سهمیه بازیکن خارجی سرخ‌پوشان پایتخت هم در خطر سوختن قرار گیرد.

 

وحدت هنانوف در صورت ادامه همکاری با پرسپولیس، احتمال دارد یکی از گزینه‌ها برای از بین رفتن یکی دیگر از سهمیه‌های بازیکن خارجی پرسپولیس باشد. البته که گفته می‌شود در صورت نهایی‌شدن مذاکرات با خلیفه کولیبالی، این مهاجم مالیایی قرار است در فهرست پرسپولیس جای هنانوف را بگیرد و مدافع تاجیکستانی به فروش خواهد رسید اما در صورت عدم جذب مهاجم خارجی، این احتمال وجود دارد که سومین سهمیه بازیکن خارجی پرسپولیس هم در خطر از بین رفتن قرار گیرد!

علیرضا بیرانوند دروازه‌بان پرسپولیس هم روز گذشته از این موضوع انتقاد کرد و در واکنش به جذب دروازه‌بان خارجی گفت: «اگر بحث جذب دروازه‌بان خارجی است، باید این نکته را مدنظر قرار داد که هر بازیکن خارجی باید در 60 درصد مسابقات به میدان برود. تا جایی که می‌دانم هر باشگاه می‌تواند 6 بازیکن خارجی بگیرد اما اگر نتواند در 60 درصد مسابقات از آن‌ها بهره ببرد، از فصل آینده سهمیه آن باشگاه سوخته می‌شود. به نظر من گلر خارجی و زیر 21 سال سهمیه ما را برای سال آینده می‌سوزاند، ولی ای کاش این کار را نمی‌کردند. هم سهمیه را می‌سوزاند هم 15-14 میلیارد پول می‌رود. این مبلغ را شما می‌توانید برای پول هتل، هواپیما و… کنار بگذارید».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا