آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

هوینس: اگر به من بود، گواردیولا را سرمربی آلمان می‌کردم

عضو هیئت مدیره باشگاه بایرن مونیخ درباره وضعیت حال حاضر تیم ملی فوتبال آلمان پس از اخراج هانسی فلیک سخن گفت.

اولی هوینس در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی «زوددویچه سایتونگ» چاپ مونیخ درباره احتمال حضور لوئیز فن‌خال روی نیمکت تیم ملی فوتبال آلمان گفت: من طرفدار بزرگ انتخاب لوئیز به عنوان مربی آلمان هستم اما نمی‌دانم که آیا او برای این کار در دسترس است یا خیر! به طور کلی، فکر می‌کنم آوردن مربی خارجی به این راحتی نیست. اگر به من بود، پپ گواردیولا را به عنوان مربی تیم ملی آلمان در نظر می‌گرفتم، هر چند او در حال حاضر گزینه اتحادیه فوتبال آلمان نیست.

 

وی افزود: اتحادیه فوتبال آلمان دیگر زمانی برای آزمون و خطا ندارد، چون یورو 2024 تابستان آینده برگزار می‌شود. برای مثال مارتین دمیکلیس بازیکن سابق بایرن، ریورپلاته را به قهرمانی لیگ آرژانتین رساند اما من او را به عنوان مربی تیم ملی آلمان پیشنهاد نمی‌دهم. فوتبال آلمان اکنون به کسی نیاز دارد که با همه چیز فوتبال ما آشنا باشد. کسی که به وضوح بگوید این سیستم من است، اینها 14، 15 بازیکن من هستند و ما این کار را انجام خواهیم داد. بعد اگر شکستی وجود داشته باشد، بگوید مهم نیست، چون به کارمان ادامه می‌دهیم. مربی جدید اکنون باید راه خودش را بی‌رحمانه در پیش بگیرد و به زمان بعد از یورو فکر نکند. برای فوتبال آلمان، اکنون همه چیز باید یورو 2024 باشد.

رئیس پیشین باشگاه بایرن مونیخ در مواجهه با این پرسش که «آیا فکر می‌کنید یولیان ناگلزمان در این مرحله خاص اقتدار لازم برای سرمربیگری تیم ملی آلمان را خواهد داشت؟»، اظهار داشت: به طور کلی، من معتقدم که ناگلزمان می‌تواند این کار را انجام دهد. اتحادیه فوتبال آلمان اما اکنون می‌تواند امپراتور چین را بیاورد که اگر او هم بیاید او نیز کار سختی خواهد داشت! وقتی تیم ملی مهاجم تراز اول ندارد، پس یک جای کار اشتباه است. این خود گویای همه چیز است. این مشکل نتیجه کارهایی است که یک مربی نمی‌تواند با فشردن یک دکمه آنها را برطرف کند.

 

گروه نرم افزاری ماهور

وی در ادامه درباره اینکه گفته می‌شود نسل 96-95 از جمله کیمیش، گورتزکا، گنابری، زوله و سانه نتوانسته‌اند انتظارات را برآورده کنند، خاطرنشان کرد: همه بازیکنان تیم ملی بازیکنان بسیار خوبی هستند که من به آنها اعتماد زیادی دارم اما بگذارید یک داستان برای شما تعریف کنم. من اخیراً یک مسابقه در مسابقات جهانی دوومیدانی را از تلویزیون تماشا کردم اما نمی‌گویم که مسابقه دوی زنان بود یا مردان و اینکه در چه مسافتی برگزار شد. آن مسابقه فینال بود و برنده این رقابت حدود 150 متر جلوتر از شرکت‌کننده آلمانی از خط پایان گذشت و مفسر (آلمانی) گفت “خبر خوب این است که فلانی امروز بهترین عملکرد شخصی خود را ارائه داد!”، لازم نیست همیشه جزو سه نفر برتر باشید اما وقتی بیش از 100 متر پشت‌ سر نفر برنده به خط پایان می رسید، نباید خیلی خوشحال باشید.

 

هوینس تصریح کرد: به طور کلی در مورد تیم ملی ما، فکر می‌کنم اغلب کمی شبیه به نمونه دوومیدانی است. به نظر می‌رسد برخی از مردم امروز خیلی زود راضی می‌شوند و من حتی بازیکنان را به خاطرش مقصر نمی‌دانم. در محیط مربوطه خود، اغلب بیش از حد چنین چیزی وجود دارد که تلاش می‌کنیم اوضاع نامطلوب را خوب جلوه دهیم. اگر هرگز امتیاز 5 را نگیرید و همیشه امتیاز 2 یا 2.5 بگیرید، فکر می‌کنید همیشه حق با شماست.

 

عضو هیئت مدیره باشگاه بایرن مونیخ در پایان خاطرنشان کرد: باید افراد بیشتری باشند که بگویند؛ من به آنچه در رسانه‌ها مطرح می‌شود اهمیت نمی‌دهم به امتیازی که در روزنامه‌ها می‌گیرم اهمیتی نمی‌دهم. شما می‌توانید در مورد لوتار ماتئوس آنچه می‌خواهید بگویید اما زمانی که او در زمین بود، تنها چیزی که برایش مهم بود این بود که چه اتفاقی در زمین می‌افتاد.

51 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا