آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

واکنش ربیعی به پرتاب‌های اوت بلند تیمش؛ یک تاکتیک است و باید به آن احترام گذاشته شود

سرمربی ذوب‌آهن اصفهان از عملکرد شاگردانش در جدال با استقلال قدردانی کرد و مدعی شد که تیمش امشب می‌توانسته برابر آبی‌پوشان به پیروزی برسد.

ذوب‌آهن در ادامه روند درخشان خود در لیگ بیست‌وسوم توانست امشب در ورزشگاه خانگی خود برابر استقلال تهران نمایش قابل‌قبولی داشته باشد و شاگردان محمد ربیعی موفق به کسب امتیاز برابر آبی‌پوشان پایتخت شدند؛ امتیازی که باعث شد تا سبزپوشان اصفهانی با 19 امتیاز و تفاضل 2+ در جایگاه سوم جدول رده‌بندی قرار گیرند و بالاتر از تیم‌هایی مانند سپاهان اصفهان، تراکتور تبریز و پرسپولیس تهران باشند. البته که ذوبی‌ها نسبت به سپاهان و پرسپولیس، 2 بازی بیشتر انجام داده‎‌اند اما با این‎‌حال کارنامه‌شان در لیگ بیست‌وسوم جالب‌توجه است.

 

محمد ربیعی سرمربی ذوب‌آهن اصفهان بعد از پایان مسابقه در نشست خبری حضور پیدا کرد تا به سوالات خبرنگاران درباره مسابقه امشب پاسخ بدهد. ربیعی در صحبت‌های خود ضمن اشاره به نمایش خوب آبی‌پوشان پایتخت در مسابقه امشب، از عملکرد شاگردان خود هم ابراز رضایت کرد و توضیح داد که ذوبی‌ها می‌توانستند در جدال با استقلال برنده باشند. سرمربی ذوب‌آهن همچنین در صحبت‌های خود نسبت به گلایه‌ها از پرتاب‌های بلند تیمش هم واکنش نشان داد و آن را یک تاکتیک دانست.

 

تیم داوری بازی را بی‌نقص اداره کردند

ربیعی در آغاز صحبت‌های خود در نشست خبری بعد از دیدار با استقلال گفت: «در ابتدا به تیم استقلال، کادر فنی، بازیکنان، مدیریت و هواداران قابل احترام این تیم خسته نباشید می‌گویم. از هواداران‌مان نیز تشکر می‌کنم و به بازیکنانم خدا قوت می‌گویم. همچنین باید از تیم داوری قدردانی کنم که مسلط به بازی بودند و بازی را بی‌نقص اداره کردند. می‌دانستم استقلال تیم باکیفیتی است و مهره‌های خوبی دارد. محورهای تهاجمی استقلال را می‌شناختیم و می‌دانستیم کمتر موقعیت به حریفان می‌دهد. آنها روی ضربات ایستگاهی با توجه به پنج بازی اخیر خطرناک بودند. به موازات استقلال ما نیز برنامه‌های خودمان را داشتیم. بازی پایاپای بود، ولی باید از تیمم تشکر کنم که 90 دقیقه عقب‌نشینی نکرد و خیلی پرفشار بازی کرد».

گروه نرم افزاری ماهور

 

محمد ربیعی با اشاره به برنامه‌های تیمش برای مقابله با استقلال توضیح داد: «می‌دانستیم برابر استقلال باید در یک جاهایی احتیاط کنیم. در برخی از دقایق بازی خیلی راحت توپ را از دست دادیم و اگر از دست نمی‌دادیم روی موج‌های دوم و سوم خطرناک می‌شدیم. پس از اینکه گل خوردیم تغییر آرایش و تعویض‌هایی انجام دادیم که به گل هم رسیدیم. بازی در مجموع، خوب و تاکتیکی بود و در نهایت هر دو تیم توانستند خودشان را در کورس بالای جدول نگه دارند».

 

سرمربی ذوب‌آهن با قدردانی عملکرد شاگردان خوب برابر آبی‌پوشان پایتخت گفت :«با اینکه دوست دارم توقع از ذوب‌آهن بالا برود، ولی توقع از این تیم چنین چیزی نبود. با این حال، دوست داشتم بازیکنان رؤیای بزرگی در سر داشته باشند و بجنگند. امروز توانستیم فعل خواستن را مقابل استقلال صرف کنیم و حتی می‌توانستیم برنده دیدار برابر تیمی قدرتمند باشیم. خوشحالم کم کم توانسته‌ایم یک آشتی را در بین هواداران شاهد باشیم. بارها گفته‌ام هواداران ولی نعمت ما هستند و امیدوارم در دیدارهای بعدی همین اشتیاق و حمایت وجود داشته باشد».

جواد نکونام شایسته‌ترین فرد برای هدایت استقلال است

محمد ربیعی درباره تاثیرگذاری تعویض‌های بر روند مسابقه گفت: «در مورد تغییرات حداقل جزو مربیانی هستم که سعی می‌کنم برنامه‌ریزی این را داشته باشم که وقتی عقب می‌افتیم یا جلو، چه تغییراتی ایجاد کنیم. این بار جواب داد و شاید در دیدارهایی مثل تقابل با مس رفسنجان جواب ندهد. امروز ریسک ما جواب داد و این در فوتبال طبیعی است». ربیعی در واکنش به استفاده تیمش از پرتاب‌های بلند گفت: «شاید این مسئله بازی را کُند کند، اما وقتی با توجه به بضاعت تیم چنین چیزی داریم و می‌توانیم استفاده کنیم، به خصوص در موقعیت و باکس دوم که نیاز به حمله داریم، چرا از آن بهره نبریم؟ خیلی از تیم‌ها از پرتاب اوت استفاده می‌کنند و به خاطر دارم استقلال مقابل هوادار و شمس‌آذر قزوین از روی اوت دستی گل زد. این در حالی است که از اوت دستی به‌عنوان یک تاکتیک استفاده می‌شود و باید به آن احترام گذاشته شود».

 

سرمربی ذوبی‌ها در ادامه صحبت‌های خود در واکنش به سوالی درباره عملکرد درخشان تیمش برابر سرخابی‌های پایتخت و اینکه او در ابتدای فصل گزینه هدایت استقلال بود، گفت: «من برای نیمکت‌های مقابل نهایت احترام را قائل هستم. در برنامه تلویزیونی نیز گفتم برای فصلی که در آن قرار داریم جواد نکونام شایسته‌ترین فرد برای هدایت استقلال است. استقلال باشگاه بزرگی است و هواداران بزرگی دارد و امیدوارم با نکونام سرافراز باشند. ذوب‌آهن در مسیری قرار گرفته است که خواسته یا ناخواسته جلو می‌رود، مسیری که برای ملوان نیز می‌بینم. شما از مشکلات ما آگاهی ندارید. ما بازیکنانی داشتیم که 23 ساله هستند. این جوان‌ها رشد کنند، برای همین ذوب‌آهن و کشور افتخارآفرینی خواهند کرد. برای استقلال نیز آرزوی موفقیت می‌کنم».

 

رقابت با تیم‌های متمول سخت است

ربیعی درباره تغییر تاکتیک تیمش از پرس حریف به استفاده از پرتاب‌های اوت و هدف‌گذاری تیمش در فصل جدید توضیح داد: «با این موضوع موافق نیستم. در پرتاب اوت دستی در هفته سوم یا چهارم بود که اوت دستی را از دست دادیم و حریف به گل رسید. ما یکی دو مورد هم پرتاب اوت کوتاه داشتیم. به همه نظرات احترام می‌‌گذارم، ولی تشخیص ما این بود که با این فشار می‌توانیم حریف را به عقب بکشانیم. قطعاً جایی که نیاز باشد از این تاکتیک استفاده خواهم کرد. هدف‌گذاری ذوب‌آهن طبق صحبت با مدیر کارخانه این بود که نسبت به سال گذشته ارتقا ایجاد کنیم. برای خودم همین هدف‌گذاری بود، ولی اگر تبدیل به اتفاق بهتری شد که چه بهتر».

 

محمد ربیعی در واکنش به مشکلات تیمش پاسخ داد: «جایی‌که پسندیده باشد همان جایی است که با مدیر کارخانه یا مدیرعامل باشگاه صحبت کردیم. دوست ندارم فعلاً در نشست خبری صحبت کنم، چون نیما نکیسا و همکاران‌شان در تلاش هستند مشکلات را حل کنند. بیشتر تیم‌ها مشکلات مالی دارند و این مشکلات برای امسال نیست. وقتی می‌بینم در حال تلاش هستند پسندیده می‌بینم که در جلسات هیئت مدیره، مدیرعامل و مدیر کارخانه، مشکلات را مطرح کنیم. به تیمم اجازه نمی‌دهم ذهنش را درگیر این مسائل کند. از مدیران باشگاه و نکیسا نیز تشکر می‌کنم. باید حدود یک ماه و نیم پیش به بازیکنان پرداختی صورت می‌گرفت که فعلاً چک داده‌اند. بنابراین، احترام می‌گذارم و تشکر می‌کنم ولی رقابت با تیم‌های متمول سخت است».

سخت است که بخواهیم هر 12-10 روز بازی کنیم

سرمربی ذوب‌آهن اصفهان درباره برنامه‌ریزی مسابقات لیگ برتر و تعطیلی‌های پرشمار گفت: «اول این را بگویم دغدغه‌های سازمان لیگ را برای برگزاری مسابقات می‌دانم، ولی سخت است هر 12-10 روز بازی کنیم و بازیکن از ریتم در می‌آید. تیمی مثل ما برای برگزاری بازی تدارکاتی مشکل دارد و از ریتم هفتگی در می‌آید. مجبور هستیم به بازیکنان 3-2 روز استراحت بدهیم. امیدوارم 4-3 هفته پایانی نیم‌فصل منظم برگزار شود».

 

ربیعی در بخش پایانی صحبت‌هایش درباره درگیری جواد نکونام با تصویربردار مسابقه امروز گفت: «بابت تغییر کیفیت تصویربرداری که خیلی مهم است تشکر می‌کنم، به خصوص برای آینده که قرار است (VAR) داشته باشیم نیاز به این دوربین‌ها داریم، اما در رابطه با بحثی که مطرح کردید من پاسخگوی خوبی برای این سؤال نیستم».

8 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا