آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

وداع میزبان با یورو ۲۰۲۴؛ ماتادورها، مقتدرانه به سمت جام

اسپانیا در پایان یک ماراتن دشوار، میزبان یورو ۲۰۲۴ را حذف کرد.

در اولین بازی مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های یورو 2024، آلمان و اسپانیا به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با نتیجه یک بر یک در 90 دقیقه و برتری ۲ بر یک اسپانیا در 120 دقیقه به پایان رسید. فینال زودرس مسابقات در ورزشگاه اشتوتگارت آرنا برگزار شد و با حواشی و جذابیت‌های بسیاری به اتمام رسید. اسپانیا پیش از این هرگز در دور یک‌چهارم موفق به برتری در برابر تیم میزبان نشده و به دنبال شکستن طلسم بود. آلمان در فینال یورو 2008 مغلوب لاروخا شده و در جام جهانی 2020 برابر آن‌ها بازنده نام گرفت، پس به دنبال انتقام و پیروزی به میدان آمد.

 

گل دنی اولمو در ابتدای نیمه دوم، برتری را برای اسپانیا به همراه داشت. این نتیجه تا انتهای بازی باقی ماند اما فابین ویرتز در دقیقه ۸۹، گل مساوی را به ثمر رساند و کار به زمان‌های اضافه کشیده شد. بازی در زمان‌های اضافه با گل دقیقه ۱۱۹ مرینو به سود اسپانیا به پایان رسید و این تیم به دور نیمه‌نهایی راه پیدا کرد.

پر از خشونت 

در ابتدای نیمه، اسپانیا بر روی حرکت یامال در موقعیت گلزنی قرار گرفت و می‌توانست گل نخست را به ثمر برساند، اما موفق به این کار نشد. پس از آن باز هم اسپانیا تیم برتر میدان بود و سعی داشت به دروازه حریف نزدیک شود. در دقیقه ۴ ، تونی کروس، با خطای بسیار خشن پدری را نقش بر زمین کرد و این ستاره جوان در ادامه به دلیل مصدومیت در همین برخورد، ناچار شد زمین مسابقه را ترک کند و دنی اولمو جایگزین او شد. لاروخا در دقیقه 12 توسط ویلیامس بار دیگر موقعیت خوبی به دست آورد، اما شوت او هم راهی به چهارچوب نداشت. در ادامه اسپانیا چند موقعیت نصفه و نیمه دیگر نیز به دست آورد. پس از فشار دقایق ابتدایی اسپانیا، آلمان حملات خود را بر روی دروازه سیمون شکل داد و هاورتز می‌توانست با یک شوت تماشایی دروازه را باز کند که سیمون مانع از باز شدن دروازه شد. در این نیمه بازی کمی به خشونت گرایید و چند کارت زرد از جیب داور بیرون آمد. رودیگر با گرفتن کارت در بازی بعدی آلمان حضور نخواهد داشت.

گروه نرم افزاری ماهور

۲ گل زیبا

اسپانیا نیمه دوم را با توپ پر آغاز کرد و در دقیقه 48، یامال با یک پاس دیدنی، موراتا را در موقعیت گلزنی قرار دارد، اما او موفق نشد دروازه را باز کند. اسپانیا دست بردار نبود و در دقیقه 52، بار دیگر با یک پاس تماشایی از یامال، این‌بار اولمو موفق شد با یک ضربه عالی دروازه را بگشاید تا اسپانیا، تیم برتر میدان نام بگیرد. در پاسخ آلمان با یک حمله سریع، توسط موسیالا در موقعیت گل قرار گرفت. کوکوریا مانع از ورود توپ به دروازه شد. در ادامه بازی آرام و بیشتر در میانه میدان ادامه یافت و ۲ تیم از چند موقعیت نصفه و نیمه خود نیز نتوانستند استفاده کنند. در دقیقه 70، آلمان در موقعیت مناسبی قرار گرفت و شوت تماشایی کروس با واکنش دیدنی سیمون راهی به چهارچوب نداشت. آلمان به حملات خود ادامه داد و چند موقعیت گلزنی دیگر به دست آورد که ثمری برای آن‌ها نداشت.

 

شاگردان ناگلزمن دست بردار نبودند. در دقیقه 77فولکروگ، تیر دروازه را به لرزه درآورد. در دقایق بعد، بر روی اشتباه سیمون، هاورتز با یک ضربه چیپ، دروازه را تهدید کرد اما موفق به گلزنی نشد. در نهایت در دقیقه 88، آلمان مزد زحمات خود را به دست آورد و توسط ویرتز، دروازه را گشود. در این صحنه کیمیش نقش موثری داشت و این گل زیبا بر روی پاس او به ثمر رسید. در نهایت بازی با نتیجه یک بر یک مساوی به پایان رسید تا کار به زمان‌های اضافه کشیده شود.

 

وقت‌های اضافه 

بازی در وقت‌های اضافه با چند حمله از سوی ۲ تیم آغاز شد، در دقیقه 103، اویارزابال بر روی یک شوت از پشت محوطه، شانس گلزنی داشت. شوت او از کنار دروازه به خارج از میدان رفت. در برگشت، ویرتز شوتی به سمت دروازه شلیک کرد و موفق به باز کردن دروازه نشد. در آغاز نیمه دوم زمان‌های اضافه، توپ به دست کوکوریا برخورد کرد. داور این صحنه را پنالتی ندانست. پس از آن باز هم حملات آلمان ادامه داشت. این تیم توپ و میدان را در اختیار داشت اما هرچه زد به در بسته خورد. آلمان در دقیقه 118 توسط فولکروگ باز هم در موقعیت گلزنی قرار گرفت و سیمون در برابر این شوت ایستادگی کرد. در دقیقه 118، اسپانیا بر روی یک ضربه کرنر توسط اولمو، توسط مرینو به گل برتری دست پیدا کرد. آلمان به دنبال جبران نتیجه بود و در زمان‌های اضافه بازی، کارواخال با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد. او در بازی بعد، قادر به حضور در ترکیب نخواهد بود. در نهایت بازی با نتیجه ۲ بر یک به سود اسپانیا به پایان رسید و به دور نیمه‌نهایی راه پیدا کرد. اسپانیا در دور بعد به مصاف برنده بازی فرانسه و پرتغال خواهد رفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا