آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

برنامه تیم ملی برای شهریور تنظیم شد؛ دوئل با ونزوئلا و آذربایجان!

بعد از جلسات روزهای اخیر حمید سجادی وزیر ورزش‌وجوانان، دو بازی دوستانه برای تیم ملی ایران در فیفادی ماه سپتامبر (شهریور) هماهنگ شده است.

تیم ملی فوتبال ایران در فیفادی ماه ژوئن برخلاف دیگر رقبای آسیایی تصمیم گرفت تا از پنجره فیفادی برای شرکت در مسابقات کافا 2023 استفاده کند؛ آن‌هم در شرایطی که تیم‌هایی مانند استرالیا، ژاپن، کره‌جنوبی و حتی کشورهایی مانند اندونزی به سراغ انجام بازی دوستانه مقابل حریفان نام‌آشنا رفتند و جالب آنکه تیم ملی آرژانتین که در جام جهانی 2022 قهرمان شد، در فیفادی اخیر مقابل تیم‌های ملی استرالیا و اندونزی قرار گرفت. شاگردان امیر قلعه‌نویی در فیفادی اخیر در 3 بازی در مسابقات کافا به میدان رفتند.

 

ملی‌پوشان در اولین گام از سد افغانستان گذشتند و در بازی دوم قرقیزستان را شکست دادند تا به فینال مسابقات کافا راه پیدا کنند. شاگردان امیر قلعه‌نویی در یک بازی نسبتا سخت مقابل ازبکستان قرار گرفتند که این بازی هم به سود تیم ملی ایران تمام شد تا با کسب 3 پیروزی، ایران به عنوان قهرمانی مسابقات کافا 2023 دست پیدا کند. یکی از انتقادات مطرح شده درباره عملکرد تیم ملی در کافا، عدم رویارویی شاگردان امیر قلعه‌نویی با رقبایی نام‌آشنا بود که البته کادرفنی تیم ملی این انتقاد را نپذیرفتند!

 

وزیر ورزش برای تیم ملی بازی دوستانه هماهنگ کرد!

قلعه‌نویی بعد از بازگشت از مسابقات کافا مدعی شد که از مسئولان فدراسیون فوتبال خواسته تا برای فیفادی‌های بعدی با رقبای نام‌آشنا و تیم‌های بزرگ بازی دوستانه هماهنگ کنند. در این میان، رایزنی‌ها برای هماهنگی برگزاری دو بازی دوستانه در فیفادی ماه سپتامبر (شهریور) آغاز شد که سرانجام بعد از حضور وزیر ورزش‌وجوانان در هفتمین اجلاس وزرا و مقامات ارشد ورزش اعضای یونسکو و رایزنی‌های حمید سجادی، دو بازی دوستانه برای تیم ملی ایران در فیفادی بعدی هماهنگ شد.

گروه نرم افزاری ماهور

 

علی رغبتی مشاور وزیر ورزش‌وجوانان با تایید این خبر توضیح داد: «به درخواست فدراسیون فوتبال با برخی از کشورها مذاکراتی انجام شد که براساس مذاکرات انجام شده بنا شد با این دو کشور در اولین فیفادی که شهریورماه است دو بازی داشته باشیم. به کشور ترکیه هم پیشنهاد دیدار دوستانه دادیم و با توجه به اینکه در آن زمان درگیر لیگ اروپا هستند، قرار شد برای سال 2024 برنامه‌ریزی کنند».

 

رقبایی که در قواره فوتبال ایران نیستند

تیم ملی آذربایجان در شرایطی قرار است در فیفادی ماه سپتامبر مقابل تیم ملی ایران قرار گیرد که این تیم در جایگاه 124 رنکینگ فیفا قرار دارد. با توجه به شرایط فنی آذربایجانی‌ها، به نظر می‌رسد که برگزاری این مسابقه با حریف اروپایی هم نمی‌تواند به کمک تیم ملی در آستانه مسابقات جام ملت‌های آسیا بیاید. تیم ملی ونزوئلا هم در رنکیگ فیفا، شرایط مناسبی ندارد و در جایگاه پنجاه‌وپنجم رنکینگ فیفا حضور دارد تا بعد از دو بازی دوستانه با روسیه و کنیا و البته شرکت در مسابقات کافا، شاگردان قلعه‌نویی برای انجام دو بازی دوستانه آماده شوند.

 

فدراسیون فوتبال البته هنوز واکنشی به اظهارات مشاور وزیر ورزش‌وجوانان نداشته‌اند. جالب آنکه رغبتی اشاره‌ای هم به زمان برگزاری دو بازی دوستانه و البته محل برگزاری آن‌ها نداشته و به نظر می‌رسد که طی روزهای آینده خبرهای تکمیلی در این زمینه منتشر خواهد شد. با توجه به هماهنگی‌های انجام شده از سوی وزارت ورزش‌وجوانان در این زمینه باید منتظر واکنش کادرفنی تیم ملی هم برای رویارویی با تیم‌های ملی آذربایجان و ونزوئلا بود.

59 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا