آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

ویارئال ۳-۴ بارسلونا: تیم ژاوی تسلیم‌ناپذیر است

بارسلونا در یک بازی تماشایی مقابل ویارئال کامبک زد و با نتیجه 4-3 به برتری رسید.

در سومین هفته از مسابقات لالیگا تیم‌های بارسلونا و ویارئال در دیداری جذاب و پرگل در ورزشگاه لاسرامیکا به مصاف هم رفتند.

 

نیمه نخست این رویارویی 4 گل‌ به همراه داشت و اگر شانس با ویارئال یار بود آن‌ها با برتری به رختکن می‌رفتند.

 

اولین گل این دیدار توسط ویارئال به ثمر رسید اما با بررسی سیستم کمک داور ویدیویی مردود اعلام شد. پاس خوان فویث به الکساندر سورلوت رسید و این مهاجم نروژی در مصاف تک به تک با مارک آندره تراشتگن گلزنی کرد، اما به دلیل حضور اتینه کاپوئه در آفساید در مسیر توپ ارسالی به سورلوت، گل‌ آفساید اعلام شد.

گروه نرم افزاری ماهور

ویارئال برای پیش افتادن از بارسا بهتر بازی را آغاز کرده بود و اگر عملکرد تراشتگن نبود آن‌ها در دقیقه 10 به گل می‌رسیدند. دروازه‌بان آلمانی ضربه جرارد مورنو را با خروج به موقع از دروازه مهار کرد و مانع از گلزنی او شد.

بارسا با روحیه‌ای که از بسته نگه داشتن دروازه‌اش به دست آورده بود موفق شد حملات جدی‌تری را روی دروازه حریف ایجاد کند. دقیقه 12 ارسال لامین یامال در عرض پشت مدافعان به گاوی رسید و او با یک ضربه سر اولین گل بازی را به ثمر رساند.

این گل ویارئال را به عقب کشاند و در مقابل بارسا بیشتر برای گلزنی تمایل نشان می‌داد. تنها 3 دقیقه پس از گل اول، روی پاس اشتباه دنی پارخو پس از مهار توپ روبرت لواندوفسکی، به فرانکی دی یونگ فرصت داد تا مقابل دروازه با یک ضربه مطمئن تیمش را دوباره پیش بیندازد.

 

ویارئال با وجود دریافت این دو گل دست از تلاش برنداشت و فرصت باقی مانده از نیمه اول به سود آن‌ها رقم خورد. دقیقه 25 تراشتگن ضربه آلفونسو پدرازا را دفع کرد تا یک ضربه کرنر برای حریف به دست آید. همین ضربه کرنر پایه‌گذار گل اول زردپوشان بود.

فویث روی ارسال کرنر الکس بائنا توپ را به تیرک عمودی کوبید که با وجود عبور از مقابل تراشتگن با واکنش این دروازه‌بان آلمانی همراه نشد و وارد دروازه شد تا ویارئال یکی از گل‌های خورده را جبران کند.

پدرازا که در این نیمه برای گلزنی تلاش زیادی داشت در دقیقه 40 به دنبال حملات ویارئال برای به تساوی رسیدند، پاس گل داد. او پس از نفوذ به محوطه جریمه پاس عرضی را برای سورلوت ارسال کرد که او دور از دستان تراشتگن موفق به گلزنی شد.

 

پس از این دو گل بارسا نمی‌خواست با تساوی به رختکن برود و مجددا حملات را آغاز کرد که فرصت گلزنی جدی یامال با تکل به موقع خورخه کوئنکا در یکقدمی دروازه دفع شد تا بازی در نهایت با همان تساوی به پایان برسد.

ویارئال در نیمه دوم بیخیال بازی زیبا نشد و بارسلونا را مجددا تحت فشار قرار داد. روی شروع بازی‌سازی از میانه میدان در دقیقه 50 آن‌ها به سومین گل رسیدند. پس از پا به توپ شدن پدرازا، او تا محوطه جریمه پیش رفت و توپ را به بائنا پاس داد که این بازیکن ترجیح داد با یک ضربه قوس‌دار دروازه بارسا را باز کند. جالب اینکه ترشتگن تنها تماشاگر عبور این توپ بود و واکنشی نشان نداد.

 

میزبان خوش‌شانس بود که یامال در دقیقه 56 گلزنی نکرد. ضربه خطرناک پای راست این بازیکن روی پاس سرخی روبرتو به تیرک عمودی برخورد کرد و به دروازه راه نیافت.

 

بارسا بعد از گل سوم ویارئال بیشتر مالکیت توپ را در اختیار داشت و به سمت دروازه حریف حمله‌ور می‌شد. شوت خطرناک روبرتو در دقیقه 65 به سختی توسط فیلیپ یورگنسن دفع شد.

3 دقیقه پس از این حمله، تعویض طلایی ژاوی جواب داد. فران تورس 5 دقیقه پس از تعویض با اوریل رومئو موفق به گلزنی شد. او توپ را به گاوی که پشت به دروازه بود پاس داد. مدافع حریف توپ ناقص دفع کرد تا تورس فرصت شوتزنی پیدا کند. ضربه او ابتدا به بازیکن حریف خورد و دفع شد و دومین ضربه او به توپ وارد دروازه شد.

هفتمین گل این بازی غیرقابل پیش‌بینی در دقیقه 71 به ثمر رسید. این بار بارسا یک کامبک دیگر زد و از حریف پیش افتاد. یامال پس از نفوذ به محوطه و ضربه خطرناکش توپ را به تیرک عمودی کوبید که مقابل روبرت لواندوفسکی قرار گرفت. ستاره لهستانی با یک ضربه ساده پای چپ دروازه خالی حریف را باز کرد و تیمش را پیش انداخت.

 

بارسا در دقیقه 84 هم می‌توانست به گل دیگری برسد، اما آنسو فاتی به جای پاس دادن به لواندوفسکی، شوتزنی به سمت دروازه را انتخاب کرد که توسط مدافع مقابلش دفع شد.

میهمان در دقایق باقی‌مانده بازی هم تیم برتر میدان بود و یورگنسن دو مرتبه دروازه تیمش را نجات داد. او در دقیقه 90 تک به تک با لواندوفسکی را مهار کرد و یک دقیقه پس از آن ضربه زمینی خطرناک فرمین لوپز را مهار کرد.

 

ویارئال در وقت اضافه موقعیت چندان جدی برای تغییر نتیجه روی دروازه بارسا ایجاد نکرد و در نهایت این دیدار تماشایی با نتیجه 4-3 به سود شاگردان ژاوی هرناندز به پایان رسید.

67 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا