آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

پاری‌سن‌ژرمن ۴-۳ لیل : در روز مصدومیت تلخ نیمار ؛ کامبک با کاشته استادانه مسی

پاری‌سن‌ژرمن در دیداری بسیار تماشایی ابتدا با دو گل از لیل پیش افتاد و سپس سه گل دریافت کرد، اما کیلیان امباپه کار را مساوی کرد و لئو مسی باز هم هنرمندی خود را نشان داد و در دقیقه پایانی با ضربه کاشته فوق العاده خود، گل پیروزی‌بخش را به ثمر رساند.

پی‌اس‌جی پس از سه شکست متوالی برابر مارسی (جام حذفی)، موناکو (لیگ) و بایرن مونیخ (لیگ قهرمانان)، به بازی برابر لیل رسیده بود. پی‌اس‌جی با پنج امتیاز اختلاف نسبت به مارسی صدرنشین بود و لیل هم در رده پنجم قرار داشت. در این بازی لیونل مسی، کیلیان امباپه و نیمار از ابتدا در ترکیب قرار داشتند و پاریس هم بازی را توفانی شروع کرد.

در دقیقه ۱۱ بازی و پس از حملات زیاد، کیلیان امباپه گل اول را زد. روی پاس نیمار بود که امباپه به زیبایی از کمند دو مدافع لیل عبور کرد و توپ را از بین پای دروازه‌بان وارد دروازه کرد تا میزبان ۱-۰ پیش بیفتد.

در دقیقه ۱۷ پاریسی‌ها به گل دوم هم رسیدند. حرکت از چپ و توسط نونو مندس شروع شد. او توپ را به لیونل مسی رساند و مسی هم به نیمار پاس داد. ستاره برزیلی ویتینیا را در سمت راست محوطه جریمه لیل پیدا کرد و توپ را به او رساند. ویتینیا دوباره آن را به نیمار پاس داد تا او با یک بغل پا کار را تمام کند. این گل سیزدهم نیمار در لیگ بود و او یازده پاس گل هم داده است.

در دقیقه ۲۴ لیل یکی از گل‌ها را پاسخ داد. دیاکیته روی یک ارسال با ضربه سری دقیق توانست حساب کار را ۲-۱ کند و نیمه اول با همین نتیجه تمام شد.

سه دقیقه از شروع نیمه دوم گذشته بود که نیمار هنگام تصاحب یک توپ و در جدال با بازیکن حریف دچار مصدومیت مچ پا شد. مچ پا ناحیه‌ای است که ستاره برزیلی بارها در آن دچار مصدومیت شده و دیگر به یک سریال تکراری بدل شده است. تلاش پزشکان نتیجه نداد و نیمار در حالی که اشک می ریخت با برانکارد زمین را ترک کرد. اکیتیکه به جای نیمار وارد زمین شد.

در دقیقه ۵۵ بازی لیل به یک ضربه پنالتی دست یافت. لیل تیم بهتر زمین بود و خطای وراتی روی دژالو را داور پنالتی تشخیص داد تا جاناتان دیوید گل شماره ۱۵ خود را به ثمر برساند.

 

لیل که باز هم برتر از پی‌اس‌جی نشان می‌داد، در دقیقه ۶۹ بازگشت خود را کامل کرد. بامبا از درون محوطه جریمه با یک شوت بسیار تماشایی و محکم دروازه دوناروما را باز کرد تا در میان حیرت لیل ۲-۳ پیش بیفتد.

این پایان کار نبود و در دقیقه ۸۷ بازی کیلیان امباپه توانست گل مساوی را بزند. او پاس به عقب خوان برنات را با یک ضربه دقیق از درون محوطه جریمه به گل تبدیل کرد تا کار برابر شود.

پی‌اس‌چی در دقیقه ۹۵ بازی به گل برتری رسید و زننده گل لیونل مسی بود. نابغه آرژانتینی توانست ضربه کاشته را به زیبایی وارد دروازه لیل کند. توپ به تیر عمودی برخورد کرد، ولی وارد دروازه شد تا پی‌اس‌جی بازی باخته را با برد عوض کند.

این بازی در نهایت با برتری ۴-۳ پی‌اس‌جی به اتمام رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا