آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

پدیده هلندی و سفر غیرمنتظره به یورو؛ بلیت لحظه آخری

با اعلام فدراسیون تیم ملی هلند، زیرکزی برای اولین بار به تیم ملی دعوت شد.

هفته سختی برای هلندی‌ها بود زیرا رونالد کومان 2 بازیکن مهمش را برای رقابت‌های یورو از دست داد. خروج فرانکی دی‌یونگ و تیون کوپمینرز برنامه‌های این مربی را کاملا تغییر داد و باعث شد آشفتگی عجیب در این تیم به وجود بیاید. ایان ماستن، پس از خروج رسمی 2 بازیکن تاثیرگذار فراخوانده شد و اتحادیه فوتبال هلند گفت: «انتخاب نهایی سرمربی اکنون از 25 بازیکن تشکیل شده است.» و پس از آن لیست بازیکنان را منتشر کرد. قطعا حضور یک بازیکن بیشتر می‌تواند باعث شود شما دست بازتری برای ترکیب داشته باشید اما هلندی‌ها در کمال تعجب به‌گونه‌ای رفتار کردند که قرار نیست شخص دیگری به ترکیب اضافه شود. بیشتر تیم‌های ملی لیست بازیکنان اصلی، جایگزینان احتمالی و حتی آماده هستند در صورت بروز هرگونه مصدومیت به سرعت نفر بعدی را قبل از نهایی شدن لیست به طور رسمی جایگزین کنند. با این حال در هلند اتفاقات معکوس رخ می‌دهد و آنها گویی هیچ آمادگی برای احتمال در دسترس نبودن بازیکنان ندارند.

 

شاید از زیرکزی نمی‌شود گذشت!

پس از پایان فصل و با توجه به عملکرد درخشان جاشوا زیرکزی دیدیم باشگاه‌های انگلیسی و بخصوص ایتالیایی‌ها با چه قدرتی برای جذب زیرکزی تلاش می‌کنند. این نشان می‌دهد مهاجم 23 ساله هلندی قطعا توانایی‌های خاصی دارد. در هلند اما موضع کمی متفاوت بود، در اوج درخشش و در تمام تعطیلات فوتبال‌های بین‌المللی هرگز از زیرکزی در ترکیب تیم ملی هلند استفاده نشد و آنها همیشه او را نادیده می‌گرفتند. پس از مصدومیت‌ها کومان قصد نداشت لیست 26 نفره را تکمیل کند اما بالاخره حجم درخشش این بازیکن جوان باعث شد کومان نتواند او را رد کند.

 

جاشوا زیرکزی هیچ تجربه بازی برای تیم اصلی هلند نداشته اما در تیم‌های پایه 21 گل را در 45 بازی به ثمر رسانده. او قطعا می‌تواند به کومان ثابت کند تا این لحظه برای عدم دعوت او اشتباه می‌کرده و با عملکردش جایگاهش در تیم ملی را به اثبات برساند.

گروه نرم افزاری ماهور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا