آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

یحیی علیه تصمیم جنجالی؛ اگر زیرساخت نداریم، یکسال این فوتبال را تعطیل کنید!

سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پیش از اولین بازی تیمش در لیگ بیست‌وسوم به شدت علیه عدم حضور تماشاگران در ورزشگاه آزادی موضع گرفت.

پرسپولیس در اولین بازی خود در فصل جدید لیگ برتر فوتبال ایران فردا (چهارشنبه) از ساعت 19:30 میزبان آلومینیوم اراک است. سرخ‌پوشان پایتخت بعد از کسب 3گانه در فصل گذشته به دنبال آن هستند تا بتوانند به روند موفق خود در فصل جدید هم ادامه بدهند؛ به‌ویژه آنکه شاگردان یحیی گل‌محمدی خود را برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا هم آماده می‌کنند. سرخ‌پوشان پایتخت اردوی پیش‌فصل خوبی را در تهران گذراندند و با وجود آنکه هنوز مهاجم خارجی به فهرست پرسپولیسی‌ها اضافه نشده اما به نظر می‌رسد که سرخ‌ها آماده حضور در لیگ بیست‌وسوم هستند.

 

سازمان لیگ صبح امروز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بازی‌هایی که در تهران برگزار می‌شود، باید نشست‌های خبری آن در روابط عمومی این سازمان برگزار شود. جالب آنکه در بخش دیگری از این اطلاعیه درباره عدم حضور احتمالی یحیی گل‌محمدی توضیح داده شده بود: «در صورت غیبت در این نشست در سازمان لیگ این مسئله به کمیته انضباطی فدراسیون گزارش خواهد شد». باشگاه پرسپولیس در واکنش به اطلاعیه سازمان لیگ توضیح داد که نشست خبری یحیی گل‌محمدی پیش از بازی با آلومینیوم اراک در ورزشگاه شهید کاظمی برگزار خواهد شد و از بازی بعدی آن‌ها در محل سازمان لیگ نشست‌های خبری خود را برگزار خواهند کرد.

 

دیر شروع کردیم اما تا حدودی آماده بازی هستیم!

یحیی گل‌محمدی صحبت‌هایش را با تبریک روز خبرنگار آغاز کرد و سپس درباره شرایط فنی تیمش گفت: «روز خبرنگار را تبریک می‌گویم و برای همه آرزوی سلامتی دارم. خدا را شکر می‌کنم دوباره در حضور شما به‌عنوان سرمربی پرسپولیس اینجا حضور دارم و این افتخار را دارم برای چهارمین سال پیاپی به‌عنوان مربی پرسپولیس خدمت شما باشم. با حمایت هواداران و پشتیبانی خوبی که داشتند، امیدواریم همان‌طور که سال قبل آن‌ها را خوشحال کردیم امسال هم موفقیت‌های خوبی به دست بیاوریم. این اولین بازی لیگ است. همیشه در مراحل مختلف لیگ داشتن شروع خوب برای قهرمان شدن یک الزام است و جمع‌آوری امتیازات می‌تواند باعث شود روند بهتری در مسابقات داشته باشیم».

گروه نرم افزاری ماهور

 

سرمربی پرسپولیس با اشاره به شرایط تیم آلومینیوم اراک توضیح داد: «کار سختی مقابل آلومینیوم با مربیگری حسینی داریم. او را می‌شناسیم؛ یک مربی کاری و پرتلاش است و هر تیمی که برود یک تیم منظم را دارد. امیدوارم بتوانیم علی‌رغم مشکلاتی که داشتیم روند خوبی را شروع کنیم. از لحاظ آمادگی تا حدودی آماده بازی هستیم. در هر صورت ما دیر شروع کردیم و از آن طرف هم اردو و بازی‌های ما کنسل شدند».

 

گل‌محمدی درباره روند آماده‌سازی سرخ‌پوشان پایتخت پیش از شروع لیگ بیست‌وسوم گفت: «تلاش کردیم با برنامه‌ریزی خوب و تمرینات منظم کمبودها را جبران کنیم. خدا را شکر بازی تدارکاتی نسبتاً انجام دادیم و تا حد زیادی خودمان را برای مسابقه آماده کردیم. با توجه به تمرینات و بازی‌های تدارکاتی که داشتیم قطعاً یکسری ناهماهنگی‌ها وجود دارد، ولی انگیزه و شور و اشتیاق را در بچه‌ها می‌بینیم و امیدوارم فردا بازی خوبی را انجام دهیم».

 

بازی بدون تماشاگر معنی ندارد

سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت در واکنش به عدم حضور تماشاگران در مسابقه گفت: «شوک خیلی بدی بود. من هم این ماجرا را 20 دقیقه پیش شنیدم. ما خودمان را آماده کردیم بعد از سه قهرمانی کنار هواداران‌مان دیدار داشته باشیم و از وجود آن‌ها استفاده کنیم. خیلی شوک منفی و بدی داشتیم. باورم نمی‌شود در شروع مسابقات چنین ناهماهنگی وجود داشته باشد. بازی بدون تماشاگر معنی ندارد. برای تیمی مانند پرسپولیس که پُرهوادارترین تیم آسیاست، اولین بازی لیگ بدون تماشاگر باشد باورکردنی نیست. اگر واقعاً زیرساخت نداریم پیشنهادم این است لیگ را یک سال تعطیل کنیم و بعد زیرساخت‌ها را درست و دوباره شروع کنیم. اینکه از اولین بازی لیگ این داستان‌ها آغاز شود برای لیگ ما زشت است».

یحیی گل‌محمدی در ادامه گلایه‌اش درباره غیبت تماشاگران پرسپولیس در بازی فردا توضیح داد: «نمی‌دانم دلیلش چه بوده است، ولی با این نوع برنامه‌ریزی که در فوتبال وجود دارد به نظرم واقعاً روز به روز پسرفت می‌کنیم. کشورهای دیگر را می‌بینیم که چه امکاناتی، چه ساختاری و چه بازیکنانی با چه سرمایه‌گذاری‌هایی دارند. اینجا به جای اینکه پیشرفت کنیم، پسرفت می‌کنیم. واقعاً از این خبر ناراحت شدم. فقط حس بی‌انگیزگی در وجود همه کسانی که کنارم بودند ایجاد شد. نمی‌دانم چه بگویم؛ ما فقط بلدیم بگوییم ان‌شاءالله».

 

جذب بازیکن خارجی منتفی نیست و پرونده باز است

گل‌محمدی در پاسخ به سوالی درباره آخرین روند جذب مهاجم خارجی گفت: «جذب بازیکن خارجی منتفی نیست و پرونده باز است. دنبال این هستیم که یکی دو بازیکن به تیم اضافه کنیم. اگر زیاد در مورد این مسائل صحبت نکردم به خاطر این است که ما در تمرینات بدنسازی و فشار بازی‌های تدارکاتی بودیم و نمی‌توانستیم جلوی بچه‌ها فقط بگوییم، بازیکن خارجی، بازیکن خارجی و … ! در آن صورت تیمی که با چنگ و دندان نگه داشته بودیم را هم از دست می‌دادیم».

 

سرمربی پرسپولیس درباره توقعاتی که از تیمش وجود دارد، توضیح داد: «به هر حال یکسری توقعات وجود دارد که تیم تقویت شود و در ایران دوباره قهرمان شویم و در آسیا حرفی برای گفتن داشته باشیم. این توقع به‌جایی است. ما باید این مسیر را برویم. این یک بخش از قضیه است که باید برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم. باید از لحاظ مالی هم این شرایط را به وجود بیاوریم. سطح توقع مردم که بجاست، اما با سطح منابع مالی ما اصلا‌ً همخوانی ندارد! درآمدزایی باشگاه ما فقط پیراهن است تا بتوانیم چند تبلیغ داشته باشیم. درآمدزایی باشگاه‌های دیگر را حتماً می‌دانید».

 

اینجا دست‌وبال باشگاه‌ها بسته است

یحیی گل‌محمدی در واکنش به وضعیت درآمدی باشگاه پرسپولیس گفت: «در کشورهای دیگر خیلی راه‌های زیادی برای درآمدزایی وجود دارد، اما اینجا دست‌وبال باشگاه‌ها بسته است. منابعی هم برای درآمدزایی نداریم؛ مثلاً یک باشگاه شاید از کارخانه‌هایی تأمین شود، ولی ما باشگاه دولتی هستیم که چشم‌مان به این است که چه کسی تبلیغ پیراهن‌مان را می‌گیرد. شرایط مالی باشگاه با سطحی که توقع وجود دارد، متفاوت است. با این حال باز هم تلاش می‌کنیم نقاط قوت‌مان را تقویت و از آن طرف هم بتوانیم خودمان را تقویت کنیم، ولی این کار منابع مالی می‌خواهد».

 

گل‌محمدی درباره مطالبات خود از پرسپولیس گفت: «با این شرایطی که وجود دارد؛ اصلاً نمی‌خواهم چیزی بگویم و بعداً بگویند دوباره شروع کردند، اما ما از دو سال پیش پنج درصد طلب داریم و از سال قبل 15 درصد طلب و تا الان هم یک هزار تومانی به بچه‌ها داده نشده است. به هر حال جور می‌شود و مدیرعامل و هیئت مدیره شبانه‌روز کار می‌کنند، ولی آنقدر هزینه‌ها زیاد است که درآمدها به آن نمی‌خورد. مشکلات زیادی دارند و ما آنها را درک می‌کنیم. سال قبل مجوز حرفه‌ای را چطور گرفتیم؟ بازیکنان از پول خودشان گذشتند و صبوری کردند تا بدهی‌ها را دادیم و مجوز صادر شد».

 

سرمربی پرسپولیس با اشاره به صدور مجوز حرفه‌ای پرسپولیس توضیح داد: «اگر این اتفاق نمی‌افتاد شاید ما هم مثل یک تیم دیگر از آسیا کنار گذاشته می‌شدیم. سطح توقع مردم بجاست و راه را به ما نشان می‌دهد، ولی واقعاً با چیزی که داریم نمی‌شود انجام داد. زیاد نمی‌توانم در مورد این مسائل توضیح دهم؛ درویش خودش از تمام مشکلات خبر دارد و شاید او بتواند بهتر از این هم توضیح دهد».

مهاجم یک میلیون دلاری می‌خواهیم اما امکانش نیست!

گل‌محمدی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا پنجره نقل‌وانتقالاتی پرسپولیس بسته است و یا سرخ‌پوشان پایتخت می‌توانند قرارداد بازیکنان جدیدشان را ثبت کنند یا خیر، گفت: «من چنین چیزی نشنیدم و کسی به من حرفی نزده است». در ادامه سرمربی پرسپولیس به سوالی درباره اینکه عیسی آل‌کثیر در فهرست مازاد سپاهان قرار گرفته و پرسپولیس قصد جذب دوباره او را دارد، توضیح داد: «شما صحبت‌هایی می‌کنید که من الان می‌شنوم! ما چنین گزینه‌ای نداریم که مازاد تیم‌های دیگر را بخواهیم. چنین مسئله‌ای وجود ندارد. منظور من عیسی نیست در کل گفتم».

 

یحیی گل‌محمدی درباره مشکلات باشگاه پرسپولیس و شرایط این باشگاه برای جذب بازیکن خارجی گفت: «ما اگر بخواهیم بازیکن خارجی بگیریم سطح آن خیلی مهم است که باید به تیم کمک کند. بازیکن باید در سطح آسیا عملکرد خوبی داشته باشد. در این وضعیت حداقل یک میلیون دلار قیمت آن است و شرایط باشگاه را هم وقتی کنارش می‌گذاریم می‌بینیم امکانش نیست. شاید گفتنش درست نباشد، اما در این مدت 30، 40 بازی 90 دقیقه‌ای دیدم. باید گزینه‌ای باشد که اطمینان خاطر ایجاد کند، وگرنه اینکه بیاید یک پولی بگیرد و دوباره حرف و حدیث درست شود، خوب نیست. هر کسی هم می‌بیند مصاحبه می‌کند. خبر ندارند اینجا چه خبر است. مشکلاتی که ما داریم عمقی است و با چیزی که نشان داده می‌شود متفاوت است».

 

به باشگاه مهاجم معرفی نکرده‌ام!

سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت در واکنش به آخرین وضعیت شهاب زاهدی پاسخ داد: «زاهدی بازیکن تیم ملی ماست و بازیکن پرسپولیس بود. او جای پیشرفت زیادی دارد. در چند سال گذشته با توجه به اتفاقاتی که افتاده و جنگی که در اوکراین شد مجبور شد باشگاهش را عوض کند و به همین دلیل ثبات خوبی نداشت. فکر می‌کنم بازی به بازی و روز به روز او می‌تواند بهتر شود و جای پیشرفت دارد. موقعیت‌شناسی و ضربه زدن به توپ او خوب است. مطمئنم می‌تواند به تیم کمک کند».

 

گل‌محمدی درباره اینکه آیا در پست مهاجم بازیکن معرفی کرده یا خیر، گفت: «خیر! آن بازیکنان که معرفی کردم در پست مهاجم نبودند. من یک گزینه را یکی دو هفته پیش در موردش صحبت کردم و منتظرم ببینم وضعیتش چطور است. در همین حد می‌توانم توضیح دهم که او هم می‌تواند جزو گزینه‌های ما باشد. اینکه اسم مهاجم داده باشم، نه. یک دروازه‌بان زیر 23 سال معرفی کردم و فکر می‌کنم طی چند روز آینده کار او انجام شود».

 

خودشان در باشگاهی مسئولیت گرفتند و دیدن کار سخت است، قوانین را عوض کردند!

یحیی گل‌محمدی در واکنش به جدایی احمد گوهری از تیمش و حضور او در ترکیب آلومینیوم اراک در مسابقه فردا گفت: «احمد گوهری دوست داشت که بازی کند و از آن طرف هم باتوجه به اینکه یک گلر بزرگسال بود، جدایی او یک جا برایمان باز کرد. هر بازیکنی که می‌آید و می‌رود به کیفیت و وضعیتش نگاه می‌کنیم و نسبت به وضعیتش تصمیم‌گیری می‌شود».

 

سرمربی پرسپولیس در واکنش به اصلاح قوانین نقل‌وانتقالات حذف سهمیه زیر 25 سال گفت: «یک ضربه مهلک بود. نه فقط به تیم ما و به تیمهای دیگر هم اینطور بود. تصمیمات ما باید به نفع فوتبال باشد. فوتبالیست‌ها بخشی از فوتبال نیستند؟ آن‌ها هم زندگی دارند و بخشی از این فوتبال هستند. آن‌ها می‌توانستند بین تیمهای پایین‌تر قرار بگیرند و این قوانینی که گذاشته شد، هدفش را من نفهمیدم و متوجه نشدم. آیا بحث هزینه بود؟ آیا بحث این بود که بازیکن جوان بالا بیاید؟ اما این اتفاق نیفتاده. این اتفاق نیفتاده و از آن طرف خیلی از بازیکنان بیرون ماندند و من این را یکی دو ماه پیش هم پیش‌بینی کردم. خودشان قوانین را نوشتند و بعد رفتند به عنوان مدیر در مسند یک باشگاه قرار گرفتند، دیدند کار سخت شد! بعد آمدند قوانین را تغییر دادند».

گل‌محمدی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا مخاطب حرف‌های او باشگاه تراکتور است، گفت: «کلی می‌گویم. اگر قوانین هدفش خیر است باید نماینده بازیکنان و مربیان و مدیران هم باشد که کار خوب جمع شود. این شکلی که سریع آمدند قانون گذاشتند، کدام مدیرعامل بود که امضا کند؟ همه می‌گویند نماینده ما آمد امضا کرد و رفت. حالا ما حرفی بزنیم باید برویم کمیته اخلاق و انضباطی جواب بدهیم. اما من برای خودم که حرف نمی‌زنم و برای پیشرفت فوتبال و بازیکنان جوان است. حالا ممکن است این اتفاق یک خوبی‌هایی داشته باشد اما من بدی‎هیات را بیشتر دیدم. پرسپولیس، استقلال و سپاهان باشگاه‌هایی هستند که باید برای فدراسیون خط و مشی تعیین کند، نه فدراسیون برای آن‌ها. چون باشگاه‌ها نبض فوتبال هر کشوری هستند و ریشه و تنه فوتبال هستند. آن‌ها باید این مشی را تعیین کنند».

 

به کریم باقری نیاز دارم و او باید برگردد

سرمربی پرسپولیس درباره صحبت‌های اخیر کمال کامیابی‌نیا گفت: «هر بازیکنی که در پرسپولیس و یا هر باشگاهی حتی اگر یک بازی هم انجام داده باشد، قابل احترام است، خصوصاً برخی بازیکنان که سال‌های زیادی در اینجا بودند، ولی اینکه اینجا باشند همه چیز خوب باشد و وقتی بیرون می‌روند حاشیه درست می‌کنند، دور از انصاف است و اتفاق خوبی نبود. ماندن یک بازیکن در تیم هیچ ربطی به سن و سال ندارد، ما بازیکنانی مثل سیدجلال و کریم باقری را داشتیم که به خاطر کیفیت‌شان سال‌های زیادی در پرسپولیس بودند و اینکه بعضی صحبت‌ها را می‌کنند که فلان بازیکن با 32 سال جذب شد، این موضوع ربطی به سن ندارد و به کیفیت بازیکن ربط دارد و نظر مربی و کادر فنی دارد. ما از کمال تشکر می‌کنیم. او زحمات زیادی برای پرسپولیس کشید، اما صحبت‌هایی که انجام داد خیلی غیرحرفه‌ای بود».

 

یحیی گل‌محمدی در واکنش به آخرین وضعیت میلاد سرلک و حضور احتمالی او در تیم ملی گفت: «اگر خوب باشد به تیم ملی دعوت خواهد شد و اگر بد باشد دعوت نمی‌شود و می‌رود سربازی و پادگان. نظر من روی سرلک این است که انقدر قوی باشد که دعوت شود تیم ملی. اصلا بحث دیگری نیست».

 

گل‌محمدی در بخش پایانی صحبت‌هایش در پاسخ به سوالی درباره شرایط حضور کریم باقری در کادرفنی پرسپولیس توضیح داد: «ببینید بحث کریم را امیدوارم مسئولان امر کمک کنند و این بحث باید زود برطرف شود. او از مفاخر و بزرگان فوتبال ایران است. من هم به او احتیاج دارم و جای او کسی را نگرفتم چون امیدوارم برگردد. من همچنان کسی دیگر را اضافه نمی‌کنم و منتظر کریم می‌مانم. امیدوارم با حسن نظر مسئولان انشالله برگردد. اطلاعی ندارم مدیریت باشگاه پیگیری کرده یا خیر اما خودم تا جایی که می‌توانم پیگیری می‌کنم».

50 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا