آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

پرونده جنجالی با تمدید معافیت سرلک بسته شد؛ خداحافظ سربازی

هافبک دفاعی پرسپولیس با توجه معافیت دریافتی از سازمان نظام‌وظیفه مشکلی برای همراهی سرخ‌پوشان پایتخت ندارد.

میلاد سرلک هافبک 28 ساله پرسپولیس در شرایطی در سالیان گذشته در قلب خط هافبک این تیم جای گرفت و نقش کلیدی در ترکیب پرسپولیس داشت که با توجه به عدم حضور در اردوی اخیر تیم ملی، او امروز (چهارشنبه) اول شهریورماه به نقطه پایان معافیتش از خدمت سربازی رسید. طبق قوانین سازمان نظام‌وظیفه، بازیکنان شاغل در لیگ برتر می‌توانند تا 28 سالگی از معافیت بهره ببرند و اگر بازیکن در اردوی ملی حضور پیدا کند، تا 30 سالگی امکان تمدید خدمت سربازی‌اش وجود دارد.

 

فرشید طاهری، مسئول کمیته نقل‌وانتقالات سازمان لیگ روز گذشته اعلام کرد که طبق نامه اخیر سازمان نظام‌وظیفه، سرلک تا اول شهریورماه می‌تواند از خدمت سربازی معاف باشد و بعد از آن باید خود را به این سازمان معرفی کند. در روزهای گذشته بحث حضور یا عدم حضور سرلک در فهرست جدید تیم ملی به میان آمد اما نکته مهم اینکه پیش از شروع اردوی جدید ملی، 2 هفته از رقابت‌های لیگ برتر قرار است برگزار شود که همین مسئله باعث شد تا آینده حضور میلاد سرلک در ترکیب سرخ‌پوشان پایتخت در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد.

 

رفع تعلیق با تمدید یک ماهه مجوز!

مدیران باشگاه پرسپولیس در روزهای گذشته در تلاش برای دریافت مجوز بازی میلاد سرلک بودند و امید داشتند که با وجود نامه‌نگاری انجام شده از سوی سازمان نظام‌وظیفه، همچنان امکان تمدید معافیت میلاد سرلک وجود داشته باشد تا این هافبک باتجربه بتواند تیمش را در دیدار فردا مقابل ذوب‌آهن اصفهان و البته مصاف با فولاد خوزستان همراهی کند. بعد از رایزنی‌های انجام شده، به نظر می‌رسد که تلاش پرسپولیسی‌ها به‌ثمر رسیده و شرایط آینده کاری میلاد سرلک از حالت تعلیق خارج شده است.

گروه نرم افزاری ماهور

 

طاهری، مسئول کمیته نقل‌وانتقالات سازمان لیگ با تایید تلاش‌های انجام شده از سوی مدیران باشگاه پرسپولیس توضیح داد که مشکل سرلک برطرف شده و مجوز فعالیت او در لیگ برتر یک ماه دیگر تایید شده است. گفته می‌شود در این‌باره پرسپولیسی‌ها مدرک تمدید مجوز این بازیکن تا تاریخ اول مهر 1402 را که از طرف سازمان نظام وظیفه صادر شده است، امروز به سازمان لیگ ارائه کردند تا مشکل سربازی سرلک موقتاً حل شود و این هافبک باتجربه بتواند همچنان در جمع شاگردان یحیی گل‌محمدی باقی بماند. البته که در این‌باره هنوز شفاف‌سازی از سوی باشگاه پرسپولیس انجام نشده تا علت تمدید معافیت سرلک در هاله‌ای از ابهام باشد.

 

معافیت که احتمالاً بازهم تمدید می‌شود!

میلاد سرلک در شرایطی تا پایان مهرماه با معافیت خدمت سربازی مواجه شده که اردوی تیم ملی در پیش است. طبق قوانین نظام‌وظیفه، در صورت دعوت به اردوی ملی، معافیت سرلک از سربازی 6 ماه دیگر تمدید خواهد شد که این مسئله بدان معناست که او حداقل تا پایان سال 1402 مشکلی برای همراهی پرسپولیس نخواهد داشت و می‌تواند همچنان در جمع شاگردان یحیی گل‌محمدی کار خود را پیش ببرد. گفته می‌شود که البته سرلک تلاش‌هایی برای معافیت خدمت سربازی به صورت دائم انجام داده اما فعلاً تلاش‌هایش ثمری نداشته است.

هافبک پرسپولیس در صورتی‌که در اردوهای آتی تیم ملی حضور داشته باشد، نهایتاً می‌تواند تا ششم فروردین ماه 1404 از معافیت ملی استفاده کند و بعد از آن باید خود را برای گذراندن خدمت سربازی آماده کند. البته که اگر او بتواند همچنان خود را در قامت یک هافبک نشان بدهد و در فهرست تیم ملی بماند و در صورتی‌که از فهرست تیم ملی در اردوهای پیش‌رو جا بماند، خطر جدایی از پرسپولیس و اعزام به خدمت سربازی او را تهدید می‌کند؛ خطری که فعلاً به نظر می‌رسد از هافبک پرسپولیس دور شده و با توجه به حضور قریب‌الوقوعش در فهرست تیم ملی، او احتمالا تا پایان سال جاری مشکلی برای همراهی سرخ‌پوشان پایتخت نخواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا