آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

حمله یحیی به مدیران سابق؛ فقط اسمی از مدیریت داشتند و هیچ‌کاری برای فوتبال ‌و ورزش نکردند!

سرمربی پرسپولیس نسبت به عدم حضور دوباره هواداران تیمش در ورزشگاه آزادی گلایه‌های تندی را مطرح کرد.

پرسپولیس در دومین بازی خانگی خود در لیگ بیست‌وسوم باید فردا (پنجشنبه) به مصاف ذوب‌آهن اصفهان برود. سرخ‌پوشان پایتخت در بازی قبلی خود در خانه مقابل آلومینیوم اراک بردی یک‌گله را به‌دست آورند و بعد از آن هم موفق شدند در تبریز، تراکتور را شکست بدهند. با توجه به دوئل رودرروی استقلال و سپاهان و احتمال توقف دو تیم در این مسابقه، سرخ‌پوشان پایتخت این فرصت را دارند تا در صورت شکست دادن حریف اصفهانی خود در مسابقه فردا به صدر جدول لیگ بیست‌وسوم صعود کنند و به تنهایی صدرنشین شوند.

 

یحیی گل‌محمدی به مانند هفته نخست بازهم در سازمان لیگ حضور پیدا نکرد و براساس برنامه‌ریزی انجام شده از سوی مسئولان باشگاه پرسپولیس، او در سالن کنفرانس ورزشگاه شهید کاظمی تهران که محل برگزاری تمرینات پرسپولیس است و ورزشگاه خانگی سرخ‌پوشان پایتخت محسوب می‌شود، در مقابل خبرنگاران و اصحاب رسانه نشست و به سوالات آن‌ها درباره مسابقه فردا پاسخ داد. بخش مهمی از صحبت‌های گل‌محمدی درباره غیبت تماشاگران در مسابقه فردا (پنجشنبه) بود و او نسبت به این موضوع گلایه‌های شدیدی را مطرح کرد.

 

انگیزه بازیکنان‌مان فراتر از حد تصور است

سرمربی پرسپولیس در بخش ابتدایی صحبت‌هایش با اشاره به شرایط تیمش گفت: «امیدوارم فردا روز خوب و بازی خوبی برای ما باشد. بازی حساسی است ولی همه بازی‌ها برای ما مثل فینال هستند. بازی فردا هیچ فرقی با فینال حذفی یا بازی آخر لیگ برتر ندارد. امسال سال سختی است و باید سعی کنیم امتیازها را جمع کنیم. برای قهرمان شدن باید انگیزه خوبی داشته‌ باشیم. بازیکنان با همه مشکلاتی که دارند خوب تمرین می‌کنند و تمرکز خوبی دارند و انگیزه‌شان فراتر از چیزی است که تصور می‌شود».

 

گل‌محمدی با اشاره به وضعیت تیم ذوب‌آهن توضیح داد: «مقابل تیمی بازی داریم که تیم خوبی است. ذوب‌آهن هفته قبل نشان داد که تیم با کیفیتی است و بازیکنان جوان خوبی خصوصا در حمله دارد. فردا روز سختی برای ماست. از آن طرف نبود هوادار می‌تواند مزید بر علت باشد. نبودن آنها به ضرر ماست. چه موقع می‌خواهند به زمین بیایند خبر نداریم».

 

یحیی گل‌محمدی با گلایه‌ای تند نسبت به عدم حضور تماشاگران در ورزشگاه گفت: «نقطه ضعف بزرگی برای فوتبال ما و برای کسانی است که باعث و بانی این اتفاق شده‌اند. زیرساخت را نتوانسته‌اند بعد از سال‌ها برای هواداران به وجود بیاورند. فقط اسم مدیریت داشته‌اند وگرنه کاری برای فوتبال و ورزش نکرده‌اند. امیدوارم بازی خوبی باشد و امیدوارم سه امتیاز را بگیریم. همیشه به بازیکنان گفته‌ام بازی پیش رو بازی حساسی است. مطمئنم بازی جذابی برای هر دو تیم می‌تواند باشد».

 

سلمانی باید اراده داشته باشد به سطح اول فوتبال ایران برسد

گل‌محمدی در واکنش به اینکه او فردا می‌تواند با شکست دادن ذوب‌آهن اصفهان به رکورد 100 پیروزی در دوران سرمربیگری‌اش در پرسپولیس برسد گفت: «به خدا چیزهایی که می‎‌گویید را اولین‌بار است که می‌شنوم. اصلا به این که چه رکوردی می‌زنیم و چه رکوردی ثبت می‌شود فکر نمی‌کنیم. باید متمرکز برای برد در بازی فردا باشیم. نمی‌دانم چه اتفاقاتی رخ می‌دهد و قابل پیش‌بینی نیست. تنها چیزی که درباره آن مطمئن هستم اینکه بازیکنان ما با انگیزه بالا وارد زمین خواهند شد و امیدوارم تلاش‌شان به‌ثمر بنشیند».

 

سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت درباره جدایی مهدی عبدی و جذب یاسین سلمانی توضیح داد: «درباره بازیکنان جدا شده صحبتی ندارم اما یاسین سلمانی در این چند جلسه تمرینی به ما نشان داد کیفیت و انگیزه بالایی دارد اما کار زیادی دارد و باید سرسختی بیشتری در بازی داشته باشد و بتواند کیفیتی که دارد را نشان بدهد. ما این فضا را برای او مهیا خواهیم کرد. خودش هم باید اراده داشته باشد که به سطح اول فوتبال ایران برسد».

باید بازیکنی بخریم که بار از روی دوش تیم بردارد

یحیی گل‌محمدی در پاسخ به سوالی درباره جذب مهاجم خارجی گفت: «ما بازیکنی را اضافه خواهیم کرد که بدانیم به تیم کمک می‌کند. اینکه از سر ناچاری مهاجم خارجی بخریم، تجربه خوبی برای ما نبوده و باید بازیکنی بخریم که بار از روی دوش تیم بردارد. دنبال این هستیم که اگر بتوانیم با توجه به محدودیت‌های زیادی که باشگاه دارد سراغ بازیکن برویم. بازیکن باکیفیت گران است و محدودیت اجازه نمی‌دهد، در هر صورت نیم‌نگاهی داریم و دنبال این هستیم که تیم را در خط حمله تقویت کنیم. نام یک مهاجم را به باشگاه دادم که بند جدایی او خیلی زیاد بود و این اتفاق نیفتاد».

 

سرمربی پرسپولیس در واکنش به منتفی‌شدن جذب دروازه‌بان برزیلی گفت: «فعلاً منتفی است، به این دلیل که اولویت‌مان در صورتی که بخواهیم هزینه کنیم برای بازیکن دیگری است. برای پست دروازه‌بانی نگران هستیم؛ ولی دو دروازه‌بان جوان خوب داریم که بی‌تجربه هستند. شرایط مالی باشگاه اجازه نمی‌دهد بازیکن خارجی اضافه کنیم».

 

سخت‌ترین کار در جامعه فوتبال بازی کردن است

گل‌محمدی درباره شرایط تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا و شکست تراکتور تبریز در مرحله‌ پلی‌آف گفت: «نگاهی که در کشورهای عربی به فوتبال وجود دارد با نگاهی که مدیران ما دارند، خیلی متفاوت است. آن‌ها به فوتبال به عنوان یک صنعت و پدیده اجتماعی نگاه می‌کنند که باعث نشاط، شادی و انگیزه در جوانان می‌شود. اما نگاه ما گذرا، از بالا به پایین و با منت به فوتبالیست‌ها است. می‌گوییم شما پول زیاد می‌گیرید و چند وقت پیش هم یکی از این رسانه‌ها در مورد فوتبالیست‌ها و باشگاه پرسپولیس و استقلال، کلماتی مثل مفت‌خور استفاده کرد!»

 

سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت با گلایه‌ از صحبت‌های مطرح شده درباره فوتبالیست‌ها گفت: «آن‌ها آدرس اشتباه می‌دهند. فوتبالیست و ورزشکاران نان حلال می‌خورند، سخت‌ترین کار در جامعه فوتبال بازی کردن است. کسی که این مطلب را نوشته، اگر 10 دقیقه توانست این‌گونه ورزش کند، مطلب بزند. شما اصلا حق ندارید به فوتبالیست‌ها توهین کنید و واقعا انتظار دارم که مدیران فدراسیون فوتبال از فوتبالیست‌ها دفاع کنند. الان این حرف‌ها را می‌زنند و بعد حرف‌های زشت‌تری می‌زنند. شما متولی فوتبال هستید و باید از حق فوتبالیست‌ها دفاع کنند.اجازه ندهید در مورد فوتبالیست‌ها این‌طور بی‌ادبانه صحبت کنند چون واقعا حق فوتبالیست‌هایمان نیست».

 

یحیی گل‌محمدی در ادامه گلایه‌های تند خود گفت: «ما مفت‌خور نیستیم، مفت‌خور کسی است که از منابع و ثروت مردم دزدیدند و در کانادا و آمریکا زندگی می‌کنند. از آن‌ها بنویسید، آدرس اشتباه ندهید، ما هرکدام‌مان 4-3 خانواده را نان می‌دهیم و حمایت می‌کنیم. همه اهالی فوتبال باید متوجه باشند که این افراد می‌خواهند ریشه فوتبال را بزنند و نشاط را از مردم بگیرند. دوست دارند همه مردم ناراحت باشند و گریه کنند. من سوالم این است که چرا مدیران فدراسیون صحبت نمی‌کنند و از حق فوتبالیست‌ها دفاع نمی‌کنند؟ خودِ مربیان و فوتبالیست‌ها هم باید بیایند و حرف بزنند. اگر می‌دانستم چه کسی این مطلب را نوشته، واقعا با او برخورد می‌کردم. حواس‌تان را جمع کنید!»

ما قهرمان شده‌ایم و باید در سرمان بزنیم که نتوانستیم آپشن را بدهیم

سرمربی پرسپولیس در واکنش به اینکه آیا بین او و مدیریت باشگاه اختلافی وجود دارد و مشکلات قبلی حل شده است، پاسخ داد: «مشکلات‌مان کماکان ادامه دارد. البته الان چون قبل بازی با ذوب‌آهن است، نمی‌خواهم درباره بسیاری از مسائل صحبت کنم اما دیدم برخی از مدیران باشگاه درباره مشکلات صحبت کرده بودند. الان وقت انجام این صحبت‌ها نبود و باید چند ماه پیش می‌گفتید که فلان باشگاه بودجه بیشتری دارد. کاملاً مشکلات کنونی تیم ما قابل پیش‌بینی بود و هیچ اتفاق خاصی نیفتاده و ارتباطی هم با مدیران نداشتم که بپرسم ببینم به کجا می‌رسد».

 

گل‌محمدی درباره صحبت اخیر بازیکنان تیمش گفت: «بازیکنان ما بعد از بازی تراکتور بعد از مدت‌ها در مورد مشکلات‌شان صحبت کردند. آپشن جزوی از قرارداد است. مسلماً وقتی شما قهرمان نشوید، آپشن هم نمی‌گیرید و حق تیمی که قهرمان شده این است که آپشن قرارداد خود را دریافت کند. این‌طور نگویند که آپشن تیم اضافه است. در این میان، خیلی از تیم‌ها هستند برای اینکه یکی از این جام‌ها را بگیرند، حاضرند صدها میلیارد هزینه کنند. آن‌وقت ما قهرمان شده‌ایم و باید در سرمان بزنیم که نتوانستیم آپشن را بدهیم!»

 

صحبتی برای بازگشت آل‌کثیر انجام نشده است

یحیی گل‌محمدی در واکنش به نیمکت‌نشینی گیورگی گولسیانی و احتمال استفاده از 3 مدافع گفت: «من چنین نظر و تصمیمی ندارم که با سه دفاع بازی کنم. گیورگی (گولسیانی) جزو برترین بازیکنان از نظر فنی و شخصیتی بود. اینکه دو بازی به میدان نرفته، این‌طور نیست که او را فراموش کنیم. ما روی بازیکنان جوان‌مان هم حساب کرده‌ایم و برای بازی‌های سخت پیش‌رو به همه بازیکنان احتیاج داریم. از اینکه گولسیانی و سایر بازیکنانی که برای قهرمانی تیم‌مان تلاش کردند، در کنارمان هستند خوشحال‌کننده است و حالاحالاها با آن‌ها کار داریم».

 

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوالی خبرنگاری درباره بازگشت احتمالی عیسی آل‌کثیر به پرسپولیس، پاسخ کوتاهی داد و گفت: «چنین صحبتی انجام نشده است و وقتی هیچ پیشنهاد و صحبتی نیست، من هم اصلا در باره آن فکر نمی‌کنم». در ادامه گل‌محمدی قرعه مدنظرش در لیگ قهرمانان آسیا و میزبانی پرسپولیس در ورزشگاه آزادی گفت: «باید منتظرقرعه‌کشی بمانیم. تیم‌های قوی و خوبی در فصل جدید رقابت‌ها هستند و وقتی سید چهار را با سید یک مقایسه کنید، فرقی ندارد. تیم سرسخت پرشماری در این رقابت‌ها حضور دارند و مطمئنم با دشواری خاص خودش روبرو خواهیم بود. ما انگیزه زیادی داریم، هرچند که به لحاظ امکاناتی به گرد پای آن‌ها نمی‌رسیم اما از لحاظ تعصب و غیرت دو بار توانستیم به فینال برسیم و امیدوارم بازهم با تیم‌های خارجی روبرو شویم. درباره میزبانی‌مان هم که فوتبال هیچ‌وقت برای مسئولان اولویت نبوده که از لحاظ ساختار و امکانات بهتر شود. فقط دنبال این هستیم لیگ برگزار شود و تمام شود».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا