آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

سپاهان ۱-۱ ملوان : دومین برد پرسپولیس در یک هفته!

صد و دو دقیقه بازی نفس‌گیر و پر التهاب ملوان و سپاهان با تساوی به پایان رسید تا هفته عالی پرسپولیس تکمیل شود.

پرسپولیس روز گذشته در حساس‌ترین تقابل هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال ایران توانست در دربی پایتخت از سد استقلال بگذرد تا با این پیروزی، شاگردان یحیی گل‌محمدی با انجام یک بازی بیشتر نسبت به سپاهان به صدر جدول صعود کنند. بعد از این برتری به‌دست آمده برای پرسپولیس، همگان در انتظار برگزاری سایر دیدارهای هفته بیست‌‌وهفتم بودند تا سرنوشت تیم صدرنشین در پایان این هفته از رقابت‌ها مشخص شود.

 

تراکتور تبریز روز گذشته با یک گل پیکان را شکست داده و صنعت‌نفت آبادان هم در خانه برابر نساجی مازندران بردی 4 گله را به‌دست آورده بود. هوادار تهران و گل‌گهر سیرجان هم اولین تساوی هفته بیست‌وهفتم را روز گذشته در تهران رقم زدند. در ادامه دیدارهای هفته بیست‌وهفتم، امروز در اراک، آلومینیوم مقابل ذوب‌آهن اصفهان به تساوی بدون گل رضایت داد و مس رفسنجان توانست در دربی استان کرمان با یک گل مس کرمان را شکست بدهد تا نوبت به انجام 2 تقابل پایانی هفته برسد. سپاهان اصفهان از ساعت 18:30 در خانه میزبان ملوان بندرانزلی بود و از ساعت 19:30 هم در آخرین تقابل هفته، دربی استان خوزستان میان تیم‌های فولاد خوزستان و نفت مسجدسلیمان در ورزشگاه شهدای فولاد اهواز آغاز شد.

 

«زارع» فرمول امتیاز گرفتن از سپاهان را می‌داند!

سپاهان اصفهان بعد از آنکه روز گذشته صدر جدول را از دست داد، امروز به دنبال آن بود تا بتواند در دیدار خانگی مقابل ملوان بندرانزلی به پیروزی برسد و بار دیگر بالاتر از سرخابی‌های پایتخت صدرنشین جدول شود. شاگردان ژوزه مورایس در شرایطی باید مقابل ملوان قرار می‌گرفتند که در 5 بازی اخیر خود در لیگ برتر توانسته بودند 4 برد به‌دست بیاورند اما با این‌حال تساوی در بازی رفت مقابل ملوان بندرانزلی باعث شده بود تا سپاهانی‌ها دلهره از دست دادن امتیاز را داشته باشند.

گروه نرم افزاری ماهور

 

ملوانی‌ها هم بعد از 8 هفته ناکامی در کسب پیروزی به دنبال آن بودند تا بتوانند بار دیگر مقابل سپاهان شگفتی‌ساز شوند و از اصفهان با امتیاز به انزلی بازگردند. کمیته داوران برای قضاوت این مسابقه، مهدی سیدعلی را به عنوان داور اول انتخاب کرده بود و با قضاوت سیدعلی، 2 تیم از ساعت 18:30 کار خود را در ورزشگاه مملو از جمعیت نقش جهان اصفهان آغاز کردند.

 

طلایی‌پوشان اصفهانی مطابق انتظار بازی را تهاجمی آغاز کردند و در دقیقه 5، امید نورافکن به شکلی مشکوک در محوطه جریمه ملوان سرنگون شد که داور مسابقه حرکت نورافکن را شبیه‌سازی دانست و به او اخطار داد. در ادامه، اولین موقعیت جدی بازی توسط سهیل فداکار ایجاد شد که شوت مهاجم ملوان را پیام نیازمند به کرنر فرستاد. بعد از این موقعیت برای ملوانی‌ها، توپ‌ومیدان در اختیار بازیکنان سپاهان قرار گرفت و آن‌ها درصدد رسیدن به گل برتری بودند.

 

شاگردان ژوزه مورایس با حملات یکپارچه و پردامنه به دنبال رسیدن به گل برتری بودند اما نظم دفاعی خوب ملوان در نیمه نخست باعث شد تا با وجود خلق چند موقعیت جدی گلزنی، سپاهانی‌ها در رسیدن به گل برتری ناکام باشند. ایمان صادقی در دروازه ملوان نمایش درخشانی داشت و با چند مهار دیدنی مانع فروپاشی دروازه تیمش شد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

 

سپاهانی‌ها به مانند نیمه نخست در نیمه دوم هم تیم برتر زمین مسابقه بودند و بازی را تهاجمی آغاز کردند که در دقیقه 54، یک فرصت ایده‌آل گلزنی برای طلایی‌پوشان به‌دست آمد اما بی‌دقتی ایگور کاتاتو باعث شد تا همچنان نتیجه بازی بدون گل مساوی باقی بماند و وینگر برزیلی در مقابل دروازه ملوان ناکام در گلزنی بود و در ادامه ضربه آکروباتیک شهریار مغانلو راه به جایی نبرد.

 

شهریار مغانلو که تقلای زیادی برای ثبت گل برتری تیمش در مسابقه امشب داشت، سرانجام در دقیقه 59 روی ارسال زیبای رامین رضاییان از روی نقطه کرنر بالاتر از دستان ایمان صادقی موفق به گلزنی برای سپاهان شد تا گل اول بازی به سود طلایی‌پوشان اصفهانی به‌ثبت برسد. بعد از رسیدن به گل برتری، شاگردان ژوزه مورایس به دنبال مدیریت بازی بودند تا بتوانند از گل زده خود حراست کنند و با پاس‌کاری‌های متعدد تلاش‌شان بر این بود که بتوانند سد دفاعی ملوان را بشکنند و به گل دوم برسند.

شاگردان مازیار زارع توانستند در خط دفاعی بعد از دریافت گل اول، ایستادگی خوبی از خود نشان بدهند و در دقیقه 86، ارسال میلاد شعبانلو با تاثیرگذاری علیرضا خوش‌کفا در محوطه جریمه سپاهان همراه شد و اشتباه در آفسایدگیری باعث شد تا سهیل فداکار در موقعیتی تک‌به‌تک با پیام نیازمند به توپ برسد و گل تساوی را وارد دروازه طلایی‌پوشان اصفهانی کرد. بعد از گل تساوی ملوان، ژوزه مورایس تصمیم به انجام تغییرات تهاجمی در ترکیب تیمش گرفت تا بلکه مجدداً پیروزی به اردوی سپاهان بازگردد اما با وجود تلاش‌های انجام شده، حملات پردامنه طلایی‌پوشان نتیجه‌ای نداشت تا یکی از حساس‌ترین تقابل هفته بیست‌وهفتم با نتیجه تساوی 1-1 به پایان برسد.

 

سپاهان با توقف غیرمنتظره در مسابقه خانگی امشب، در جدول رده‌بندی 56 امتیازی شد و در جایگاه دوم جدول باقی ماند و نتوانست صدر جدول را از پرسپولیس پس گیرد. طلایی‌پوشان اصفهانی بعد از این تساوی، باید خود را مهیای حضور در دیدار هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر مقابل نفت مسجدسلیمان کنند؛ مسابقه‌ای که روز جمعه پانزدهم اردیبهشت‌ماه برگزار خواهد شد. ملوان بندرانزلی هم برای نهمین بازی پیاپی ناکام در کسب پیروزی بود اما آن‌ها توانستند به مانند بازی رفت از سپاهان امتیاز بگیرند تا شاگردان مازیار زارع با 26 امتیاز در جایگاه دوازدهم جدول باقی بمانند. ملوانی‌ها در دیدار بعدی خود در لیگ برتر باید روز جمعه پانزدهم اردیهشت‌ماه در خانه مقابل مس رفسنجان قرار گیرند.

 

نفت (MIS) در یک‌قدمی سقوط به لیگ یک

فولاد خوزستان و نفت مسجدسلیمان برگزارکننده سومین دربی هفته بیست‌وهفتم و البته آخرین مسابقه این هفته از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران بودند. فولادی‌ها بعد از کسب 7 امتیاز در 3 مسابقه اخیرشان درصدد آن بودند تا بتوانند دربی خوزستان را هم به سود خود به پایان ببرند و به روزهای خوب‌شان تحت هدایت علیرضا منصوریان ادامه بدهند. در آن‌سوی میدان، نفت مسجدسلیمان هفته گذشته بردی امیدوارکننده مقابل ذوب‌آهن اصفهان داشت و امروز شاگردان ابراهیم اشکش قصد داشتند تا با زمین‌گیر کردن حریف هم‌استانی در اهواز، شانس بقای‌شان در لیگ بیست‌ودوم را دوچندان کنند.

 

حسین زیاری قضاوت مسابقه حساس امروز را عهده‌دار بود و از ساعت 19:30 به میزبانی ورزشگاه شهدای فولاد اهواز، 2 تیم کار خود را آغاز کردند. در نیمه نخست برخلاف انتظارها، تیم برتر زمین مسابقه نفت مسجدسلیمان بود و شاگردان ابراهیم اشکش توانستند نمایش تهاجمی را از خود نشان بدهند اما با وجود خلق چند موقعیت گلزنی، درخشش کریستوفر کنت در درون دروازه فولاد خوزستان باعث شد تا حملات نفتی‌ها به سرانجام نرسد و نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.

 

قرمزپوشان اهوازی برخلاف نیمه نخست، در نیمه دوم شروع بهتری از حریف خود داشتند و محمدامین حزباوی در آستانه باز کردن دروازه نفت مسجدسلیمان قرار داشت که ضربه او در دقیقه 49، از روی خط دروازه برگشت داده شد. بعد از موقعیت، آریا بزرگر به شکلی مشکوک در محوطه جریمه فولاد سرنگون شد اما داور مسابقه دستور به ادامه بازی داد که این تصمیم او مورد اعتراض کادرفنی نفت مسجدسلیمان قرار گرفت. حزباوی که به دنبال گلزنی برای تیمش بود، بار دیگر خود را به محوطه جریمه نفت رساند و توانست از غفلت مدافعان حریف استفاده کند و در دقیقه 58 گل برتری فولاد را وارد دروازه سینا بختیاری‌نسب کرد.

 

فولادی‌ها بعد از رسیدن به گل برتری همچنان مالک توپ‌ومیدان را در اختیار داشتند و به دنبال گل دوم بودند که در موقعیتی تک‌به‌تک، آلکس آلگریا فرصت ایده‌آلی را از دست داد و در مقابل دروازه نفت مسجدسلیمان موفق به گلزنی نشد تا همچنان حساب کار یک بر صفر به سود شاگردان علیرضا منصوریان باقی بماند. در دقیقه 84، بار دیگر یک صحنه مشکوک به پنالتی در محوطه جریمه فولاد خوزستان رخ داد که این‌بار هم حسین زیاری اعتقادی به پنالتی نداشت که این تصمیم جنجالی او بار دیگر باعث ایجاد تنش در جریان برگزاری مسابقه شد. شاگردان اشکش در دقایق پایانی مسابقه تلاش زیادی برای ثبت گل تساوی انجام دادند اما ناکام بودند تا با تک‌گل محمدامین حزباوی، فولاد بتواند دربی استان خوزستان را به سود خود به پایان ببرد.

شاگردان منصوریان با کسب سومین پیروزی در 4 بازی گذشته توانستند در جدول رده‌بندی 38 امتیازی شوند و جایگاه هفتم جدول را از تیم آلومینیوم اراک پس گرفتند. نفت مسجدسلیمان هم با تحمل هفدهمین شکست فصل، با 16 امتیاز در قعر جدول باقی ماند تا شاگردان ابراهیم اشکش در یک‌قدمی سقوط به لیگ یک قرار گیرند. در هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر فوتبال ایران، فولاد خوزستان روز جمعه پانزدهم اردیبهشت‌ماه در اصفهان میهمان ذوب‌آهن است و در همان روز، نفت مسجدسلیمان در دیداری خانگی باید برابر سپاهان اصفهان قرار گیرد.

 

نتایج کامل هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال ایران

یکشنبه سوم اردیبهشت‌ماه

 

تراکتور تبریز 1-0 پیکان تهران

 

پرسپولیس 1-0 استقلال

 

هوادار تهران 1-1 گل‌گهر سیرجان

 

صنعت‌نفت آبادان 4-0 نساجی مازندران

 

دوشنبه چهارم اردیبهشت‌ماه

 

آلومینیوم اراک 0-0 ذوب‌آهن اصفهان

 

مس رفسنجان 1-0 مس کرمان

 

سپاهان اصفهان 1-1 ملوان بندرانزلی

 

فولاد خوزستان 1-0 نفت مسجدسلیمان

 

هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی به پایان رسید که در صدر جدول یک تغییر مهم رخ داد و پرسپولیس توانست با پیروزی در دربی پایتخت با 57 امتیاز صدرنشین شود و سپاهان اصفهان با توقف در دیدار خانگی مقابل ملوان بندرانزلی در جایگاه دوم جدول قرار گرفت. استقلال هم با شکست برابر حریف سنتی‌اش در جدول رده‌بندی 55 امتیازی باقی ماند و نسبت به هفته گذشته یک پله در جدول پایین‌تر آمد و رتبه سوم حضور یافت. در قعر جدول هم نفت مسجدسلیمان با 16 امتیاز تیم شانزدهم است و بالاتر از این تیم، رقابت تنگاتنگی برای بقا بین تیم‌های صنعت‌نفت آبادان با 20 امتیاز و مس کرمان با 21 امتیاز وجود دارد.

 

لیگ برتر فوتبال ایران به واسطه برگزاری مسابقات مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی به استقبال تعطیلاتی کوتاه‌مدت رفت و هفته بیست‌وهشتم رقابت‌ها، روزهای جمعه و شنبه (پانزدهم و شانزدهم اردیبهشت‌ماه) دنبال خواهد شد. گفتنی است که در مهم‌ترین دیدارهای مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی، شنبه نهم اردیهشت‌ماه، استقلال در جم میهمان تیم پارس‌جنوبی است و روز یکشنبه دهم اردیبهشت‌ماه در ورزشگاه آزادی تهران، پرسپولیس مقابل گل‌گهر سیرجان قرار می‌گیرد.

62 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا