آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

تصمیم نهایی برای بازی جنجالی هفته؛ پیکان در آزادی میزبان پرسپولیس شد!

شورای تامین استان تهران رأی به برگزاری تقابل تیم‌های پیکان و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی داد.

پیکان و پرسپولیس در یکی از مهم‌ترین تقابل هفته‌های بیست‌وهشتم لیگ برتر فوتبال ایران، روز شنبه (شانزدهم اردیبهشت‌ماه) از ساعت 18 باید به مصاف هم بروند. در 2 هفته گذشته، اخبار و شایعات متعددی پیرامون برگزاری این مسابقه حساس در فضای رسانه‌ای مطرح شد و اولین خبر درباره محل برگزاری این مسابقه، مرتبط با میزبانی ورزشگاه انقلاب کرج از نبرد شاگردان مجتبی حسینی و یحیی گل‌محمدی بود که با توجه به مخالفت مسئولان استانی، میزبانی پیکان از تیم پرسپولیس در کرج منتفی شد.

 

خودروسازان بعد از منتفی‌شدن میزبانی از پرسپولیس در کرج، پیشنهاد میزبانی از سرخ‌پوشان پایتخت در ورزشگاه پاس قوامین را دادند که طرح میزبانی در ورزشگاه پاس قوامین یا همان دستگردی در حالی به میان آمد که این ورزشگاه به واسطه مشکلات زیرساختی و مخالفت شورای تامین، حق میزبانی از تماشاگران را ندارد. مدیران باشگاه پرسپولیس در واکنش به میزبانی ورزشگاه پاس قوامین از دیدار تیم‌شان با پیکان، مخالفت صریح خود را اعلام کردند و مدعی شدند که آن‌ها در هفته بیست‌وهشتم تنها با حضور تماشاگران به میدان خواهند رفت.

 

تهدید پرسپولیسی‌ها گره‌گشا بود

رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد که این باشگاه آماده است شرایط حضور تیم فوتبال خود در سایر استان‌ها را هم فراهم کند اما آن‌ها تنها در حضور تماشاگران خود به مصاف پیکان می‌روند. همچنین در روزهای گذشته، موضوع پیشنهاد باشگاه پرسپولیس به باشگاه پیکان در زمینه برگزاری مسابقه به میزبانی ورزشگاه آزادی مطرح بود و سرخ‌پوشان پایتخت این‌طور پیشنهاد خود را عرضه کرده بودند که با توجه به استقبال چشمگیر هواداران، سود مالی خوبی این مسابقه می‌تواند برای پیکانی‌ها داشته باشد.

 

ابراهیم شکوری قائم‌مقام باشگاه پیکان در آخرین مصاحبه خود اعلام کرده بود که این باشگاه تابع تصمیمات سازمان لیگ و نهادهای ذی‌صلاح است و سرانجام در شرایطی که همگان چشم‌انتظار تصمیم نهایی شورای تامین استان تهران بودند، رأی نهایی درباره محل برگزاری تقابل تیم‌های پیکان تهران و پرسپولیس تهران از سوی شورای تامین صادر و اعضای این شورا با برگزاری این مسابقه در ورزشگاه پاس قوامین مخالفت کردند.

 

سازمان لیگ حرف آخر را زد

سازمان لیگ با توجه به آیین‌نامه برگزاری مسابقات، می‌تواند در صورت مناسب نبودن شرایط برگزاری 2 گزینه پیشنهادی تیم میزبان، مستقلاً در این زمینه تصمیم‌گیری کند که بعد از بررسی‌های انجام شده، سرانجام مجوز برگزاری بازی تیم‌های پیکان تهران و پرسپولیس تهران به میزبانی ورزشگاه آزادی تهران صادر شد تا 2 تیم روز شنبه شانزدهم اردیبهشت‌ماه از ساعت 18 در این ورزشگاه مسابقه حساس خود را برگزار کنند. شورای تامین استان تهران هم موافقت خود را در زمینه برگزاری مصاف تیم‌های پیکان و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی اعلام کند تا رسماً مانعی در زمینه برگزاری این مسابقه به میزبانی این ورزشگاه وجود نداشته باشد.

 

گفتنی است که ورزشگاه آزادی تهران در جریان برگزاری مسابقات هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر، فردا (جمعه) پانزدهم اردیبهشت‌ماه میزبان تقابل تیم‌های استقلال و صنعت‌نفت آبادان است و حالا با توجه به تصمیم جدید سازمان لیگ، این ورزشگاه در حال بازسازی باید برای دومین روز متوالی از مسابقات لیگ برتر میزبانی کند که مطمئنا کیفیت چمن ورزشگاه می‌تواند تحت‌تاثیر قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا