آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

پیکان ۰-۱ پرسپولیس؛ بازگشت سرخ‌ها به صدر با پنالتی «ترابی»

سرخ‌پوشان پایتخت در یک بازی سخت و نفس‌گیر موفق شدند با گلزنی مهدی ترابی به پیروزی برسند.

هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر فوتبال ایران روز گذشته آغاز شد که در مهم‌ترین دیدارها، سپاهان در مسجدسلیمان توانست با 2 گل از سد نفت بگذرد و در ورزشگاه آزادی تهران، استقلال مقابل صنعت‌نفت آبادان متوقف شد تا آبی‌پوشان پایتخت از کورس قهرمانی عقب بمانند و سپاهان با انجام یک بازی بیشتر نسبت به پرسپولیس به صدر جدول صعود کرد. شاگردان یحیی گل‌محمدی برای بازپس‌گیری صدر جدول، امروز (شنبه) باید در دیداری بیرون از خانه که البته به میزبانی ورزشگاه آزادی تهران به انجام می‌رسید، مقابل پیکان تهران قرار می‌گرفتند.

 

سرخ‌پوشان پایتخت بعد از 5 برد پیاپی در لیگ برتر و جام حذفی، در سودای بازپس‌گیری صدر جدول بودند و پیکانی‌ها هم با انگیزه تکرار نتیجه دور رفت و متوقف‌کردن دوباره پرسپولیس در ورزشگاه آزادی، پا به مسابقه امروز گذاشته بودند. خودروسازان در 10 بازی اخیر خود در لیگ برتر تنها یک پیروزی به‌دست آورده بودند اما امید داشتند تا بتوانند با شگفتی‌سازی سد راه صدرنشینی دوباره سرخ‌پوشان پایتخت شوند.

 

ترکیب پیکان

 

محمدرشید مظاهری، بهروز نوروزی‌فرد، میلاد بدرقه، محمدعلی کاظمی، امیر طاهر، منصور باقری (از دقیقه 84: تیتو اوکلو)، محمدجواد آزاده (از دقیقه 68: مهدی لیموچی)، غلامرضا ثابت‌ایمانی، محمدمهدی لطفی (از دقیقه 84: عرفان گلشنی)، ابراهیم صالحی (از دقیقه 68: ساسان حسینی) و شرزود تمیروف (از دقیقه 78: علی زارعی)

 

سرمربی: مجتبی حسینی

 

ترکیب پرسپولیس 

 

علیرضا بیرانوند، فرشاد فرجی، مرتضی پورعلی‌گنجی، دانیال اسماعیلی‌فر، علی نعمتی (از دقیقه 46: لیاندرو پریرا)، سینا اسدبیگی، سروش رفیعی، مهدی ترابی (از دقیقه 90: محمد عمری)، سعید صادقی (از دقیقه 70: امید عالیشاه)، وحید امیری و عیسی آل‌کثیر (از دقیقه 58: مهدی عبدی (از دقیقه 90: گیورگی گولسیانی))

 

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

 

مجتبی حسینی با وجود شکست 3 گله تیمش در جام حذفی مقابل نساجی مازندران، تصمیم گرفت تا به ترکیب تیمش دست نزند و با توجه به فهرست بلندبالای مصدومان تیم پیکان، خودروسازان با همان ترکیب اولیه دیدار با نساجی در مسابقه امروز حضور پیدا کردند که تقابل محمدرشید مظاهری دروازه‌بان سابق استقلال و شرزود تمیروف مهاجم سابق پرسپولیس با سرخ‌پوشان پایتخت از نکات جالب‌توجه ترکیب خودروسازان بود.

 

یحیی گل‌محمدی هم بعد از برد پرسپولیس در جام حذفی مقابل گل‌گهر، تصمیم به تغییر حداقلی در ترکیب تیمش گرفت و سینا اسدبیگی جانشین میلاد سرلکِ محروم شد و در سایر پست‌ها، تغییری در ترکیب سرخ‌ها به چشم نمی‌خورد. گیورگی گولسیانی و کمال کامیابی‌نیا با گذر از مصدومیت به فهرست 20 نفره تیم‌شان برای مسابقه امروز رسیدند اما با صلاحدید یحیی گل‌محمدی جایی در ترکیب اولیه پرسپولیس نداشتند.

 

دو تیم پیکان و پرسپولیس بعد از گذراندن یک هفته پرماجرا و پرحاشیه، سرانجام از ساعت 18:05 با قضاوت موعود بنیادی‌فر و در شرایطی که بیش از 20 هزار علاقه‌مند به تیم پرسپولیس در ورزشگاه آزادی حضور داشتند، کار خود را آغاز کردند. شاگردان یحیی گل‌محمدی مسابقه امروز را بهتر آغاز کردند و با مالکیت مطلق بر توپ‌ومیدان در تلاش بودند تا بتواند با پاس‌کاری‌های متوالی روزنه‌ای به دروازه پیکان پیدا کرده و به گل برتری برسند.

سرخ‌پوشان پایتخت در نیمه نخست پاس‌کاری‌های پرشماری انجام دادند اما نگاهی به آمار و ارقام نشان می‌دهد که شاگردان یحیی گل‌محمدی در خلق موقعیت گلزنی ناکام بودند و نظم خوب خط دفاعی خودروسازان باعث شد تا حملات پرسپولیسی‌ها راه به جایی نبرد. مدافعان پیکان به ویژه امیر طاهر و بهروز نوروزی‌فرد در نیمه نخست نمایش درخشانی داشتند و همین مسئله باعث شد تا در نیمه اول شوتی در چارچوب دو تیم به‌ثبت نرسد. پیکانی‌ها با سماجت ابراهیم صالحی و شرزود تمیروف در تلاش برای خلق موقعیت گلزنی روی دروازه پرسپولیس بودند که ضربات آن‌ها هم تغییری در نتیجه نیمه اول مسابقه امروز ایجاد نکرد تا در پایان یک نیمه سرد و بی‌روح، دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شوند.

 

سرمربی پرسپولیس بعد از نمایش دور از انتظار تیمش در فاز تهاجمی در نیمه نخست، در بین دو نیمه به سراغ انجام تغییری تهاجمی رفت و لیاندرو پریرا به جای علی نعمتی وارد ترکیب سرخ‌پوشان پایتخت شد. بعد از حضور پریرا در ترکیب پرسپولیس، شاگردان گل‌محمدی با شمایلی تهاجمی‌تر در نیمه دوم در زمین مسابقه حاضر شدند و با حملات پردامنه روی دروازه پیکان به دنبال رسیدن به گل برتری بودند.

 

فرشاد فرجی مدافع پیش‌تاخته پرسپولیس در دقیقه 53 با شوتی خطرناک دروازه پیکان را تهدید کرد. در ادامه حملات سرخ‌پوشان، عیسی آل‌کثیر در محوطه جریمه پیکان روی ارسال مهدی ترابی صاحب موقعیت شد که ضربه نهایی آل‌کثیر کیفیت لازم را نداشت و در اختیار محمدرشید مظاهری قرار گرفت. پرسپولیسی‌ها که برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای گلزنی از پشت محوطه جریمه داشتند، در دقیقه 61 روی شوت مرتضی پورعلی‌گنجی دروازه پیکان را تهدید کردند که این‌بار هم ضربه مدافع پرسپولیس جایی در چارچوب دروازه خودروسازان نداشت.

 

سعید صادقی وینگر سرخ‌پوشان پایتخت روی یک حرکت تکنیکی زیبا توانست خود را در دقیقه 67 به درون محوطه جریمه پیکان برساند اما بعد از برخورد با مدافع پیکان، صادقی در محوطه جریمه خودروسازان سرنگون شد که موعود بنیادی‌فر دستور به ادامه بازی داد. عدم اعلام پنالتی به سود پرسپولیس باعث شد تا بازیکنان، کادرفنی و البته هواداران سرخ‌پوش نسبت به تصمیم داور بازی اعتراض کنند. لیاندرو پریرا در دقیقه 71 روی ارسال فرشاد فرجی فرصت ایده‌آل گلزنی در محوطه جریمه پیکان داشت که واکنش استثنایی محمدرشید مظاهری باعث شد تا همچنان بازی بدون گل مساوی باقی بماند.

 

پریرا در ادامه نمایش خوب خود، در دقیقه 78 در محوطه جریمه پیکان با بهروز نوروزی‌فرد برخورد داشت که داور مسابقه این‌بار نقطه پنالتی را نشان داد که بعد از اعتراض پیکانی‌ها نسبت به داور مسابقه، تصمیم بنیادی‌فر وتو نشد و مهدی ترابی در دقیقه 80 توانست گل برتری پرسپولیس را وارد دروازه خودروسازان کند. بعد از گلزنی ترابی از روی نقطه پنالتی شاگردان یحیی گل‌محمدی به دنبال مدیریت بازی بودند تا بتوانند بازی حساس امروز را با پیروزی به پایان ببرند.

 

سرخ‌پوشان پایتخت به خوبی توانستند از گل زده خود دفاع کنند و یحیی گل‌محمدی هم با تعویض‌های خود در تلاش بود تا ریتم بازی را کند کند. در نقطه مقابل، خودروسازان نفوذهای به سمت دروازه پرسپولیس داشتند اما تلاش آن‌ها برای رسیدن به گل تساوی کافی نبود تا در پایان یک دوئل سخت و نفسگیر، با گلزنی مهدی ترابی از روی نقطه پنالتی سرخ‌پوشان پایتخت بردی یک‌گله را در ورزشگاه آزادی تهران جشن بگیرند.

 

شاگردان یحیی گل‌محمدی با پیروزی در مسابقه امروز در جدول رده‌بندی 60 امتیازی شدند و به صدر جدول بازگشتند. پیکانی‌ها هم با قبول شکست در مسابقه خانگی امروز، با 27 امتیاز در رتبه یازدهم جدول باقی ماندند. پرسپولیس در بازی بعدی خود در هفته بیست‌ونهم لیگ برتر فوتبال ایران، روز جمعه بیست‌ودوم اردیبهشت‌ماه میزبان گل‌گهر سیرجان است و در همان روز خودروسازان باید در مصافی حساس به مصاف سپاهان اصفهان بروند.

نتایج کامل هفته بیست‌و‌هشتم لیگ برتر فوتبال ایران

جمعه پانزدهم اردیبهشت‌ماه

 

استقلال 1-1 صنعت‌نفت آبادان

 

نفت مسجدسلیمان 0-2 سپاهان اصفهان

 

مس کرمان 1-3 تراکتور تبریز

 

ملوان بندرانزلی 0-4 مس رفسنجان

 

ذوب‌آهن اصفهان 2-0 فولاد خوزستان

 

شنبه شانزدهم اردیبهشت‌ماه

 

پیکان 0-1 پرسپولیس

 

گل‌گهر سیرجان 0-1 آلومینیوم اراک

 

نساجی مازندران 1-1 هوادار

 

هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر فوتبال ایران با صدرنشینی پرسپولیس با 60 امتیاز به پایان رسید و تیم‌های سپاهان اصفهان با 59 امتیاز و استقلال با 56 امتیاز در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. در قعر جدول هم نفت مسجدسلیمان با 16 امتیاز نامش به چشم می‌خورد و تیم‌های صنعت‌نفت آبادان و مس کرمان با 21 امتیاز در کورس بقا با یکدیگر رقابت دارند. بیست‌ونهمین هفته از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران روز جمعه بیست‌ودوم اردیبهشت‌ماه از ساعت 18 به صورت همزمان پیگیری خواهد شد که در مهم‌ترین دیدارها، پرسپولیس در دیداری خانگی مقابل گل‌گهر سیرجان قرار می‌گیرد و سپاهان میزبان پیکان است. همچنین استقلال هم در مصافی بیرون از خانه به مصاف مس رفسنجان خواهد رفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا