آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

بررسی آخرین روند نقل‌وانتقالاتی پرسپولیس؛ موفقیت در عملیات حفظ گروه (۱+۴)

مدیران باشگاه پرسپولیس در تلاش هستند تا شرایط را برای تمدید قرارداد ستاره‌های کلیدی خود فراهم کنند.

پرسپولیسی‌ها با وجود ابقای یحیی گل‌محمدی و ارائه لیست بازیکنان موردنظر او برای فعالیت در بازار نقل‌وانتقالات، هنوز فعالیتی را در بازار تابستانه نداشته‌اند. گفته می‌شود که اولویت گل‌محمدی در بازار نقل‌وانتقالات، حفظ ستاره‌های کلیدی فصل گذشته است و در نوبت بعدی او از مدیران باشگاه خواسته تا برای تقویت تیمش، حداقل 3 بازیکن را به خدمت بگیرند. با وجود آنکه شایعات گسترده‌ای در فضای مجازی مطرح شده اما گفته می‌شود محمدحسین کنعانی‌زادگان و رضا شکاری از جمله بازیکنانی هستند که در فهرست یحیی گل‌محمدی برای فصل جدید حضور دارند.

 

مدیران باشگاه پرسپولیس به نظر می‌رسد که در زمینه جذب شکاری شانس چندانی ندارند و این وینگر باتجربه در حال مذاکره با مدیران باشگاه سپاهان است و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، معارفه رضا شکاری به‌زودی انجام خواهد شد. در زمینه جذب کنعانی‌زادگان هم گفته می‌شود که مذاکرات اولیه با این مدافع باتجربه انجام شده اما اولویت او ادامه حضور در خارج از فوتبال ایران است اما اگر مذاکرات محمدحسین کنعانی‌زادگان با تیم‌های خارجی که خواهان او هستند به سرانجام نرسد، این مدافع باتجربه فصل آینده در پرسپولیس حضور پیدا می‌کند.

 

یحیی گل‌محمدی با وجود آنکه فهرست خرید خود را هم به مدیران باشگاه ارائه کرده اما دغدغه اصلی‌اش، حفظ ستاره‌های کلیدی تیم فصل گذشته بوده است؛ آن‌هم در شرایطی که قرارداد گیورگی گولسیانی، میلاد سرلک، سعید صادقی و عیسی آل‌کثیر به پایان رسیده و علیرضا بیرانوند هم به دلیل عدم دریافت مطالبات خود در مسیر جدایی از جمع سرخ‌پوشان پایتخت قرار دارد. گل‌محمدی به مدیران باشگاه اعلام کرده که برای فصل آینده به هر 5 بازیکن نیاز مبرمی دارد و باید آن‌ها در فهرست پرسپولیس بمانند.

گروه نرم افزاری ماهور

 

تمدید با ستاره‌ها در نقطه پایانی؟

رضا درویش مدیرعامل سرخ‌پوشان پایتخت در هفته اخیر سعی داشت تا به صورت چراغ‌خاموش فعالیت نقل‌وانتقالاتی تیمش را پیش ببرد. در این زمینه گفته می‌شود که درویش مذاکراتی را با 4 بازیکنی که قراردادشان به پایان رسیده انجام داده و گویا توافقات اولیه حاصل شده است. نکته جالب‌توجه اینکه با توجه به مدیر برنامه‌های مشترک سعید صادقی و عیسی آل‌کثیر، رایزنی برای حفظ این دو مهره کلیدی انجام شده و احتمالاً آن‌ها اولین تمدیدی‌های پرسپولیس برای فصل جدید هستند.

 

میلاد سرلک مهم‌ترین دغدغه یحیی گل‌محمدی در بازار تابستانه است؛ بازیکنی که سودای لژیونر شدن در سر دارد اما سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت امیدوار است که مهره مورد علاقه‌اش در تیم پرسپولیس بماند و به کارش در جمع سرخ‌ها ادامه بدهد. باشگاه پرسپولیس در تازه‌ترین اطلاعیه خود درباره فعالیت این تیم در نقل‌وانتقالات توضیح داده است: «مذاکره با بازیکنانی که طبق نظر سرمربی محترم تیم، قراردادشان باید تمدید می‌شد از همان هفته گذشته آغاز شده و تمدید قرارداد این گروه از بازیکنان تقریبا در مراحل پایانی است».

 

ملاقات سرنوشت‌ساز با بیرانوند

علیرضا بیرانوند در شرایطی که همراه تیم ملی در مسابقات کافا حضور داشت، وکیل خود را به ساختمان باشگاه پرسپولیس فرستاد تا مطالبات او را پیگیری کند. جلسه برگزار شده میان وکیل بیرانوند و مدیران باشگاه پرسپولیس مثبت پیش نرفت و همین مسئله باعث شد تا دروازه‌بان شماره یک سرخ‌پوشان پایتخت اخطاری را در زمینه دریافت مطالبات خود به باشگاه ارسال کند. با وجود پایان مهلت 10 روزه پرسپولیسی‌ها، مطالبات بیرانوند پرداخت نشد اما او یک فرصت 5 روزه دیگر را هم به مدیران باشگاه داد.

بیرانوند نسبت به مبلغ قراردادش معترض است و از مدیران باشگاه خواسته تا برای فصل جدید مبلغ قراردادش را افزایش بدهند؛ ضمن آنکه دروازه‌بان شماره یک پرسپولیس با توجه به عدم دریافت آپشن‌های قرارداد فصل گذشته‌اش، از سرخ‌ها طلبکار است و همین مسئله باعث شده تا او نسبت به ادامه حضورش در پرسپولیس، مردد شود. رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس روز گذشته به ملاقات بیرانوند رفت و با توجه به مصدومیت شدید او در دیدار تیم ملی ایران مقابل ازبکستان، دیداری با بیرانوند داشت.

 

درویش در تلاش است تا بتواند شرایط را برای پرداخت مطالبات علیرضا بیرانوند فراهم کند. در نقطه مقابل، مدیرعامل سرخ‌ها به دنبال توافق با بیرانوند در زمینه افزایش رقم قرارداد او است و در شرایطی که هنوز دو فصل دیگر از قرارداد او با پرسپولیس باقی مانده، رایزنی‌ها برای اصلاح قرارداد علیرضا بیرانوند در حال انجام است. به نظر می‌رسد که پرسپولیسی‌ها بتوانند بیرانوند را برای ادامه حضور در جمع سرخ‌پوشان متقاعد کنند و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، با وجود شایعاتی که درباره لژیونر شدن علیرضا بیرانوند مطرح شده، او در فصل آینده هم در تیم پرسپولیس حضور خواهد داشت.

62 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا