آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

هفته طلسم‌شکنی؛ پرسپولیس آماده دو خرید خارجی

پرسپولیس به احتمال فراوان در روزهای آینده دو بازیکن خارجی جذب می‌کند.

پرسپولیس یکی از تیم‌های کم‌کار در پنجره نقل‌وانتقالاتی تابستان محسوب می‌شود. حفظ اسکلت اصلی تیم قهرمان موجب شد تا یحیی گل‌محمدی فهرست خرید بلند و بالایی تهیه نکند. شهاب زاهدی، مسعود ریگی و محمدحسین‌کنعانی‌زادگان سه خرید پرسپولیس تا اینجای کار به حساب می‌‌آیند. خریدهایی که از نظر سرمربی کافی نیست و به نظر می‌رسد پرسپولیس حداقل به دو خرید دیگر در پست دروازه‌بان و مهاجم نیاز دارد. خرید دفاع چپ و ادامه تلاش برای جذب سعید عزت‌اللهی هم دیگر اهداف پرسپولیس در این روزها به نظر می‌رسد. جذب مهاجم و یک ذخیره مطمئن برای علیرضا بیرانوند اما برای سرمربی قرمزها حیاتی است و باتوجه به دسترس نبودن گزینه مناسب داخلی در این پست‌ها، قرمزها چند روزی است برای خرید بازیکن خارجی خیز برداشتند. تلاش پرسپولیس برای انتخاب گزینه مناسب خارجی در روزهای گذشته بی‌ثمر بوده، حالا اما خبر می‌رسد این طلسم شکسته شده و گل‌محمدی دروازه‌بان و مهاجم مدنظر خود را انتخاب کرده است.

 

دروازه‌بان دوم از برزیل می‌آید

جدایی احمد گوهری از پرسپولیس باعث شد تا قرمزها برای انتخاب یک دروازه‌بان مطمئن برای ذخیره بیرانوند تلاش کنند. پر بودن فهرست بازیکنان بزرگسال تیم هم باعث شد تا هدف پرسپولیس خرید یک گلر زیر 23 سال باشد. محمدرضا خالدآبادی گزینه اول قرمزها در بازار محسوب می‌شد. دروازه‌بان سابق هوادار اما ترجیح داد راهی استقلال شود و پرسپولیس مجبور شد تا به خرید دروازه‌بان خارجی روی بیاورد. باتوجه به اینکه مربی دروازه‌بان‌های پرسپولیس (وسلی ننکا) هم برزیلی است، جذب یک گلر برزیلی جوان در دستور کار قرار گرفت و شنیده می‌شود انتخاب نهایی تقریبا صورت گرفته است. در برخی رسانه‌ها از ناتان بازیکن تیم زیر 20 ساله‌های پالمیراس برزیل که در تیم‌های ملی پایه برزیل هم سابقه بازی دارد، به عنوان گزینه پرسپولیس نام برده شده است، این بازیکن اما چون سابقه بازی در دسته اول یا دوم برزیل را نداردِ شرایط بازی در لیگ ایران را نخواهد داشت.

 

 شهریار منتفی شد، مهاجم خارجی انتخاب شد

جدایی عیسی آل‌کثیر موجب شد پرسپولیس تلاش زیادی برای جذب مهاجم داشته باشد، قرمزها که تلاش بی‌ثمری برای به دست آوردن شهریار مغانلو، مهاجم سپاهان داشتند برای خرید مهاجم خارجی روزهای پرخبری را سپری کردند. در روزهای گذشته ده‌ها مهاجم به گل‌محمدی معرفی شد اما خبری از انتخاب نهایی به گوش نرسید. یحیی ظاهرا بیشتر نمی‌خواهد در این زمینه وقت را از دست بدهد و مهاجم نهایی خود را انتخاب کرده است. این مهاجم شاید بنیک آفوبه باشد. مهاجم 30 ساله اهل کنگو که فصل قبل درخشش قابل توجهی در لیگ دسته اول امارات داشته است.

گروه نرم افزاری ماهور

 

خروجی‌ها چه کسانی هستند؟

پر بودن لیست 19 نفره بزرگسالان یکی از مشکلات پرسپولیس برای نهایی کردن فهرست بازیکنان برای فصل پیش روست. با جذب مهاجم خارجی احتمالا وحدت هنانوف از جمع قرمزها جدا خواهد شد. پرسپولیس البته به تغییر قانون در روزهای آینده دل بسته است؛ اینکه مانند فصول گذشته برای بازیکن زیر 25 سال سهمیه درنظر بگیرند و با انتقال مهدی عبدی و محمد عمری به لیست زیر 25 سال جا برای جذب بازیکن جدید باز شود. آن موقع احتمالا خرید دفاع چپ هم جدی‌تر دنبال خواهد شد.

50 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا