آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

اعتراف بزرگ یحیی؛ هنوز مهاجم موردنظرم را پیدا نکرده‌ام!

سرمربی پرسپولیس در تازه‌ترین مصاحبه خود نسبت به روند نقل‌وانتقالاتی سرخ‌پوشان پایتخت واکنش نشان داده است.

نقل‌وانتقالات تابستانی فوتبال ایران به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود و کمتر از یک ماه دیگر به صورت رسمی پنجره بازار تابستانه بسته خواهد شد. در شرایطی‌که از چهارشنبه هجدهم مردادماه فصل جدید لیگ برتر آغاز خواهد شد، اما هنوز پرسپولیسی‌ها نتوانسته‌اند فعالیت نقل‌وانتقالاتی خود را به نقطه پایان برسانند و نگاهی به جدول نقل‌وانتقالات نشان می‌دهد که سرخ‌پوشان پایتخت به لحاظ کمیت، کمترین خرید را در بین تیم‌های لیگ برتری داشته‌اند.

 

محمدحسین کنعانی‌زادگان در کنار مسعود ریگی و شهاب زاهدی، 3 خرید پرسپولیس در بازار تابستانه تا به امروز بوده‌اند؛ آن‌هم در شرایطی‌که بارها یحیی گل‌محمدی نسبت به جذب مهاجم خارجی اعلام نیاز کرده اما با وجود درخواست‌های مطرح شده، هنوز خبری از انتقال یک بازیکن خارجی به فهرست سرخ‌پوشان پایتخت نیست. بعد از چندین روز سکوت و در حالی‌که گفته می‌شد قرار است در حاشیه یک بازی دوستانه، یحیی گل‌محمدی با رسانه‌ها صحبت کند اما سرمربی پرسپولیس ترجیح داد بعد از انجام آخرین بازی تدارکاتی پیش‌فصل مقابل فجرسپاسی شیراز، سکوت خود را بشکند و به روند نقل‌وانتقالاتی تیمش واکنش نشان بدهد.

 

عدم برپایی اردوی خارجی دارد به یک عادت و اتفاق تکراری تبدیل می‌شود

یحیی گل‌محمدی با اشاره به روند تمرینات پرسپولیس و لغو اردوی ترکیه گفت: «تمرینات به‌خاطر دیر شروع شدن مذاکرات با تمدیدی‌ها و چالش‌های مالی حداقل یک هفته دیرتر از روز تعیین شده آغاز شد و سعی کردیم با برنامه‌ریزی و افزایش تایم یا فشار تمرینات این تاخیر را جبران کنیم. اردوی ترکیه هم مثل سال‌های قبل لغو شد. این خیلی بد است که تیم بزرگی چون پرسپولیس به‌خاطر یک سری قوانین دست و پاگیر و بعد هم عدم برنامه‌ریزی صحیح نتواند اردوی پیش فصل خود را در خارج از کشور برگزار کند».

گروه نرم افزاری ماهور

 

گل‌محمدی درباره ناکامی سرخ‌ها در برگزاری اردوی خارجی گفت: «عدم برپایی اردوی خارجی دارد به یک عادت و اتفاق تکراری تبدیل می‌شود. با این وجود ما سعی کردیم با تمرینات مستمر و بازی‌های تدارکاتی مناسب برنامه‌های تاکتیکی و فنی و آماده‌سازی را پیش ببریم. جو خوبی در تیم حاکم است و بازیکنان در این مدت با انگیزه تکرار افتخارآفرینی‌ها فشار تمرینات را تحمل کرده‌اند».

 

یک لژیونر می‌خواستم که جذب نشد!

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوالی درباره روند نقل‌وانتقالاتی سرخ‌پوشان پایتخت توضیح داد: «با توجه به قوانین جدید، مسیر نقل‌وانتقالاتی ما عوض شد. در مجموع برخی گزینه‌ها جذب شدند و برخی هم نه و برخی نفرات هم سر از تیم‌های رقیب درآوردند. در قلب خط دفاعی تیم تقویت شده. در خط میانی روی یکی از لژیونرها حساب کردیم که جذب نشد. نمی‌دانم چرا این تصور وجود دارد که باید بازیکن رضایت‌نامه داشته باشد ‌و در غیر این‌صورت جذب نمی‌شود. هر سه گزینه مدنظر ما که قرارداد داشتند جذب نشدند. برخی اتفاقات هم در برخی پست‌ها به ویژه خط حمله و دروازه رخ داده که احتیاج به تقویت این پست‌ها داریم».

 

یحیی گل‌محمدی با پذیرش محدودیت‌های باشگاه پرسپولیس در ادامه گلایه‌های خود گفت: «نمی‌خواهم نیمه‌خالی لیوان را نشان دهم اما باید برخی واقعیت‌ها را بپذیریم. می‌دانیم باشگاه محدودیت‌هایی دارد‌. من از مسئولان درخواست دارم فکر عاجلی برای باشگاه‌داری و بسترهای درآمدزایی شود. این محدودیت‌ها در درآمدزایی برای باشگاه‌هایی مثل پرسپولیس که بودجه دولتی ندارند موجب می‌شود مشکلات زیادی ایجاد شود. به هر حال تحت تاثیر این محدودیت‌ها باشگاه هم مشکلاتی دارد».

هنوز از جذب بازیکن خارجی ناامید نشده‌ایم

گل‌محمدی در واکنش به عدم جذب مهاجم خارجی توضیح داد: «بیشتر از ۳۰ گزینه را بررسی کردیم و ساعت‌ها وقت گذاشتیم اما هواداران عزیز بدانند تا الان گزینه‌ای نبوده که بتوانیم آن را با اطمینان خاطر جذب کنیم. مهاجم خوب خارجی هزینه زیادی دارد و خرید چنین بازیکنانی برای باشگاه ما راحت نیست. اگر تاکنون راجع به این مسائل حرفی نزدیم به‌خاطر این بود که روحیه بازیکنان خودمان خراب نشود ولی تلاش می‌کنیم بتوانیم یک یا دو بازیکن جدید به تیم اضافه کنیم».

 

سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت با اشاره به جذب شهاب زاهدی گفت: «ما شهاب زاهدی را به خدمت گرفتیم که پتانسیل بالایی دارد و خیلی امیدواریم که به تیم کمک کند. امیدوارم هواداران به زاهدی زمان دهند و از او ویژه حمایت کنند تا بتواند در تیم جا بیفتد. در نقطه مقابل ما یکی از مهاجمان خوب خود عیسی آل‌کثیر را که همین‌جا از زحمات وی هم تشکر می‌کنم از دست دادیم و همچنین با دیاباته و پریرا هم خداحافظی کردیم. ۳ مهاجم جدا شده و تنها یک مهاجم جذب شده است‌».

 

یحیی گل‌محمدی درباره فرآیند جذب مهاجم خارجی گفت: «در این شرایط ما دنبال جذب مهاجم خوب خارجی هم بودیم و هستیم و اتفاقا به‌خاطر جذب نشدن گزینه‌های داخلی، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا کرده. زمانی که بازیکن خارجی بگیریم و عملکردش خوب نباشد هم حجم زیادی از حاشیه ایجاد می‌شود و اثر معکوس دارد. ما دو راه داشتیم. یک اینکه با عدم اطمینان خاطر اقدام به جذب مهاجم خارجی کنیم و دوم اینکه صبر و بررسی‌های بیشتری کنیم. این کاری است که در حال انجام آن هستیم و هنوز از جذب بازیکن خارجی ناامید نشده‌ایم».

 

مطالبات فصل گذشته بازیکنان پرداخت نشده است

سرمربی پرسپولیس در واکنش به جذب دروازه‌بان دوم برای ورود به فهرست تیمش توضیح داد: «ابتدا درخواست جذب یک دروازه‌بان زیر ۲۳ سال را دادیم که فصل پیش فیکس تیمش بوده و در لیگ عملکرد خوبی داشت. این گلر با آتیه را رقیب ما جذب کردند. ما به‌خاطر پر بودن لیست بزرگسالان در حال حاضر نمی‌توانیم گلر دوم مطمئن ایرانی زیر ۲۳ سال داشته باشیم؛ به ناچار دنبال جذب گلر زیر ۲۳ سال خارجی رفتیم. گزینه‌ها بسیار محدود بودند. بررسی‌های خیلی زیادی داشتیم و به یک گزینه رسیدیم و آن را ده روزی است که به باشگاه معرفی کردیم. امیدواریم گزینه خوبی باشد و انتظارات را برآورده سازد».

 

گل‌محمدی با رد خبر تسویه‌حساب مطالبات فصل گذشته گفت: «تا امروز مطالبات فصل گذشته بازیکنان بابت آپشن‌ها پرداخت نشده. این در حالی‌ است که برخی از رقبای ما و حتی تیم‌های میان جدولی تا 30-20 درصد از رقم قراردادهای فصل جدید را هم پرداخت کرده‌اند. هواداران عزیز بدانند در این چهار پنج سالی که افتخار حضور در پرسپولیس را داشته‌ام فقط یکی دو خرید ما همان موقع امضا یا چند روز بعدش پول گرفته‌اند. در حالی که پرداخت قسط اول به وقت امضا یک اتفاق عادی در بسیاری تیم‌هاست».

 

یحیی گل‌محمدی درباره پرداخت هزینه رضایت‌نامه بازیکنان از سوی خود آ‌ن‌ها گفت: «خریدهای ما حتی به‌خاطر مشکلات و بدحسابی‌های باشگاه‌ بعضاً خودشان پول رضایتنامه‌شان را با فروش خانه یا دادن چک داده‌اند. حتی دستیاران خارجی بنده هم راضی شده‌اند یکی دو ماه بعد از امضا قسط اول را بگیرند. اینها ریشه در علاقه به پرسپولیس و احترامی بوده که این بازیکنان و مربیان برای ما قائل بوده و به همین دلایل شرایط را درک کرده‌اند. همه اینها مشکلاتی‌ست که وجود دارد. بازیکنان ما تاریخ سازی کرده‌اند و‌ گمانم این برای دومین‌بار در تاریخ بوده که‌ پرسپولیس سه گانه را جشن گرفته. آن هم در حالی که رقبای قدرتمند، پرمهره و بسیار پرهزینه‌تری داشتیم».

حمایت هواداران در 10 بازی پایانی فصل گذشته را تا آخر عمرم از یاد نمی‌برم

سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت در بخش پایانی صحبت‌هایش از هواداران پرسپولیس درخواست حمایت کرد و گفت: «بار دیگر از هواداران درخواست می‌کنم همه تمرکز و انرژی‌شان بر روی حمایت از تیم و نفرات فعلی باشد. مسابقات از هفته آینده شروع می‌شود و انرژی مثبت آنها همواره نقش بسیار مهمی در موفقیت‌های پرسپولیس داشته است. اینجا باید حسب وظیفه قدردانی و تاکید کنم اگر پرسپولیس در ۱۰ بازی پایانی لیگ و حذفی توانست پیروز شود به دلیل حمایت و شور ویژه‌ هواداران بوده و من این را تا آخر عمرم از یاد نمی‌برم».

 

گل‌محمدی با قدردانی ویژه از حمایت‌های هواداران پرسپولیس در فصل گذشته گفت: «به خودمان می‌بالیم که بهترین و هوشیارترین هواداران را داریم و ایمان دارم که با حمایت آن‌ها، برخی چالش‌ها هم کم‌اثرتر خواهد شد. از آن‌ها بی‌نهایت ممنونم و تشکر می‌کنم که دغدغه تقویت تیم را دارند و این‌گونه دلسوز تیم‌شان هستند».

54 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا