آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

پلیس مجبور به اسکورت هواداران فرانکفورت شد؛ ناپل، شهر مسلح!

حضور غیرقانونی هواداران آینتراخت فرانکفورت در ناپل، صحنه‌های عجیبی را رقم زد.

ناپولی پس از پیروزی ارزشمند در فرانکفورت، امشبشب از چارچوب دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا از ساعت ۲۳:۳۰ میزبان اینتراخت خواهد بود اما درحالی که حواشی این مسابقه از مدت‌ها قبل و پس از برگزاری دیدار دور رفت به میزبانی تیم آلمانی آغاز شده بود، روز چهارشنبه به اوج خود رسید.

از آنجایی که هواداران ناپولی در بازی دور رفت، نتوانسته هیجان خود را کنترل کرده و با آشوبگری، دردسرهای بسیاری برای هواداران اینتراخت در شب شکست تلخ خانگی‌شان به وجود آورده بودند در هفته‌های اخیر کشمکش مقامات ورزشی با مقامات محلی و کشوری ادامه‌دار بود تا سرانجام پس از رای‌های ضد و نقیض متعدد، برای بار چندم طی اطلاعیه رسمی اعلام شد ورود هواداران اینتراخت، بومی‌های شهر فرانکفورت و برخی شهروندان آلمان که هویتشان محرز شود از روز قبل از بازی به شهرهای ناپل و رم ممنوع بوده و آنها نمی‌توانند تیمشان را در بازی برگشت جهت جلوگیری از حواشی همراهی کنند.

این چه تصمیمی بود؟

اعلام این رای، اعتراضات بسیاری را برانگیخت و بسیاری فوتبالدوستان و مقامات رسمی اتحادیه فوتبال اروپا از جمله الکساندر چفرین، رئیس یوفا چنین رویکردی را پایمال کردن حق طبیعی هواداران اینتراخت عنوان کردند. اینکه به تبع رفتار هولیگان‌های ایتالیایی در شهر فرانکفورت، هواداران تیم میهمان برای بازی برگشت حق حضور در استادیوم را نداشته باشند و استادیوم دیگو آرماندو مارادونا به طور کامل در اختیار هواداران پارتنوپی قرار بگیرد، مصداق بارز تصمیمی یک طرفه و به سود گروهی خاص بود.

اگر می‌توانی ما را متوقف کن!

به هر حال این تصمیم جهت حفظ جان هواداران آینتراخت و جلوگیری از آشوب در شهر پیش از برگزاری بازی گرفته شد و درحالی که هواداران این تیم آلمانی با تصمیم دولت ایتالیا حق حضور در شهر را نداشتند و امکان خرید بلیت برای حضور در استادیوم از آنها رسماً گرفته شده بود، سه‌شنبه شب و حدود ۲۴ ساعت پیش از آغاز بازی، گروهی از هواداران اینتراخت که تعدادشان به ۳۰۰ تن هم می‌رسید در ایستگاه قطار در بندر سالرنو دیده شدند و خیلی زود خود را به ناپل رساندند.

در مرکز شهر ناپل، این دسته هواداران که جملگی کلاه بر سر داشتند، یک کافه در مرکز شهر ناپل را به آتش کشیدند و به این شیوه، حضورشان در سطح شهری که حق حضور در آن را نداشتند را به صورت گروهی اعلام کردند. درحالی که کاپیتان ناپولی، جیوانی دی‌لورنتسو از هواداران تیمش درخواست کرده بود هرگز در مقام پاسخ دادن به تحریکات احتمالی هواداران اینتراخت برنیایند تا شبی به یاد ماندنی و شاد برای اهالی شهر شگفت‌انگیزشان رقم بخورد، کمتر کسی به درخواست کاپیتان توجه کرد و آشوب در شهر با پاسخ هواداران متعصب ناپولی که سنگرگاه امنشان را از دست رفته می‌دیند، به بالاترین حد خود رسید.

آخر الزمان در ناپل

فرانکفورتی‌ها با رفتارهای عجیب، حتی اتوبوس‌های عبوری و عمومی شهر ناپل را هم مورد هدف قرار می‌دادند و کار به جایی رسید که پلیس ناپل، مجبور به اسکورت آنها در سطح شهر شد و فیلم‌هایی که به دست رسانه کوریره دلواسپورت رسیده، نشان از آن دارد که کل روز چهارشنبه را هواداران اینتراخت در میان اسکورت پرتعداد پلیس محلی، مشغول راه رفتن و اعلام وجود در شهر ناپل هستند و همزمان از طرف دیگر اسکورت، اولتراهای ناپل با اشیایی متفاوت آنها را مورد هدف قرار می‌دهند.

اولتراهای آتالانتا در نقش راهنما

بنا به گزارش‌های رسمی، هواداران اینتراخت در شرایطی که نمی‌توانستند از راه هوایی وارد شهر ناپل و پایتخت ایتالیا شوند، از ۳ مسیر خود را به ناپل رسانده و درحالی که دسته‌ای از آنها از مبدا بندر سالرنو در غرب، برخی از بندر باری در شرق و برخی دیگر از مرز برگامو در شمال وارد ایتالیا شده‌اند، در شهر ناپل حضور به هم رسانده و صحنه‌های آخر الزمانی رقم زده‌اند. نکته جالب توجه، کمک رسانی هواداران آتالانتا به این دسته هواداران آینتراخت در راه رسیدن به ناپل بوده که اکنون این مهم برای مقامات محلی و کشوری محرز شده است. گروهی از اولتراهای آتالانتا، راه حل دور زدن محدودیت‌های دولتی را به هواداران فرانکفورت آموخته و به آنها برای خرید بلیت و ورود قانونی اما در اصل غیرقانونی به استادیوم دیگو آرماندو مارادونا کمک رسانده‌اند.

شبی سخت برای دولت ایتالیا

نکته‌ای که نگرانی را بالاتر می‌برد، این است که هواداران فرانکفورت قرار است در میان هواداران متعصب ناپولی در استادیوم حاضر شوند و هم‌اکنون بسیاری مکان‌های عمومی در سطح شهر را یا به آتش کشیده و یا با پرتاب اشیا تخریب کرده‌اند. ظاهراً قرار نیست بازی دور برگشت لیگ قهرمانان اروپا به میزبانی ناپل در کمال آرامش برگزار شود و حضور غیرمنتظره بیش از ۴۰۰ هوادار اینتراخت در سطح شهر ناپل، نگرانی بسیار زیادی برای مقامات محلی و نیروهای تامین امنیت شهر و استادیوم به وجود آورده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا