آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

«گل‌محمدی» بعد از پیروزی مقابل پیکان؛ هدف‌مان دبل‌قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی است

سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت بعد از پیروزی تیمش مقابل پیکان به طور ویژه از شاگردان خود قدردانی کرد و همچنین عملکرد بازیکنان حریف در مسابقه امروز را مورد ستایش قرار داد.

پرسپولیس توانست هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر فوتبال ایران را با کسب پیروزی یک‌گله مقابل پیکان تهران به پایان برساند تا شاگردان یحیی گل‌محمدی با رسیدن به امتیاز 60 بتوانند بالاتر از سپاهان اصفهان، بار دیگر در رتبه اول جدول رده‌بندی قرار گیرند. سرخ‌پوشان پایتخت برای تثبیت جایگاه خود و رسیدن به عنوان قهرمانی، 2 بازی سرنوشت‌ساز را در مقابل گل‌گهر سیرجان و نساجی مازندران در پیش دارند که کسب پیروزی در این 2 دیدار می‌تواند قهرمانی شاگردان گل‌محمدی در لیگ بیست‌ودوم را حتمی کند.

 

یحیی گل‌محمدی که در نشست خبری پیش از مسابقه شرکت نکرده بود، بعد از برتری تیمش مقابل پیکان با گلزنی مهدی ترابی از روی نقطه پنالتی به سالن کنفرانس ورزشگاه آزادی رفت و در مقابل خبرنگاران نشست تا هم درباره مسابقه امروز صحبت کند و هم اینکه به سوالات خبرنگاران درباره حواشی روزهای گذشته پاسخ بدهد.

 

3 امتیاز را گرفتیم تا در کورس قهرمانی بمانیم

سرمربی پرسپولیس در بخش ابتدایی صحبت‌هایش گفت: «از سه امتیازی که گرفتیم خیلی خوشحال هستیم و خدا را شکر می‌کنیم. هر بازی در لیگ حکم فینال را دارد و حساسیت بازی‌ها خیلی زیاد است و می‌تواند روی عملکرد تیم تأثیر بگذارد. امروز در مجموع توانستیم با توجه به اینکه تیم حریف تیم منظم و تاکتیکی بود، عملکرد خوبی داشته باشیم. پیکان موقعیت زیادی به ما نداد و بازیکنان این تیم چشم به ضدحمله داشتند و در یکی دو مورد نیز خطرناک ظاهر شدند. در مجموع بازی سختی بود و به سختی می‌توانستیم از لایه‌های دفاعی حریف بگذریم».

گروه نرم افزاری ماهور

 

گل‌محمدی با اشاره به تلاش شاگردانش در مسابقه امروز توضیح داد: «خدا را شکر توانستیم سه امتیاز را بگیریم و در کورس قهرمانی بمانیم. از تمام بازیکنان که تمرکز خوبی در بازی داشتند و با دوندگی زیاد و تعصب نتیجه آن را گرفتند، قدردانی می‌کنیم. ضمن اینکه این برد را به همه هواداران و به خصوص هوادارانی که در استادیوم بودند تبریک می‌گویم. با همه ناهماهنگی‌هایی که وجود داشت باز هم استقبال خوبی از این بازی شد و از همه آنها تشکر می‌کنم، اما باز هم می‌توانستیم استادیوم را پُرتر ببینیم».

 

گفته بودم حتی در زمین آسفالت هم باید پیکان را ببریم!

یحیی گل‌محمدی در واکنش به حواشی ایجاد شده پیش از انجام مسابقه گفت: «در هر صورت به بازیکنان هم گفتم که در چمن مصنوعی، آسفالت و خاکی باید بازی را ببریم. درست است که در استادیوم آزادی هواداران‌مان حضور دارند، اما در این شرایطی که تیم ما دارد فقط گرفتن سه امتیاز هدف ما بود و هر جایی بازی برگزار می‌شد به دنبال سه امتیاز بودیم. هر جایی بازی می‌شد از آن استقبال می‌کردیم و برای ما مهم نبود که بازی در آزادی برگزار شود و فقط مهم این بود که هواداران در کنار ما باشند».

 

سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت با اشاره به وجود آمدن شرایط میزبانی پیکان در ورزشگاه آزادی مقابل استقلال توضیح داد: «این شرایط در زمان استراماچونی نیز برای استقلال افتاده است و با پیکان در استادیوم آزادی دو بار بازی کردند. بعضی تصمیم‌گیری دست باشگاه، مربیان، سازمان لیگ و فدراسیون نیست و تصمیماتی است که بحث امنیت هواداران اولویت دارد».

 

پیکانی‌ها فوتبال باشرفی را به نمایش گذاشتند

گل‌محمدی با تمجید ویژه از عملکرد خودروسازان گفت: «از تیم پیکان به خاطر بازی باشرف، خیلی خوب و باغیرتی که انجام دادند، تشکر می‌کنم و علی‌رغم صحبت‌هایی که علیه مجتبی حسینی می‌شد، نشان دادند چقدر خوب فوتبال بازی کردند و دفاع و حمله کردند. حسینی مربی کاربلد و باشرفی در فوتبال ایران است و برای او آرزوی موفقیت می‌کنم. این هجمه‌ها به هر حال بود و فشار زیادی به ما وارد شد، اما خدا را شکر که بازی را بردیم».

یحیی گل‌محمدی درباره رضایتش از عملکرد مهاجمان خارجی پرسپولیس پاسخ داد: «در مجموع بخواهیم در لیگ حساب کنیم و با توجه به دقایقی که بازی کردند برای ما مثمرثمر بودند. همه بازیکنان که به بازی آمدند به خصوص در بازی امروز عملکرد خوبی داشتند. ما چهار فینال دیگر در لیگ و جام حذفی داریم و همه بازیکنانی که در تیم هستند شرایط خوبی دارند و می‌توانند به تیم کمک کنند».

 

رقابت فشرده‌ای است و هنوز استقلال پا پس نکشیده!

سرمربی پرسپولیس در واکنش به صحنه اعلام پنالتی به سود پرسپولیس و صحنه پیش از آن که پنالتی اعلام نشد، توضیح داد: «اعتقاد دارم در بازی‌های حساس در هفته پایانی لیگ، داوری که بتواند خوب تمرکز کند، می‌تواند قضاوت خوبی داشته باشد. به جز آن صحنه روی سعید صادقی فکر می‌کنم در همه دقایق بازی بنیادی فر تمرکز خوبی داشت. هنوز آن صحنه را ندیدم، اما ظاهراً کارشناسان گفتند که پنالتی بوده است. امیدوارم در هفته‌های پایانی همه داوران بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند و ما هم به آنها کمک و شرایطی را فراهم کنیم تا راحت‌تر و بدون اشتباه سوت بزنند».

 

گل‌محمدی درباره استرس بازیکنان تیم پیکان از رویارویی با پرسپولیس گفت: «این موضوع طبیعی است. رقابت خیلی فشرده و پایاپای است و تیم سپاهان و حتی استقلال هنوز پا پس نکشیدند. هنوز لیگ تمام نشده و دو هفته سرنوشت‌ساز برای ما مانده است و باید شرایطی را فراهم کنیم تا با تمرکز بیشتر و به دور از حاشیه این دو بازی را ان‌شاءالله با پیروزی پشت سر بگذاریم. هدف اصلی ما گرفتن جام حذفی و لیگ برتر است».

 

یحیی گل‌محمدی در بخش پایانی صحبت‌هایش در واکنش به سوالی درباره قهرمانی احتمالی پرسپولیس گفت: «همه قهرمانی‌ها با سختی به دست می‌آید. از پنجمین قهرمانی متوالی پرسپولیس خاطرات ماندنی و خیلی خوبی دارم و هیچ‌وقت آن را فراموش نمی‌کنم. با توجه به رقابت در بالای جدول این قهرمانی نیز می‌تواند یکی از پرخاطره‌ترین قهرمانی پرسپولیس باشد. توکل به خدا و با یک اتحاد و همدلی به سمت قهرمانی می‌رویم و باید بیشتر تمرکز و تلاش کنیم و این راه را باید برویم».

 

اگر این صحنه در محوطه پرسپولیس بود، داور جرأت داشت پنالتی بگیرد؟

مجتبی حسینی سرمربی تیم پیکان بعد از شکست تیمش مقابل پرسپولیس درباره عملکرد شاگردانش توضیح داد: «تمام نقاط قوت‌ پرسپولیس را از کار انداخته بودیم. هیچ‌کدام از بازیکنان شاخص پرسپولیس را در زمین ندیدید و همه آن‌ها مهار شده بودند. حتی قبل از گل پرسپولیس ما می‌توانستیم به گل برسیم. از داور محترم این بازی که خیلی قبولش دارم می‌خواهم صادقانه بگوید اگر این اتفاق در محوطه پرسپولیس می‌افتاد پنالتی می‌گرفت یا خیر؟ وجدانا و شرافتا جرأت داشت پنالتی بگیرد یا خیر؟»

 

حسینی با اشاره به مشکلات تیمش و عملکرد داور مسابقه گفت: «در 90 دقیقه هیچ فرصتی به پرسپولیس ندادیم؛ به جز روی چند ضربه ایستگاهی که آن‌ها را هم برگشت دادیم. یادم نمی‌آید موقعیتی داده باشیم. واقعیت این صحنه‌ای را پنالتی گرفتند که نمی‌دانم چه بود. خیلی خیلی صحنه عجیبی بود. خیلی به داور اعتقاد داریم و داشتیم؛ ولی مطمئنم اگر این صحنه در محوطه جریمه حریف می‌افتاد داور هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌داد. متأسفانه سه بازیکن ما را هم برای بازی با سپاهان محروم کردند. شش،‌ هفت مصدوم هم داریم. در مسابقه‌ای که هیچ خشونتی از فوتبال ما دیده نمی‌شد سه بازیکن ما اخطار گرفتند».

68 / 100

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا