آخرین مطلباخبارداغمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

چلسی ۱-۰ لیدز : پاتر نفس راحت کشید

چلسی در هفته بیست و ششم لیگ برتر در خانه خود به مصاف لیدز رفت و بعد از سه شکست پیاپی موفق شد با نتیجه 1-0 به پیروزی برسد.

چلسی مدتی است با بحران مواجه است. تیم گراهام پاتر به دلایل نتایج ضعیف با فشارهایی بی‌سابقه مواجه شده و به خصوص بعد از سه شکست پیاپی که چلسی به دست آورد به نظر می‌رسید گراهام پاتر در آستانه اخراج شدن قرار دارد.

 

در میانه این بحران بود که آبی‌های لندن امشب در هفته بیست و ششم لیگ برتر در خانه خود، استمفوردبریج، به مصاف لیدز رفتند. چلسی پیش از این مسابقه با ۳۱ امتیاز در رتبه دهم جدول قرار داشت و با اینکه حتی کسب سه امتیاز هم باعث صعود این تیم در جدول نمی‌شود، ولی می‌توانست اندکی از فشارها بر چلسی و گراهام پاتر بکاهد.

اولین موقعیت جدی بازی در دقیقه ۱۵ برای چلسی به دست آمد. فوفانا با حرکتی خوب توپ را به کای هاورتز رساند و پیشروی و شوت این ستاره آلمانی می‌رفت وارد دروازه شود که سنگربان لیدز، مسلیه، با واکنشی خوب و با یک دست توپ را دفع کرد.

چند دقیقه بعد ژوائو فلیکس، خرید جدید پرتغالی چلسی، توپ را به تیر دروازه کوبید. این چندمین بار است که ستاره جدید چلسی توپ را به تیر دروازه‌ حریفان چلسی می‌کوبد. پاس رو به عقب استرلینگ را فلیکس از روی خط محوطه جریمه به صورت تک‌ضرب شلیک کرد که توپ با برخورد به تیر دروازه برگشت و فرناندز هم توپ برگشتی را با اختلاف به آسمان شلیک کرد.

در ادامه نیمه اول چلسی یک موقعیت خوب دیگر به دست آورد. هاورتز با دیدی خوب بن چیلول را پیدا کرد، ولی شوت او از کنار دروازه بیرون رفت. نیمه اول در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید.

 

چلسی در شروع نیمه دوم برای رسیدن به گلی که برای آن بی‌تاب نشان می‌داد چندان معطل نشد. در دقیقه ۵۳ چلسی صاحب یک کرنر شد. بن چیلول پشت این ضربه کرنر ایستاد و ارسال عالی و دقیق او به محوطه جریمه را وسلی فوفانا با یک ضربه سر وارد دروازه لیدز کرد تا شاگردان پاتر پیش بیفتند.

بعد از این گل بازیکنان چلسی با خیالی راحت به بازی ادامه می‌دادند. اما آرام شدن بازیکنان چلسی باعث شد لیدز فرصتی برای حرکت به سمت دروازه آنها پیدا کند. سانتر ایلینگ به راتر رسید و شوت او با برخورد به پاهای کولیبالی منحرف شده و از سرعت آن کاسته شد تا کپا بتواند آن را در اختیار بگیرد.

 

در دقیقه ۷۱ لیدز یک فرصت دیگر به دست آورد. تیم مهمان صاحب یک ضربه آزاد شد و ارسال هریسون با ضربه سر مک‌کنی می‌رفت کپا را تسلیم کند، اما توپ از کنار دروازه بیرون رفت تا چلسی نفس راحتی بکشد.

 

در ادامه مسابقه شاهد موقعیت جدی‌ای روی دروازه‌ها نبودیم و در نهایت چلسی با نتیجه ۱-۰ پیروز شد تا فشارها بر این تیم و مربی‌اش، گراهام پاتر، حتی برای مدتی هم شده کاهش پیدا کند. چلسی باید سه شنبه شب در دور برگشت لیگ قهرمانان اروپا در استمفوردبریج به مصاف دورتموند برود . شاگردان پاتر بازی رفت را ۱-۰ در سیگنال ایدونا پارک واگذار کردند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا