آخرین مطلباخبارمحبوبمهمترین اخبار روز
موضوعات داغ

چلسی ۱-۱ لیورپول: سریال تساوی‌ها ادامه دارد

در مهمترین بازی هفته اول لیگ برتر انگلیس، لیورپول و چلسی در استمفوردبریج به تساوی رضایت دادند.

لیورپول و چلسی در نخستین دیدار خود در فصل جدید لیگ برتر انگلیس به مصاف یکدیگر رفتند و این مسابقه با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

این مسابقه در ورزشگاه استمفوردبریج برگزار شد و قضاوت آن را آنتونی تیلور بر عهده داشت. لیورپول در پنجره نقل و انتقالات تابستانی تنها ۲ خرید انجام داده بود و تعداد زیادی از بازیکنان اصلی این باشگاه را ترک کرده بودند. این تیم با ترکیبی متفاوت‌تر از همیشه پا به میدان گذاشت. در طرف دیگر، چلسی با برخی از بازیکنان تازه وارد خود وارد میدان شد. نکته مهم غیبت کپا در این دیدار بود و به نظر می‌رسد به این ترتیب حضور او در رئال مادرید قطعی خواهد بود.

نیمه اول

بازی با سوت تیلور آغاز شد و از همان دقیقه اول حملات لیورپول بر روی دروازه حریف آغاز شد اما ثمری برای آنها نداشت. دقیقه ۴ مسابقه با خطای چوکوامکا بر روی کوناته همراه بود و کارت زرد را برای این بازیکن به همراه داشت.

خطرناک ترین موقعیت لیورپول در دقایق ابتدایی توسط ژوتا در دقیقه ۵ رقم خورد اما با دفاع حریف راهی به دروازه نداشت. در دقیقه ۱۰ اولین کرنر به نفع چلسی گرفته شد و ثمری برای آنها نداشت. دقایقی بعد موقعیت گلزنی برای استرلینگ ایجاد شد اما کوناته مانع گلزنی شد, همان توپ در برگشت بر روی دروازه چلسی به موقعیت گل برای تیم لیورپول تبدیل شد که ضربه صلاح با برخورد به تیر دروازه تبدیل به گل نشد. دقایقی بعد جکسون یک موقعیت خوب گل به دست آورد اما با دخالت آلیسون موفق به گل زدن نشد.

گروه نرم افزاری ماهور

در دقیقه ۱۷ نخستین گل لیورپول با ضربه فوق العاده لوئیس دیاس به ثمر رسید. این گل بر روی پاس صلاح به ثمر رسید و تیم میهمان با نتیجه یک بر صفر از حریف پیش افتاد.

در دقیقه ۲۰ یک صحنه مشکوک در محوطه جریمه لیورپول رخ داد اما پنالتی برای چلسی گرفته نشد. چند دقیقه بعد یک ضربه آزاد برای این تیم گرفته شد اما ثمری برای آنها نداشت.

در دقیقه ۲۶ لیورپول فرصت داشت تا حساب کار را ۲ بر صفر بکند, اما صلاح موفق به گلزنی نشد.

درست ۲ دقیقه بعد صلاح توپ را در اختیار گرفت و موفق شد گلزنی کند اما این گل با VAR آفساید اعلام شد تا حساب کار یک بر صفر باقی بماند. در دقیقه ۳۱ پس از درگیری دیگو ژوتا با انزو فرناندس, هر ۲ بازیکن با کارت زرد جریمه شدند.

در دقیقه ۳۵ کرنر دیگری برای چلسی به دست آمد و در ادامه همین کرنر, روی اشتباه سوبوسلای در نهایت اکسل دیساسی گل اول را به ثمر رساند و حساب کار یک بر یک مساوی شد.

دقایقی بعد موقعیت دیگری برای چلسی به دست آمد و چیلول توپ را وارد دروازه کرد اما این گل نیز توسط var آفساید اعلام شد و نتیجه مساوی باقی ماند.

در چند دقیقه پایانی نیمه حملاتی بر روی دروازه ۲ تیم ایجاد شد. چلسی موقعیتهای بیشتری داشت اما در نهایت نیمه اول با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

نیمه دوم

نیمه دوم با فشار لیورپول بر روی دروازه حریف آغاز و یک کرنر به نفع این تیم گرفته شد که راهی به دروازه نداشت. چند دقیقه بعد فندایک شوتی روانه دروازه کرد و با اختلاف اندک از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۲ لیورپول یک کرنر به دست آورد, سوبوسلای کرنر را زد و توپ با برخورد به دست جکسون به بیرون رفت اما داور پنالتی اعلام نکرد و کرنر بار دیگر تکرار شد اما ثمری برای لیورپول نداشت.

چند دقیقه بعد چیلول موقعیت گلی به دست آورد. آلیسون مانع از گلزنی او شد. بازی با موقعیت‌های ۲ تیم پیگیری شد و چلسی با موقعیت های بیشتری بر روی دروازه حریف حمله کرد..

لیورپول برای تقویت حملات خود دست به تغییر زد و داروین نونیز و کورتیس جونز را به جای خاکپو و ژوتا وارد زمین کرد. در این نیمه توپ و میدان بیشتر در اختیار چلسی بود و در دقیقه ۷۱ جکسون صاحب موقعیت بسیار خوبی شد اما آلیسون مانع از ورود توپ به دروازه شد. با وجود این تعویض‌ها لیورپول نتوانست حملات بیشتری بر روی دروازه حریف انجام دهد و در دقیقه ۷۶ صلاح و دیاس جای خود را به الیوت و بن دوک دادند. چلسی، ریس جیمز را برای احتیاط از زمین بیرون آورد و گوستو را وارد زمین کرد و مودریک جای چوکوامکا را گرفت. در دقایق پایانی بازی موقعیتی برای داروین به دست آمد اما او موفق به گلزنی نشد. چند دقیقه بعد گلاگر و مک آلیستر کارت زرد دریافت کردند. در دقیقه پایانی کرنر برای لیورپول به دست آمد اما ثمری برای آن‌ها نداشت، همین توپ در برگشت به موقعیت گل برای مودریک تبدیل شد اما او موفق به باز کردن دروازه نشد.

 

چند موقعیت خوب توسط هر ۲ تیم به دست آمد اما به طور کلی نیمه دوم آرام‌تر دنبال شد. در نهایت بازی با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید تا یک امتیاز برای هر ۲ تیم به دست بیاید. لیورپول در بازی بعدی خود شنبه آینده با بورنموث و چلسی یکشنبه با وستهام بازی خواهند کرد.

 

آمار و ارقام

هر ۶ بازی قبلی این ۲ تیم با نتیجه مساوی به پایان رسید و این هفتمین مساوی پی در پی بود.

در این بازی چلسی ۶۵ درصد و لیورپول ۳۵ درصد مالکیت را در اختیار داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا